Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

card de sanatate european

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
Campers

Campers

    Just ..tired of this shit ..

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,409
  • Înscris: 24.04.2006
Va salut
Am nevoie de card de sanatate european pentru a imi face un dosar pt angajare
Am mai avut odata nevoie si am renuntat din cauza  pretului inuman si a faptului ca mi se par aberante legile - adica cum pana mea sa imi platesc asigurarea medicala si pentru 6 luni in urma ? adica eu ma asigur pt trecut ?
M-ar costa undeva la vreo 6-7 mil daca-mi aduc bine aminte ...
E vreo metoda cumva sa-mi pot face card de sanatate mai ieftin ?
De muncit nu mai muncesc de prin august anu trecut , si atunci am muncit vreo 3 luni cu carte de munca ..

#2
AdiTwism

AdiTwism

    Poți trimite mesaj privat.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,131
  • Înscris: 01.04.2008
Cardul asta costa 600-700 de lei ? Nu spune nimic de pretul asta nicaieri. Unde ai vazut ?

#3
Campers

Campers

    Just ..tired of this shit ..

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,409
  • Înscris: 24.04.2006
sincer , nu am vazut nici unul pana acum is habar nu am cum arata
dar banuiesc ca acela e

am intrebat la ghiseu la cucoana ..si trebuie sa platesc pe 6 luni in urma + 6 avans + costul cardului ..

#4
AdiTwism

AdiTwism

    Poți trimite mesaj privat.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,131
  • Înscris: 01.04.2008
Cardul nu poate costa atat, din cate am inteles eu, e modul prin care te folosesti de asigurarea romaneasca de sanatate pentru a primi ingrijiri medicale in Uniunea Europeana. Pentru ca asta e conditia, sa fi asigurat, deci probabil aici iti intra costul pe care ti l-au zis ei, in a te asigura (ca nu esti, probabil, sau te pun sa platesti o asigurare din trecut - aici chiar nu cunosc nimic :|), ca in rest e doar cativa lei cardul. Acuma ca or fi costuri ascunse la card nu stiu, dar daca ar fi ceva ar trebui scris, pe site, acolo unde ai intrebat... undeva tot trebui sa scrie ! Avocatii ar trebui sa stie mai multe despre legi, sau poate intrebi chiar si la protectia consumatorului de informatii. Pe forum, mai poti intreba despre legislatie pe sectiunea juridica

http://www.avocatnet...m-il-obtii.html

http://www.mediasinf...era/2011/06/19/

Edited by AdiTwism, 05 May 2012 - 21:06.


#5
Campers

Campers

    Just ..tired of this shit ..

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,409
  • Înscris: 24.04.2006
deci pana la urma ..oricum as da o , tre' sa le dau astora 6-7 mil ..din care jumate din bani e asigurarea pentru ultimile 6 luni , care is trecute ..pfff ..ce scarba imi e de infectia asta de tara !!!!

#6
opop

opop

    bolnav cronic :(

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,570
  • Înscris: 06.01.2007
http://www.cnas.ro/l...-a-contributiei
art. 28 :)
e ghinionul tau, angajatorul ar trebui oricum sa-ti plateasca asigurarile de sanatate dar fiind din afara poate cere cardul european

Edited by opop, 05 May 2012 - 21:52.


#7
Corupt

Corupt

    Parazit nebun

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,312
  • Înscris: 03.02.2010
Nu stiu cum se calculeaza in cazul tau, dar eu am platit undeva la 60 de lei pentru el in urma cu 2 ani.
Era valabil 6 luni si am avut nevoie de el pt o excursie in Ungaria. Atunci eram elev in clasa a 10-a.

Edited by Corupt, 05 May 2012 - 22:32.


#8
Campers

Campers

    Just ..tired of this shit ..

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,409
  • Înscris: 24.04.2006
da , dar erai elev ..

deci pana la urma , se pare ca va trebui sa dau de pomana 700 lei , si sa sper sa fiu angajat ..
mi se parea normal sa platesc in avans pt jumatate de an  ,dar asa ..sa platesc pt in urma ..... te scarbesti de tara asta
poa' o fi totusi intr un ceas bun , sa termin cu toate tepile astea pe fata..

LE : ca asa , daca fac socoteala , am muncit in total vreun an cu carte de munca ..
banii aia unde s-au dus ? eu n-am folosit nici macar o seringa in spital ! si faceam salariu jumate jumate cu statu ..ca doar amandoi stateam la -25grade si vopseam vapoare sau dadeam cu tarnacopu' la +40 in soare ..fmmm de bataie de joc!!!!

Edited by Campers, 06 May 2012 - 16:05.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate