Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

RADARE FIXEEEE !

- - - - -
  • Please log in to reply
1763 replies to this topic

#469
zerookool

zerookool

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 619
  • Înscris: 26.02.2006

View Postvladut_v, on Jul 16 2007, 19:18, said:


1. Daca ai fi citit topicul in urma cu 2 pagini gaseai raspunsul ... i-au dat drumul cam pe 28 iunie (conform unui ziar).
2. Au 6 luni sa iti intocmeasca hartile si 30 de zile sa ti le trimita.
3. esti intre 10 si 20 km/h deci 2 puncte de penalizare si de la 2 pana la 3 puncte amenda (1 punct amenda = 39 RON)

.... eu iti recomand sa citesti topicurile pentruca vei gasi informatii utile.

PS: Daca camionul a fost paralel cu tine in acel moment si apareti amandoi in poza poti sa faci contestatie.

Edited by MAK, 17 July 2007 - 15:07.


#470
adrian_sibiu

adrian_sibiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 470
  • Înscris: 08.04.2006

View Postzerookool, on Jul 16 2007, 19:53, said:

Camerele te iau din spate !!! Probabil te referi la camera din Tureni. Pe celelalte care erau pe partea ta le-ai vazut?

Edited by MAK, 17 July 2007 - 15:06.


#471
jeepers

jeepers

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 625
  • Înscris: 30.07.2006

View Postadrian_sibiu, on Jul 10 2007, 20:32, said:

Si in plus de cele mentionate mai apar semnele si in Valcele si Feleac desi nu exista camere acolo la ora actuala.  :D
oare chiar sa nu fie in valcele ca duminica am intrat is sat pana la curba spre turda cam la 110 km/h, ? sau sa ma astept la ce e mai rau

#472
dacibesti

dacibesti

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,565
  • Înscris: 01.02.2007
Duminica, in drum spre Alexandria, am trecut prin citeva localitati (parca Mihailesti si Naipu) in care la intrare era montat un panou inscriptionat "Trafic monitorizat radar" (parca asa zicea) linga care era desenat un simbol de camera video. Atit la dus cit si la intors am cautat din priviri acele camere si nu am vazut nimic - nimic. Mentionez ca nici detectorul nu a simtit ceva. Stie cineva ceva detalii? Panourile or fi puse asa la vrajeala?

#473
DrFan

DrFan

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,702
  • Înscris: 28.02.2002

View Postdacibesti, on Jul 17 2007, 13:48, said:

Duminica, in drum spre Alexandria, am trecut prin citeva localitati (parca Mihailesti si Naipu) in care la intrare era montat un panou inscriptionat "Trafic monitorizat radar" (parca asa zicea) linga care era desenat un simbol de camera video. Atit la dus cit si la intors am cautat din priviri acele camere si nu am vazut nimic - nimic. Mentionez ca nici detectorul nu a simtit ceva. Stie cineva ceva detalii? Panourile or fi puse asa la vrajeala?


si eu le-am vazut fugitiv....dar sper sa nu fie nimic si sa fie la vrajeala pt ca aveam ceva viteza (sper sa fi avut sub 100).

#474
adrian_sibiu

adrian_sibiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 470
  • Înscris: 08.04.2006

View Postjeepers, on Jul 17 2007, 10:18, said:

oare chiar sa nu fie in valcele ca duminica am intrat is sat pana la curba spre turda cam la 110 km/h, ? sau sa ma astept la ce e mai rau
Azi am mai trecut odata pe sectorul CJ-Turda si inapoi. Concluzia : Cele 5 camere care s-au instalat erau oprite ( orele 15-17).
EXISTA DOAR 5 CAMERE !!! Restul semnelor sunt de vrajeala la ora asta.

Edited by adrian_sibiu, 17 July 2007 - 17:29.


#475
jeepers

jeepers

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 625
  • Înscris: 30.07.2006

View Postadrian_sibiu, on Jul 17 2007, 18:28, said:

Azi am mai trecut odata pe sectorul CJ-Turda si inapoi. Concluzia : Cele 5 camere care s-au instalat erau oprite ( orele 15-17).
EXISTA DOAR 5 CAMERE !!! Restul semnelor sunt de vrajeala la ora asta.
ook, inseamna ca am scapat , oare vor monta si acolo camere unde sunt semne puse la vrejeala?
cam ce detector de radar ar trebui sa imi iau? sa nu fie nici scump

Edited by jeepers, 17 July 2007 - 17:33.


#476
vladut_v

vladut_v

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,713
  • Înscris: 11.01.2005

View Postzerookool, on Jul 16 2007, 19:53, said:

PS: Daca camionul a fost paralel cu tine in acel moment si apareti amandoi in poza poti sa faci contestatie.

Interesant aspectul ! Nu m-am gandit la el. Oricum nu as contesta asa ceva si nici nu cred sa primesc vreodata poza. Am mai primit procese de pe DN1 si nu era nici urma de poza. Trebuie ceruta in mod expres, ca nu inteleg ?!

#477
asztalos

asztalos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,453
  • Înscris: 13.01.2007

View Postjeepers, on Jul 17 2007, 17:31, said:

ook, inseamna ca am scapat , oare vor monta si acolo camere unde sunt semne puse la vrejeala?
cam ce detector de radar ar trebui sa imi iau? sa nu fie nici scump
Daca vrei sa nu ai probleme la aceste radare fixe...Valentine One e solutia ideala. Daca totusi nu vrei sa dai atatia bani (costa 1300 RON) atunci si Bel 995 poate sa te ajute dar numai daca ai sub 100 km/h...
Apropo...am trecut si eu pe tronsonul Turda-Cluj si pot sa va spun ca exista doar o singura camera cu radar pe care Bel-ul 995 nu-l vede din timp (radarul fix era in fata mea cu vreao 50 de m, vizibil deja cu ochiul liber). In rest...nu am avut probleme. Asadar aceste radare te iau din spate dupa ce treci de ele?

#478
asztalos

asztalos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,453
  • Înscris: 13.01.2007
http://www.poiplaza.com <--- site cu update la speedcam-uri

#479
mely

mely

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 03.03.2007
pentru cei care mergeti pe ruta cluj-dej, atentie in JUCU , in dreptul benzinariei  este pusa o camera video camuflata de o cutie din tabla ,deasupra drumului pe partea stanga ,nu sare deloc in ochi, e pusa langa niste placute de informare,  detectoru doarme linistit , te ia din fata cum vii dinspre cluj; nu stiu ce rol are, dar mare atentie!

#480
OIL1

OIL1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 332
  • Înscris: 17.06.2007
Pana la urma stie cineva SIGUR daca aceste radare fixe (Cluj-Turda) te iau si din fata si din spate sau doar din spate? Am vazut multi care incetineau doar la cele de pe sensul lor de mers(care te iau din spate dupa ce treci de ele) ... iar de cele de pe partea cealalta a drumului nici nu se sinchiseau.
L-am intrebat pe amicul meu de la politie, dar se face ca ploua :(.

#481
Basarab

Basarab

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,374
  • Înscris: 13.07.2004
documentat si este posibil sa le fi luat in ambele sensuri. eu am inteles de la un prieten ca inca nu dau amenzi dar or sa de cat de curand. Exista cineva care a luat amenda de la acele radare ?

Radarul dinspre Campulung merge! Si cele din Pitesti.

#482
mely

mely

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 03.03.2007
si un filmulet cu camera din jucu
http://www.clipmoon....amp;category=mr

#483
lvg

lvg

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 176
  • Înscris: 07.06.2005

View Postmely, on Jul 29 2007, 10:38, said:

si un filmulet cu camera din jucu
http://www.clipmoon....amp;category=mr

nu stiu daca s-a mai scris aici, dar in Jucu (la ultimele 3 treceri pe acolo - ultima ieri) am vazut un Logan albastru, fara insemne, cu radar montat care taxa soferii; la NICI UNA din treceri nu m-au avertizat altii cu faza lunga, deci mergeti cu grija. (de obicei sta pe partea stanga cum se vine din Cluj, inainte de benzinarie).

#484
lvg

lvg

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 176
  • Înscris: 07.06.2005
pt i-GO 2006 plus:
aici se genereaza lista de speedcams adusa la zi pe zona dorita in EU.  :coolspeak:
Se face un Speedcams.txt cu lista si se copiaza pe card in iGO/POI/Speedcams.

Conduceti prudent!  :)

#485
dacibesti

dacibesti

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,565
  • Înscris: 01.02.2007

View Postlvg, on Aug 2 2007, 07:59, said:

pt i-GO 2006 plus:
aici se genereaza lista de speedcams adusa la zi pe zona dorita in EU.  :coolspeak:
Se face un Speedcams.txt cu lista si se copiaza pe card in iGO/POI/Speedcams.

Conduceti prudent!  :)

Esti suuuuuuuuuuuuuuper tare, fratele meu alb!!!!
Parca noi toti am cunoaste limba maghiara!!!

#486
lvg

lvg

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 176
  • Înscris: 07.06.2005

View Postdacibesti, on Aug 2 2007, 10:50, said:

Esti suuuuuuuuuuuuuuper tare, fratele meu alb!!!!
Parca noi toti am cunoaste limba maghiara!!!

ma rog! daca citeai instructiunile mele, si te ducea mintea ca linkurile din stanga paginii genereaza listele alea, poate nu mai postai  :console:  (si-s mai negru de felul meu  :naughty: iar din limba maghiara stiu numai injuraturile  :lol: )

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate