Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

SCHIMBARE PAROLA PE ROUTER

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1
pol-mol

pol-mol

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 276
  • Înscris: 16.11.2010
Salut.  Am si eu o mare rugaminte la cei ce se pricep. Eu sant mult prea batran sa mai pot invata, mai exact, nu mai are rost acum.
Am un Router wirwless la care doresc sa-i schimb parola. Routerul este D1-524.  Am incercat dar nu ma pricep si nu vreau sa stric ceva. De aceea va rog sa-mi explicati amanuntit cum trebuie facut. Am cautat pe Google, D1-524 si mi-a aparut un tabel. Acesta este tabelul in care trebuie sa fac modificarile? Sau trebuie sa caut in alta parte?
  Am intrat in Admin -  Tools, unde scrie; Administratorii pot schimba parola de login.
                                                           Administrator (nume de login este "admin")
                                                             Parolă nouă          ....................
                                                             Confirmați parola  ....................
                                                         Ghid de utilizare (nume de login este "utilizator")
                                                             Parolă nouă          ....................
                                                             Confirmați parola  ....................

                                                         Remote Management
                                                          
                                                                            Activat         Dezactivat
                                                            
                                                                            Adresa IP .....................

                                                                            Port 80

     Banuiesc ca undeva aici, dar nu stiu care dintre ele; Administrator sau Ghid de utilizator?
  Nu ar trebui sa introduc actuala parola pentru a o putea introduce pe cea noua?
  Confirmarea de unde o fac?

   Va multumesc anticipat tuturor ce veti incerca sa ma ajutati.  Va doresc tuturor ,,O ZI BUNA"!

#2
meanman

meanman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,952
  • Înscris: 14.08.2006
Vrei sa schimbi parola de la interfata de administrare sau parola de la wireless?

#3
pol-mol

pol-mol

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 276
  • Înscris: 16.11.2010
Ca sa ma fac mai bine inteles, vreau sa nu mai poata intra altcineva pe net (este vorba de vecini) care au aflat parola si se pot conecta.  Sant nevoit sa scot Routerul Wireless mereu din priza atunci cand nu folosesc Laptoul.

#4
pol-mol

pol-mol

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 276
  • Înscris: 16.11.2010
Ca sa ma fac mai bine inteles, vreau sa nu mai poata intra altcineva pe net (este vorba de vecini) care au aflat parola si se pot conecta.  Sant nevoit sa scot Routerul Wireless mereu din priza atunci cand nu folosesc Laptoul.

#5
Sef-chenko

Sef-chenko

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,448
  • Înscris: 17.04.2006
Nu de acolo trebuie schimbat.
In interfata din explorer cauta ceva cu wireless settings sau setari pentru wireless daca e in romana.

#6
meanman

meanman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,952
  • Înscris: 14.08.2006
vezi aici: [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/5B6Ua1TFB0I?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]  pe tine te intereseaza de la minutul 3:10, de acolo iti alegi protocolul de securitate si parola.

#7
TIC

TIC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,699
  • Înscris: 05.03.2003
vezi poza.
vezi si setarile.
e mai bine sa schimbi si numele retelei, ex. polmolnet, si setezi ca routerul sa nu faca broadcasting pt. acesta.

Attached File  polmolnet.jpg   177.22K   65 downloads

#8
cristian0007

cristian0007

    Be a real Viber !

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,304
  • Înscris: 01.01.2007
Exact,cel mai bine este sa faci rename la retea si o pui pe hidden.

#9
pol-mol

pol-mol

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 276
  • Înscris: 16.11.2010

 meanman, on 28th May 2012, 11:40, said:

vezi aici: [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/5B6Ua1TFB0I?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]  pe tine te intereseaza de la minutul 3:10, de acolo iti alegi protocolul de securitate si parola.

   ATENTIE!
   Deci am cautat cu Google DI-254 Link, a aparut fereastra respectiva ca si pe You Tube, am scris in bara de adrese http://192.168.0.1, dau enter, apare o fereastra cu; server, 192.168.0.1;    Mesage DI-524;  Userman (unde am introdus adresa de userman) pol-mol; si Password, unde am introdus parola. Mai jos este Submit   si   Cancel.  Am dat clik pe submit, am dat enter, degeaba, nu merge.
    Am dat clik pe Run Wizard de peprimul tabel, DI-524 si a aparut exact cei cinci pasi ca si in filmulet.  Am setat (albastrit) prima optiune de schimbare a parolei si am dat Next. Numai ca dupa aceea apare doar doua rubrici, Password  si  Verify Password. Nu mai apare ca in filmulet si Reconfirmarea parolei.  Ajung pana la capat dar nu se intampla nimic. Dau reset si totul este ca si innainte. Deci nu-mi accepta parola.
  Ce pot face in cazul acesta.
  Mentionez ca parola este valabila deoarece am conectat aseara telefonul mobil si mi-a cerut parola. Altfel nu puteam sa intru.

#10
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
citeste manualul routerului ca esti pe dinafara rau
la username (nu userman :) lol ) bagi admin si la prola lasi necompletat

#11
TIC

TIC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,699
  • Înscris: 05.03.2003
@pol-mol, cheama pe cineva care se pricepe sa ti-l seteze!

#12
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
ftp://ftp.dlink.cz/di/di-524/documentation/

#13
pol-mol

pol-mol

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 276
  • Înscris: 16.11.2010

 gumball3000, on 28th May 2012, 15:12, said:

citeste manualul routerului ca esti pe dinafara rau
la username (nu userman :) lol ) bagi admin si la prola lasi necompletat

     Pe timpul meu se purta tablita si condeiul. Noi nu invatam limbi.

#14
pol-mol

pol-mol

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 276
  • Înscris: 16.11.2010

 gumball3000, on 28th May 2012, 15:12, said:

citeste manualul routerului ca esti pe dinafara rau
la username (nu userman :) lol ) bagi admin si la prola lasi necompletat

   Pe timpul meu se purta tablita si condeiul. Noi nu invatam limbi.............

Edited by pol-mol, 28 May 2012 - 18:26.


#15
Viorel1951

Viorel1951

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 16.06.2012
Salut fratilor am un acces point dar nu am acces la date decat de la distanta .Conexiune de la Romtelecom un router huawei hg658 si un router Dlink cu o antenuta nustiu datele si este configurat in bridge .Da vreo 2 saptamani Ac pointul nu mai emite conexiune numai semnal nu pot sa ma mai conectez la Ac point .Intrebare pot sa resetez Dlincul daca intru pe routerul Huawei Sau ce metode sant ca sa pot intra in interfata Routerului Dlink Sau sa fac o resetare la routerul huawei Oare pot sa ma conectez la hotspot? Va rog sa ma ajutati .

#16
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008
avand in vedere ca nu ai oferite detalii clare va fi greu sa primesti un raspuns pertinent.

#17
Viorel1951

Viorel1951

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 16.06.2012
Da asa este dar nustiu cam ce detalii sa va ofer eu pot sa fac niste poze si sa le atasez ca sa va dati seama ce setari trebuie facute
sau sa va rog frumos sa intram cu TeamViever si sa ma ajutati sa-l configurez Oricum Multumesc Frumos .Daca vreti sa ma ajutati cu TeamViever va rog sa lasati aici ora  si data cand sa putem face setarile .Eu atat vreau sa stiu daca cum este configurat acum merge atat camerele cat si AC Pointul si celelalte calculatoare.?

#18
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008
putem incerca. totul depinde de nivelul de detalii si informatii oferite.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate