Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Intamplari haioase

- - - - -
  • Please log in to reply
163 replies to this topic

#19
tanu

tanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 305
  • Înscris: 05.05.2006
Cred ca motanul meu considera ca sunt mama lui. Cand stau cu capul pe perna, vine si se aseaza pe umarul meu, isi baga boticul intre perna si parul meu si cred ca imi linge parul sau doar ma miroase, ca nu il vad, simt doar ca isi misca boticul si ma gadila cu mustatile pe obraz de imi vine sa lesin de ras. In acelasi timp isi trece labutele prin parul meu si imi toarce in ureche.Cand reusesc sa il smulg din parul meu si sa il privesc, sta cu ochii inchisi si are o expresie de fericire pe mutrita ca pot sa jur ca zambeste.Treaba e ca ,atunci cand ma dau jos din pat ,am parul ca si cum as fi bagat degetele in priza.Daca am mai avut si fixativ in par...incep sa plang atunci cand ma pieptan!Dar pentru a-i vedea mutrita aia atat de extaziata, merita! :D

#20
g_trifan

g_trifan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 15.05.2006
Attached File  Max.jpg   31.23K   209 downloadsCea mai tare chestie pe care a facut-o dumnealui (din foto): stateam intr-o seara linistiti la TV (si el pe langa noi, evident) cand am primit pe telefonul fix un apel de la un bun amic. Era contrariat si amuzat in acelasi timp ca auzea tot ce comentam noi in casa pentru ca cineva il sunase pe telu' lui mobil.Am cautat mobilul nostru peste tot si in ultima instanta am ridicat cainele.Surpriza...dormea super comod cu burtica pe telefonul mobil si probabil ca intorcandu-se in somn "l-a sunat" pe amicul nostru. Acelasi lucru il face frecvent cu telecomanda pe care cum o prinde pe canapea cum se aseaza pe ea.Va imaginati cum se schimba programele.... :lol:

#21
3com

3com

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 463
  • Înscris: 15.05.2005
baby

Attached Files



#22
tanu

tanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 305
  • Înscris: 05.05.2006
Motanul meu e innebunit dupa florile din ghivece. La inceputul primaverii am plantat seminte de flori intro jardiniera si dupa ce au rasarit le-am tot rarit astfel incat am ajuns sa am 5 jardiniere pline cu flori.Asta pana a intrat motanul in viata mea. :ph34r:
Locul lui preferat era in jardiniera, peste flori.Se culca peste ele si privea pe geam.Din 5 imi ramasese una.Pana cand intro goana nebuna prin casa s-a agatat cu ghearele de marginea ei si biata jardiniera a cedat. :angry2:  Deja a devenit obisnuinta sa adun pamantul de pe mocheta cu resemnare.Ciudat e ca pe fiu-meu l-am pedepsit cand mi-a rupt din greseala o floare iar dezastrul provocat deTanu il accept cu calm.Motanul asta a reusit sa ma dreseze foarte bine. :P
Acum mai am 3 fire din acele flori puse intrun ghiveci.Doar doua mai au floarea in varf. Una a cedat sub ghearele lui Tanu.Sunt sigura ca nu vor avea viata lunga! ;)

Acum se chinuie sa doarma pe monitor si ii tot atarna cate o laba, coada si din cand in cand capul peste ecran.Ca sa nu il deranjez ma aplec eu sa gasesc o pozitie din care sa vad ce scriu. :P

#23
tanu

tanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 305
  • Înscris: 05.05.2006
Cand m-am intors ieri acasa am vazut pe fereastra cum scumpul meu motan dormea incolacit in jurul unei flori in ,bineinteles, ghiveci.Ghiveciul relativ mic, motanul relativ lung.Imagine superamuzanta. :D
Dupa ce mi-a trecut pofta de ras am descuiat usa hotarata sa-i aplic cateva ziare in cap.SURPRIZA! Motanul ma astepta in fata usii cu cea mai nevinovata expresie in ochi:"Eu in ghiveci?!...Niciodata!!" :angel:

#24
tanu

tanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 305
  • Înscris: 05.05.2006
Nu vreti sa mai postati si voi intamplari amuzante, ca e plictisitor sa fiu singura pe aici?!
Treaba voastra, eu va mai spun una. ;)
De ceva vreme, motanul meu avea ca obiect de studiu cum sa ajunga pe geamul de la baie.Statea in chiuveta si calcula traiectoria, viteza, unghiul de inclinare...Problema era mai complicata pentru ca geamul se dechide doar pe jumatate din cauza faiantei.
Pana intro zi cand ,am venit acasa si vecinele care stateau pe banca in fata blocului mi-au spus cum au comunicat ele cu motanul meu pe geamul de la baie.Eu nu le-am dat crezare .Am zis ca au avut vedenii(in gand, bineinteles).Motanul, ca de obicei ,ma astepta in fata usii cu expresia de :notangel: .
Azi dimineata l-am cautat disperata un sfert de ora prin toata casa.Si e doar un apartament cu doua camere...Pana cand s-a indurat sa-mi trimita un "miau"de pe geamul din baie. :o E un mister cum ajunge acolo!Il pandesc cand intra in baie dar inca nu am reusit sa il surprind.

#25
christianoo

christianoo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 716
  • Înscris: 12.03.2006
Am un schnauzer urias (femela) in varsta de 11 ani.
Prima amintire care o am cu ea, este legata de ridicarea din cuib cand avea varsta de 2 luni. M-am dus sa aleg un pui si eram cam indecis, vis-a-vis de care dintre cei 4 ramasi (numai femele) sa-l aleg avand in vedere faptul ca nu exista o diferenta clara intre ei, toti semanau. Dupa un studiu retoric de 15 minute propietarul a venit cu inspirata idee de a le oferi o ultima masa (cel putin pentru unul dintre ei) in caminul unde au vazut pentru prima data lumina zilei. A venit cu un bol mare de hrana (orez cu carne) asezat la comun, din care s-au apucat toti sa manance (la greu-este o rasa foarte mancacioasa, din copilarie pana la adanci batraneti). Dupa ce cantitatea de hrana din castron a ajuns la jumatate, unul din pui a inceput sa maraie, fapt care a produs imediat, in urmatoarea secunda, neconditionat (parca se zarea un precedent),  plecarea celorlalti trei de langa castron. Astfel a ramas doar un pui la masa, hranindu-se cu restul ce a ramas in castron. Dupa ce a terminat, linistit s-a dus pe patura lui, iar restul puilor s-au comportat de parca nimic nu s-a intamplat. Acesta a fost factorul de decizie, iar puiul achizitionat de mine a fost cel cu burta mai plina.
Nu-mi pare rau ca m-am folosit de acest eveniment pentru a-mi alege un caine, am fost multumit si sunt in continuare de el si comportamentul lui (comportament care nu este unul agresiv, doar mai aplica din cand in cand corectii usoare si avertismente de intampinare).

#26
tanu

tanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 305
  • Înscris: 05.05.2006
Imi aduc aminte de o intamplare cu un schnautzer pitic.
Eram in Parcul Circului(aveam caine pe vremea aia) si stateam de vorba cu viitorul meu sot(actualul, acum).Eram atat de indragostita si rupta de realitate incat atunci cand  m-am pomenit uda pe un picior nu intelegeam de unde mi se trage.Si am priceput cand m-am uitat in jos:un schnautzer  ma folosise pe post de copac si se usurase la "radacina "mea. :cursing:

#27
bubalus

bubalus

    Membru chel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,206
  • Înscris: 15.02.2005
cainele meu (cel din avatar) manaca muste. :)). daca a apucat sa intre o musca in camera....e jale... o alearga pana face vraiste prin camera. si de multe ori...daca musca nu e atenta si zboara prea aproape de botul lui...se mai intampla sa o inhate....asa ca pana acum...a halit 2-3 muste ...sau poate mai multe.

#28
tanu

tanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 305
  • Înscris: 05.05.2006
Motanul meu vaneaza tantari(nu stiu daca ii si mananca).Se catara pe orice in incercarea de a ajunge cat mai sus, dupa ei.Dupa ce punem pastile contra tantarilor si acestia sunt in picaj, motanul alearga prin pat peste capetele noastre.Nu de putine ori ne-am trezit noaptea cu cate un picior de motan in ochi sau cu coada peste gura. :w00t:

#29
PAMPALAU

PAMPALAU

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 15.03.2006
Pe matza mea o deranjeaza cand vb la telefonul mobil, vine langa mine si incepe si miauna tare si se mai uita si incruntata la mine; (Offtopic) dar pe langa toate astea este o matza de milioane, de fiecare data cand ma uit la ea ...am o senzatie de liniste si caldura...ma priveste cu drag..ceea ce ma face foarte fericit..de multe ori ma intreb cum poate o fiinta atat de mica, sa ofere atata caldura sufleteasca, pe care foarteee foarteee foarteee rar o intalnesti la un om

#30
Gilda

Gilda

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 453
  • Înscris: 13.03.2006
E haioasa,dar putea sa nu fie...
Astazi am pus rufe la spalat. Am intrat in dormitorul meu sa mai aduc rufe.
In dormitor am pisica la prima nastere cu cei doi motanei ai ei(6 saptamani).
Am intrat iute pe usa,cu gandul la treburile mele,mai ales ca ii stiam pe cei doi muschetari dormind.
Am iesit cu rufe, cand deodata aud un tipat jalnic al unui pisoi.
Intru in camera...unul din motanei se tara pe parchet,tipand tare, fratele lui avea ochii cat cepele de spaima, pisica mama mieuna strident, si am inteles ce se intamplase.
Astia mici se jucau dupa usa cand am intrat eu si i-am prins unuia o labutza sub usa .
De durere el nu a tipat imediat, ci abia dupa ce am iesit dn camera.
Am intrat in panica, era sa fug la radiografie cu micutzul(era deja ora 19:30).
Am dat totusi telefon medicului nostru,care tocmai manca.
Ne-a marturisit ca era sa se inece cand m-a auzit: tzipa ala mic, tzipa maica-sa , plangeam eu...
In trei sferturi de ora omul a fost la noi.
Intre timp, cel mic mancase cu forta ceva , i-am bagat cu seringa ceva ceai, l-am mangaiat(de la starea de soc saracul ardea si respira sacadat).
A reusit sa doarma vreo doua zeci de minute si cand a venit medicul a constatat ca pisoiul e vesel,doar ca schioapata. L-a palpat si a spus ca are doar o entorsa si ca in 3-4 zile o sa fie ca nou.
Acum bestia mica doarme tun,dupa ce a mancat cu pofta, a fost la litiera, si s-a jucat cu fratiorul sub privirea grijulie a mamei-pisica.
Si ca sa fie tacamul complet,strabunica lui(pisica, ce credeti, avem o adevarata increngatura aici :) )l-a alintat si l-a muscat usor de o urechiusa :lol:
Bunica lui nu a dat atentie pataniei nepotului...e ocupata cu sfada ...a gheruit-o astazi putin pe rivala ei Katinkutza . Se cearta uneori pe locurile "bune" din casa. :D

#31
tanu

tanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 305
  • Înscris: 05.05.2006

View PostPAMPALAU, on Jun 19 2006, 19:39, said:

ma priveste cu drag..ceea ce ma face foarte fericit..de multe ori ma intreb cum poate o fiinta atat de mica, sa ofere atata caldura sufleteasca, pe care foarteee foarteee foarteee rar o intalnesti la un om
Motanul meu ma priveste cu drag doar cand vrea ceva de la mine.In restul timpului ma cerceteaza cu atentie sa vada de unde poate sa muste. :D

#32
tanu

tanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 305
  • Înscris: 05.05.2006

View PostGilda, on Jun 20 2006, 03:03, said:

E haioasa,dar putea sa nu fie...
E groaznic!Nici nu pot sa-mi imaginez prin ce spaima ai trecut!  :(
Al meu statea pe caloriferul de la baie si ma studia, cand brusc i-a venit chef sa sara de acolo si a ramas agatat intr-o gheara. :crybaby: A scos un mieunat jalnic si in secunda urmatoare eu am urlat panicata de am reusit sa-i alarmez pe toti din casa.Bietul motan reusise sa-si elibereze gheara dar acum nu indraznea sa miste din cauza tipatului meu.I-am cercetat toate ghearele cu multa atentie(chiar si de la laba cealalta)si de abia apoi ne-am pupat si ne-am revenit. :kisstogether:

#33
Gilda

Gilda

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 453
  • Înscris: 13.03.2006
Na , ca bestia mica fuge si se joaca de rupe acum!

#34
tanu

tanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 305
  • Înscris: 05.05.2006
Sa va povestesc despre Tanu si fierul de calcat. :yes:
Cum vedea ca e rost sa calc rufe, motanul se infiinta langa mine si se ascundea dupa mormanul de rufe necalcate.De acolo ataca fierul de calcat si il pocnea cu cate o laba care nimerea ,de obicei, pe plasticul de deasupra.Ma amuza teribil sa-i vad instinctul de vanator pana cand ,dintr-o eroare de calcul, laba i-a nimerit pe partea incinsa a fierului. :upset: M-am speriat ingrozitor(ca de obicei) si dupa o vreme bietul motan avea o basica oribila pe o pernita. :upset:
O vreme ,a ocolit obiectul care l-a ranit dar, acum il priveste cu ochii mijiti(cine are pisica cunoaste expresia)si pare ca unelteste sa se razbunifice(vorba lui fiu-meu)dar nu indrazneste. :scratchchin:

#35
mianna

mianna

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,779
  • Înscris: 29.06.2005
maxy al meu se mai sperie acum doar de epilator; cand era mic, se incadrau in categoria "dusmani de clasa" toate aparatele care fac zgomot. insa treptat am invatat sa convietuim cu foenul (si sa stam cuminte la uscat la 2-3 saptamani), cu aspiratorul s-a imprietenit dupa sarbatorile de iarna, cand a refuzat sa se dea jos de pe fotoliu si a stat sa fie aspirat  :D  , insa epilatorul a ramas marele inamic public. si pe mine ma distreaza felul in care-si incordeaza labuta sa-i arda una cat mai sanatoasa! se aseaza in fundulet si-l ia la boxat, inclinandu-si capul cand intr-o parte, cand in alta, sa-l vada mai bine. inca nu s-a intamplat nici un accident, si sper sa nu ajung sa va descriu cum arat o pisica epilata  :P

#36
FlorinC

FlorinC

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 297
  • Înscris: 03.01.2006
O sa va povestesc si eu doua intamplari cat de cat haioase:
1. Intr-o dimineata unul dintre motanii mei, mi-a luat testoasa din acvariu si a dus-o in sufragerie pe canapea.A pus-o langa el, motanul s-a asezat langa ea, si au stat nemiscati pana la 8 dimineata, cand m-am trezit .Cand i-am vazut, pe moment m-am speriat, dar dupa ce am vazut ca testoasa nu are nimic m-am amuzat .
2.Intr-o seara mama mea a pus testoasa langa botul aceluiasi motan de mai sus. Testoasa, vazand ca motanul incepe sa o miroasa, il ia de nas si ramane atarnata cateva secunde, timp in care pisica a inceput sa fuga prin casa, dar pana la urma testoasa si-a dat drumul.In timp ce pisica fugea cu testoasa prin casa, maica-mea tipa si eu alergam dupa pisica sa-mi recuperez testoasa, ceea ce mi s-a parut haios!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate