Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Soseaua de Centura Bucuresti

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#1
prconstantin

prconstantin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 20.06.2012
Sunt din Baia Mare si vreau sa merg in Bulgaria din directia Ploiesti. Ce traseu imi recomandati: Ploiesti-Soseaua de Centura Sud - Giurgiu sau Ploiesti - Bucuresti (prin centru) - Giurgiu?
Va rog fiti amabili si dati-mi un sfat!
C. Oprea

#2
rasistu

rasistu

    Troll

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,715
  • Înscris: 20.03.2011
pe centura in partea de N-E a capitalei se circula bine (sunt poduri) dar in partea de S-E, si S nu sunt poduri asa ca vei sta la coada (centura nu are prioritate) si in timpul saptamanii sunt o gramada de TIR-uri. eu as merge prin buc, mai vezi cum mai e.

#3
HLG

HLG

    Like a baws!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,100
  • Înscris: 08.07.2007

View Postrasistu, on 20th June 2012, 16:40, said:

pe centura in partea de N-E a capitalei se circula bine (sunt poduri) dar in partea de S-E, si S nu sunt poduri asa ca vei sta la coada (centura nu are prioritate) si in timpul saptamanii sunt o gramada de TIR-uri. eu as merge prin buc, mai vezi cum mai e.
Da, plus ca in S-E se lucreaza acum, au decopertat o buna portiune de drum si in fiecare zi este o aglomeratie infernala.

#4
crstn

crstn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 470
  • Înscris: 05.06.2005
Depinde in ce zi a saptamanii ajungi si cam pe la ce ora ajungi in Buc ca daca e pe week-end la ore imposibile eu as zice ca-i mai ok pe centura, dar daca e in timpul saptamanii... iesi mai bine prin centru, numai sa nu ajungi pe la 14:00 19:00 ca atunci chiar e chiar o ghicitoare maaaaare pe unde iesi mai ieftin.

#5
tak30ver

tak30ver

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,287
  • Înscris: 16.01.2009
iTI SPUN EU, daca ajungi in timpul orelor de lucru 07 - 20 interval luni-vineri mergi prin oras. Altfel ai putea sa incerci centura, este libera, intre voluntari si chitila se circula blana, mergi si cu 130 km/h , in rest e o banda si cand e aglomerat stai si o ora .

#6
ccvag3

ccvag3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 278
  • Înscris: 17.02.2012
Pe centura.
Nu mai bagati soferii din tara prin Bucuresti, ca nu au experianta in haosul de aici. Mai bine stau linistiti la o coada de 20 de min pe centura decat sa faca 4 ore prin oras, cautand strazi, si ferindu-se de taximetristi si alti meseriasi. Mergi linistit pe centura ca e drum drept si nu te injura nimeni.

#7
AdiTwism

AdiTwism

    Poți trimite mesaj privat.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,131
  • Înscris: 01.04.2008
Chiar acum am citit stirea asta http://www.connect.r...-din-bucuresti/

#8
belogerer

belogerer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,560
  • Înscris: 14.03.2008

View Postccvag3, on 21st June 2012, 05:35, said:

Pe centura.
Nu mai bagati soferii din tara prin Bucuresti, ca nu au experianta in haosul de aici. Mai bine stau linistiti la o coada de 20 de min pe centura..

Tu nu ai citit mai sus ca sunt cozi de ordinul orelor? Intre A1 si Domnesti au decopertat pana la pamant si cozile sunt de cativa kilometri...

#9
un_terorist

un_terorist

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,707
  • Înscris: 03.01.2012
A dat si el un sfat de meserias.
Daca ajunge in B in timpul zilei mai bine se duce prin bucuresti, daca trece noaptea mai bine o ia pe centura

#10
rasistu

rasistu

    Troll

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,715
  • Înscris: 20.03.2011
noaptea si in weekend pe centura. ziua si in timpul saptamanii prin bucuresti.
cozile trec de 5Km si sunt cateva intersectii la care e de asteptat. cunosc ca locuiesc in zona

#11
bossake

bossake

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,629
  • Înscris: 22.11.2007
Eu zic ca oricand prin Bucuresti cu exceptia intervalului orar 15-19.

#12
rasistu

rasistu

    Troll

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,715
  • Înscris: 20.03.2011
zici gresit pentru ca mai bine in inghesuiala din bucuresti (unde daca ai masina mica te descurci) decat sa stai o ora jumate la o coada de 5km, si asta de cateva ori ca sunt mai multe intersectii unde centura nu are prioritate.

#13
Josef_Mengele

Josef_Mengele

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,997
  • Înscris: 09.10.2011

View Posttak30ver, on 20th June 2012, 17:18, said:

iTI SPUN EU, daca ajungi in timpul orelor de lucru 07 - 20 interval luni-vineri mergi prin oras. Altfel ai putea sa incerci centura, este libera, intre voluntari si chitila se circula blana, mergi si cu 130 km/h , in rest e o banda si cand e aglomerat stai si o ora .
Si noaptea si in weekend poate incerca orasul, ca traficul e lejereanu!

#14
prconstantin

prconstantin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 20.06.2012

View PostHLG, on 20th June 2012, 16:50, said:

Da, plus ca in S-E se lucreaza acum, au decopertat o buna portiune de drum si in fiecare zi este o aglomeratie infernala.
Multumesc foarte mult, am sa trec prin centru!

#15
tsunnami

tsunnami

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,223
  • Înscris: 17.02.2009

View Postprconstantin, on 20th June 2012, 16:07, said:

Sunt din Baia Mare si vreau sa merg in Bulgaria din directia Ploiesti. Ce traseu imi recomandati: Ploiesti-Soseaua de Centura Sud - Giurgiu sau Ploiesti - Bucuresti (prin centru) - Giurgiu?
Va rog fiti amabili si dati-mi un sfat!
C. Oprea

salut,

daca meri la mare iti recomand:
https://maps.google....e...amp;t=m&z=7

de la otopeni la drumul catre urziceni centura e pe 2 bezi, poduri.., parfum, ai doar o portiune mica in care nu pierzi mai mult de 15 minute pana la A2.
apoi iesi pe la silistra, cu bacul.
treci de primul bac, al doilea e mai rapid si mai nou.
de la silistra la dobrich soseaua e parfum, refacuta anul trecut.
drumul asta e mult mai misto.

multa bafta

daca treci pe aici:
https://maps.google....2...mp;t=h&z=15

N43.403952,E28.388527

opreste si stai la o masa.
poti plati si cu lei si cu euro.
dalboka
http://dalboka.eu/?l=ro

#16
rich1974

rich1974

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,275
  • Înscris: 25.07.2007
am si eu o intrebare:
vreau sa merg la mare de la alexandria...ma intereseaza pe inde sa trec pe langa bucuresti, e bine pe centura sau o iau prin oras, o sa trec dimineata pe la 8-9.
m-ar tenta sa o iau pe DJ 412A (lacul mihailesti-soseaua giurgiului) ca sa mai scurtez portiunea parcursa pe centura, cum este acel drum?
ce traseu as mai putea alege si cum ar fi calitatea asfaltului?
va multumesc!

Edited by rich1974, 06 September 2012 - 09:35.


#17
danX

danX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,566
  • Înscris: 26.06.2003
daca e ora 9 as merge prin Bucuresti. Giurgiului -> Luca->Vitan Barzesti->Ramnicu Sarat -> Pallady -> Autostrada

#18
rich1974

rich1974

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,275
  • Înscris: 25.07.2007
dar 412A intre mihailesti si adunatii copaceni cum este?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate