Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...
 Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...

Modul alimentare rulou/jaluzea ex...

Recuperare fișiere dupa form...
 

Vacanta in Turcia

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
kirch

kirch

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 02.06.2012
Buna, tuturor !
Voi pleca in vacanta la Kusadasi si este prima data cand voi merge cu autoturismul . Am nevoie de ceva infomatii si am rugamintea ca cei care au mai facut acest traseu sa mi le dea. Plecarea se va face din Bucuresti cu 3 autoturisme . As dori sa aflu varianta cu parcurgerea in totalitate a traseului , precum si cea cu pauza de o noapte in Canakkale. Daca voi opta pt. cea de a doua varianta v-as ruga sa-mi recomandati un hotel unde se poate sta la un raport calitate/pret accesibil. De asemenea ma intereseaza costul vinietelor si autostrazilor.

#2
tsunnami

tsunnami

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,223
  • Înscris: 17.02.2009

View Postkirch, on 24th June 2012, 11:44, said:

Buna, tuturor !
Voi pleca in vacanta la Kusadasi si este prima data cand voi merge cu autoturismul . Am nevoie de ceva infomatii si am rugamintea ca cei care au mai facut acest traseu sa mi le dea. Plecarea se va face din Bucuresti cu 3 autoturisme . As dori sa aflu varianta cu parcurgerea in totalitate a traseului , precum si cea cu pauza de o noapte in Canakkale. Daca voi opta pt. cea de a doua varianta v-as ruga sa-mi recomandati un hotel unde se poate sta la un raport calitate/pret accesibil. De asemenea ma intereseaza costul vinietelor si autostrazilor.


asta e drumul pe care am fost eu pana aproape de istanbul:

https://maps.google....U...mp;t=m&z=10

si am fost in februarie cand era nebunia aia cu drumurile inchise de zapada...

treci de ruse si iti cumperi vignetta. eu cumpar de fiecare data de la un shell pe dreapta , mult dincolo de vama, imediat dupa vama e tiganie.
stai sa vad daca gasesc pe harta:

hai ca l-am gasit:
N43.832956,E25.958387

https://maps.google........mp;t=m&z=18

spre iesire, am luat gaz de la yambol, deci am trecut prin oras, caci e mult mai ieftin decat la turci

vama e okay, nu-i mare stres.
sa ai carte verde si sa aveti procuri in turca in cazul in care nu e masina voastra.

dupa vama cauta o benzinarie sa cumperi card de autostrada. KDS parca se numeste.
sincer, nu cred ca merge un card pentru mai multe masini, dar nu stiu.
dac-ar merge, l-ati putea folosi pe rand, dar imi e imposibil sa ma gandesc cum ar functiona sistemul. mergeti in vacanta asa ca eu as lua cate un card de €10/masina
dincolod e istanbul n-am fost decat odata si am trecut cu ferry-ul.

ar fi bine sa treceti podul intre 10PM si 7AM si as alege podul din nord. e mai putin aglomerat.

cam asa as face eu.

#3
ianni

ianni

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 06.12.2007
Sigur merge un card pentru mai multe masini.
Doar sa il  "compostezi" cand intri pe autostrada.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate