Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...
 Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...

Modul alimentare rulou/jaluzea ex...

Recuperare fișiere dupa form...
 

extindere RCS & RDS in tara

* * * - - 5 votes
  • Please log in to reply
3380 replies to this topic

#865
sebgrig

sebgrig

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 08.07.2012
Poti incerca de la ubnt nanobeam 5ghz, tine trafic de 170dw, vreo 80 pe up si merg linie la distanta aia. Sau ceva mai bun de la mikrotik, insa sunt disponibile de la finalul lunii si te legi cu vreo 500mbps.  Variante sunt o multime, depinde si de bani. Insa daca ai eoc-ul nu se mai merita investitia si bataia de cap.

#866
yahell

yahell

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 923
  • Înscris: 26.02.2013

View Postmisterpresident, on 18 august 2014 - 06:54, said:


de astazi a  inceput numaratoare inversa sper ca intr-o luna sa fiu abonat rds cum se lauda ei.daca imi da eoc 20 nici nu ma abonez la ei.

vezi ca numaratoarea asta, fie ea si inversa, sa nu fie fara numar....si la anul, pe vremea asta, sa tot numeri.

#867
sebgrig

sebgrig

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 08.07.2012
Parca e AKTA in zona. E chiar asa rau?

#868
misterpresident

misterpresident

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 608
  • Înscris: 26.12.2010
are perioade cand merge bine.dar ca tot omul cauti ceva mai bun.

#869
sebgrig

sebgrig

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 08.07.2012
Au preturile piperate ma gandesc, si grila saraca.

#870
misterpresident

misterpresident

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 608
  • Înscris: 26.12.2010
cablu tv nu am de la ei .am decat internet de la ei.si nu mai imi convine ca fluctueaza banda de net.la inceput plateam 70 ron 100mbps acum dau 53 ron pe luna.de asta ma stresez eu asa.cel putin cu 59 lei am toate pachetele la rds.si toata lumea o sa treaca la rds chiar daca akta o sa lase la pret.jumatate din grila de programe e plina de fta-uri.

#871
sebgrig

sebgrig

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 08.07.2012
Asa e la toti cu fta la greu. Asta e. In schimb pentru cei 100mbps platesti bine pentru tara unde e rtl cu sarmele de cu si 12mbps langa dslam si dai vreo 60 de lei ptr toate 3. Probabil ca merge in suturi ca au ei banda de 100mbps de la rtl si tu ai best effort

View Postmisterpresident, on 18 august 2014 - 17:06, said:

cablu tv nu am de la ei .am decat internet de la ei.si nu mai imi convine ca fluctueaza banda de net.la inceput plateam 70 ron 100mbps acum dau 53 ron pe luna.de asta ma stresez eu asa.cel putin cu 59 lei am toate pachetele la rds.si toata lumea o sa treaca la rds chiar daca akta o sa lase la pret.jumatate din grila de programe e plina de fta-uri.


#872
yahell

yahell

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 923
  • Înscris: 26.02.2013

View Postmisterpresident, on 20 iulie 2014 - 16:53, said:

mai sunt cateva zile pana pe 1 august cand ar trebui sa inceapa prin olt extinderea rurala.sper macar de aceasta data sa se adevereasca si brastavatu sa fie in grafic.inca o noutate eoc 20 nu se va mai folosii.eoc 21 este noua vedeta a rds-ului.doamne ajuta sa le fi venit mintea la cap..


sunt deja in septembriePosted Image ...si daca n-ai mai scris nimic pe aici banuiesc ca inca n-au inceput lucrarilePosted Image ...poate te convingi de povestile marca rdsPosted Image

#873
misterpresident

misterpresident

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 608
  • Înscris: 26.12.2010
de la ultima postare au trecut 17 zile.inca nu sa facut o luna.daca si acum ma aburesc nici nu mai postez nimic.ai dreptate.trag sperante degeaba.noroc ca am rezolvat cu akta si merge bine internetul acum.

#874
deiuma

deiuma

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,715
  • Înscris: 25.01.2011
Mai întâi să-și rezolve problemele din orașe create de diirectorașii „nu  merită investiția”, apoi să vă gândiți la extindere. Sunt două străzi dintr-un municipiu, zici că le cer să pună GPON pe Marte...

#875
Neaceasca85

Neaceasca85

    UE se va scinda pana in 2040

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,381
  • Înscris: 14.10.2008
Si la mine problema era creata tot de catre directorul local, nu vroia de frica vandalizarii fibrei pe gard, dar l-am stresat atat eu direct pe numarul sau de mobil cat si indirect prin alti angajati pana cand a cedat.

#876
Neaceasca85

Neaceasca85

    UE se va scinda pana in 2040

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,381
  • Înscris: 14.10.2008
Ah, si l-am pus si pe tata in ianuarie 2012 sa-l streseze, l-a tinut vreo 10 minute cu "Va rog mult de tot, nu se poate, suntem abonati la dumneavoastra de atatia ani de zile, cine nu vrea internet si o imagine mai buna la televizor?".

#877
deiuma

deiuma

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,715
  • Înscris: 25.01.2011
Experiența asta mai aduce o șansă-n minus ca eu să primesc GPON. :(

#878
SchattenX

SchattenX

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 05.06.2014
Gata, am semnat contract cu Digi pt TV si fibra in Bragadiru, zona Prelungirea Ghencea. Deci pana la urma au ajuns la casele de pe Safirului, Margelelor etc.
Cine sta prin zona sa se astepte la vizite din partea agentilor de vanzari RCS RDS . Me happy :)

#879
Neaceasca85

Neaceasca85

    UE se va scinda pana in 2040

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,381
  • Înscris: 14.10.2008
Daca vin cu EoC, mai esti atat de happy ca Pharrell Whiliams? Posted Image

#880
misterpresident

misterpresident

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 608
  • Înscris: 26.12.2010
daca vin cu eoc tot happy o sa fie ca ii dau 2o mbps.e o crestere de la 6 mbps.imi merge brici de la akta acum 85-90 mbps am constant.

#881
misterpresident

misterpresident

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 608
  • Înscris: 26.12.2010
a venit toamna si nici urma de rds m-am facut de ras pe forumul asta.a trecut o luna si nici vorba sa inceapa lucrarile.ma bucuram si eu sa am parte de programe hd dar deocamdata ma multumesc cu ce am.nu mai postez nimic referitor la rds pana nu se concretizeaza.

#882
hortifun

hortifun

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 110
  • Înscris: 08.05.2014
Sănătoși să fim, că de țepe nu ducem lipsă ...

View Postmisterpresident, on 14 august 2014 - 11:48, said:

speranta moare ultima.am eu un as in maneca.dar deocamdata nu zic nimic mai mult astept sa vad daca se concretizeaza si o sa istorisesc toata povestea.dar totusi ai sa zic ceva.am vorbit ieri cu cineva de la slatina nu dau nume, eu vream sa imi fac un abonament de 500 mbps.si sa fac un link radio intre corabia si brastavatu in 5 ghz si eram curios din 500 cat ar ajunge la mine in pc.am intrebat si de extindere sa nu bag banii degeaba in echipamente sa stiu raspunsul a fost exact ce am scris pe forum.acum sa vedem daca se tin de cuvant.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate