Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

TextBox extragere text via. OCR sau alte metode

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
stuiberv

stuiberv

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,808
  • Înscris: 10.08.2006

View Post_Smiley_, on 10th June 2012, 11:15, said:

poti sa iei parte linistit, problema nu este in accesarea acelui control ci in realizarea acelui algoritm de inteligenta artificiala.

Eu nu stiu daca aia e singura problema.
I-ai intrebat pe proprietarii site-ului ce parere au legat de ce vrei tu sa faci?

#20
bbox

bbox

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 743
  • Înscris: 12.05.2005
Pentru asa ceva exista Openholdem.
Vad ca ai pus poze de la Pokerstars, iti recomand sa cauti un pic pe net, ai sa vezi ca ai foarte mari sanse sa ramai fara cont (si fara banii din cont) daca incerci sa folosesti boti la ei.

#21
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,428
  • Înscris: 10.08.2005

View Poststuiberv, on 14th June 2012, 17:04, said:

Eu nu stiu daca aia e singura problema.
I-ai intrebat pe proprietarii site-ului ce parere au legat de ce vrei tu sa faci?
nu este legal
tras la raspundere este cel care face "reverse-engineering" si nu neaparat cine se foloseste de munca respectiva.

documentati-va in pana mea inainte de a face o prostie, atat legal cat si tehnic.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/HXGSCMFAGwQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#22
horohoro

horohoro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 11.02.2010

View Postbbox, on 14th June 2012, 17:16, said:

Pentru asa ceva exista Openholdem.
Vad ca ai pus poze de la Pokerstars, iti recomand sa cauti un pic pe net, ai sa vezi ca ai foarte mari sanse sa ramai fara cont (si fara banii din cont) daca incerci sa folosesti boti la ei.
OpenHoldem foloseste metoda OCR pentru a citi camera de poker care nu citeste bine uneori si este extrem de incetinit + ii lipsesc multe variabile


View PostMarianG, on 14th June 2012, 19:32, said:

nu este legal
tras la raspundere este cel care face "reverse-engineering" si nu neaparat cine se foloseste de munca respectiva.

documentati-va in pana mea inainte de a face o prostie, atat legal cat si tehnic.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/HXGSCMFAGwQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

BOTI in camerele de poker sunt peste tot incluzand (cele cu bulina neagra PokerStars, UltimateBet, FullTilt, PartyPoker ...) si mai mult de atat nici unul dintre ele nu itzi poate suspenda contu(rile) daca AI CAP SI GANDESTI INAINTEA LOR.

Iata cele mai sofisticate metode de detectare ale celor mai mari camere de poker mentionate mai sus, ce este in paranteza indica rezolvarea acesteia:
 1. Itzi evalueaza jocul prin istorice de maini afla daca folosesti aceeasi strategie pe lunga durata de timp (RA + LOCAL: abordarea unui stil de joc aleator (LAG,TAG,HLAG,FISH ...])
 2. Timpul de reactie la interactiunea cu butoanele softului si mesaj CAPTCHA (RA + LOCAL: timp de reactie si coordonate aleatoare + mesaj beep de sunet inalt la aparatia CAPTCHA)
 3. Screenshot-uri (LOCAL: auto injectare si ascundere process)
 4. Aplicatii rulate silent pentru a avea access total la datele utilizatorului (LOCAL: protejare auto-executare aplicatii si injectari in acestea) 
 5. Addon-uri in browser pt spionaj (LOCAL: anularea lor este permisa)

Toate aceste goluri de securitate ale botului vor fi excluse daca datele vor fi transmise prin server-client (RA) camera de poker neavand alte mijloace de a detecta utilizatorul decat prin mesajului cel magic "CAPTCHA" sau istorice de maini.

Metodele enumerate de mai sus sunt cele mai sofisticate pentru a detecta utilizatorii care folosesc aplicatii automate de jucat poker. In ziua de azi poker-ul ONLINE numai este SAFE. Acest lucru se datoreaza din cauza RNG-ului sau a SOFTULUI ILEGAL CONCEPUT PT A GENERA RAKE.  Downswing-urile se dubleaza iar ca sa reusesti sa le faci fata trebuie sa joci exact ca un "ROBOT" adica "NO TILT, NO DRUNK AND FULLY CONCENTRATED ON YOUR OPPONENTS PLAYINGS". De asemenea sunt sute de camere pt jucat poker unde botii sunt bineveniti la orice ora, fie ca situl respectiv nu specifica acest lucru in politica acestora sau fie ca specifica dar nu se ocupa cu detectarea lor. Utilizatorii de POKER pe internet au crescut drastic in ziua de astazi in orice camera de poker iar PESTII si MANIACII asteapta sa le iei banii jucand jocul perfect ca un profesionist in carne si oase sau metal.

Aceste topic este inchis. Cine doreste sa lucreze cu mn in acest proiect este liber sa ma anunte prin email [email protected] sau PM.


Am gasit si cateva surse de documentare inclusiv forum pt acest domeniu spre NOROCUL MEU:
http://pokerai.org/pf3/index.php
http://www.codingthewheel.com/archives/how-i-built-a-working-online-poker-bot-5

Edited by horohoro, 14 June 2012 - 23:27.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate