Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

aparat foto sony

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
Aleia

Aleia

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 24.04.2012
Buna. Am un aparat foto Sony Cyber-shot pe care l-am scapat in obiectiv si nu se mai inchide. Stie cineva daca se poate repara??

#2
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,364
  • Înscris: 15.06.2004
In general da, la service autorizat. DAR, pe langa faptul ca trebuie platita reparatia, garantia nu va fi prea mare si posibil ca reparatia sa dea in alte belele.

In multe cazuri mai repede merita sa cumperi alt aparat.

#3
Aleia

Aleia

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 24.04.2012

 eiffel, on 24th April 2012, 14:15, said:

In general da, la service autorizat. DAR, pe langa faptul ca trebuie platita reparatia, garantia nu va fi prea mare si posibil ca reparatia sa dea in alte belele.

In multe cazuri mai repede merita sa cumperi alt aparat.
  

Ideea e ca face poze si asa, cu obiectivul pe jumatate afara, numai ca sunt putin neclare comparativ cu ce poze facea inainte. As risca sa il duc la reparat si ma gandesc totusi ca nu o sa coste reparatia atat de mult ca un aparat nou.

#4
cat3y3_2003

cat3y3_2003

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 422
  • Înscris: 09.02.2008

 Aleia, on 24th April 2012, 17:20, said:

Ideea e ca face poze si asa, cu obiectivul pe jumatate afara, numai ca sunt putin neclare comparativ cu ce poze facea inainte. As risca sa il duc la reparat si ma gandesc totusi ca nu o sa coste reparatia atat de mult ca un aparat nou.



      Se poate repara fara probleme, iar reparatia sigur nu depaseste costul unui aparat nou.Nu este nici o problema dupa ce se efectueaza reparatia, mai ales daca aceasta a fost facuta corect si de o persoana autorizata.Daca doresti mai multe informatii te pot ajuta daca imi dai modelul exact (DSC-....) este scris pe eticheta unde este trecuta si seria.Numai bine.

#5
Aleia

Aleia

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 24.04.2012

 cat3y3_2003, on 25th April 2012, 07:30, said:

Se poate repara fara probleme, iar reparatia sigur nu depaseste costul unui aparat nou.Nu este nici o problema dupa ce se efectueaza reparatia, mai ales daca aceasta a fost facuta corect si de o persoana autorizata.Daca doresti mai multe informatii te pot ajuta daca imi dai modelul exact (DSC-....) este scris pe eticheta unde este trecuta si seria.Numai bine.


Buna. Modelul aparatului este DSC-W55. Multumesc mult pentru ajutor.

#6
cat3y3_2003

cat3y3_2003

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 422
  • Înscris: 09.02.2008

 Aleia, on 9th May 2012, 20:20, said:

Buna. Modelul aparatului este DSC-W55. Multumesc mult pentru ajutor.


     80Ron cu tot cu mobntaj.Da-mi un PM.Numai bine.

#7
cat3y3_2003

cat3y3_2003

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 422
  • Înscris: 09.02.2008

 Aleia, on 9th May 2012, 20:20, said:

Buna. Modelul aparatului este DSC-W55. Multumesc mult pentru ajutor.



        Reparatia nu depaseste 80-90Ron.Daca doresti da-mi un PM.Numai bine.

#8
lopi

lopi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,261
  • Înscris: 11.10.2006
Eu am avut un Canon si a cazut de 2 ori in obictiv. In ambele sitatii obiectivul s-a strambat serios si nu mai intra in aparat.
Am apelat la service-ul autorizat Canon din Bucuresti si l-au reparat cu 10 Ron (acum 3-4 ani) !!! Am platit doar curier pana in Bucuresti ! Cei de la service spuneau ca se mai pot strica niste rotite din plastic care sunt usor de inlocuit si foarte ieftina. Ar mai fi costat un 10-20 de Ron daca erau si rotitele stricate. Aparatul a mai functionat mult si bine, posibil si in prezent sa mai mearga.

Poate la Sony e altfel (sunt doar utilizator), mai bine da un telefon la service-ul autorizat din Bucuresti si intreaba un pret. Eu am fost foarte multumit.
Cel de la service mi-a spus sa nu-l fortez fizic obiectivul, sa-l trimit asa cum e.

Edited by lopi, 29 June 2012 - 19:11.


#9
cat3y3_2003

cat3y3_2003

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 422
  • Înscris: 09.02.2008

 lopi, on 29th June 2012, 20:10, said:

Eu am avut un Canon si a cazut de 2 ori in obictiv. In ambele sitatii obiectivul s-a strambat serios si nu mai intra in aparat.
Am apelat la service-ul autorizat Canon din Bucuresti si l-au reparat cu 10 Ron (acum 3-4 ani) !!! Am platit doar curier pana in Bucuresti ! Cei de la service spuneau ca se mai pot strica niste rotite din plastic care sunt usor de inlocuit si foarte ieftina. Ar mai fi costat un 10-20 de Ron daca erau si rotitele stricate. Aparatul a mai functionat mult si bine, posibil si in prezent sa mai mearga.

Poate la Sony e altfel (sunt doar utilizator), mai bine da un telefon la service-ul autorizat din Bucuresti si intreaba un pret. Eu am fost foarte multumit.
Cel de la service mi-a spus sa nu-l fortez fizic obiectivul, sa-l trimit asa cum e.



        Poti suna la Bucuresti...cauta service sony pe google.Daca nu rezolvi asa te astept cu un PM.Numai bine.

#10
florinnetoi

florinnetoi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 10.07.2014
salut, am un sony dsc h50 si am o problema.Nu se mai inchide - deschide obiectivul. Unde il pot repara si cam cat costa. eu sunt din Ploiesti.

ma poate ajuta cineva..

#11
printzzu

printzzu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 06.11.2008
salut

am o intreabre ....unde pot repara o camera subacvatica..polaroid xs 100.......

multumesc pentru mesaje daca stie cineva.....

un link ca idee


http://www.amazon.ca...E/dp/B00AES6VC4

#12
cat3y3_2003

cat3y3_2003

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 422
  • Înscris: 09.02.2008

 printzzu, on 27 ianuarie 2015 - 18:20, said:

salut

am o intreabre ....unde pot repara o camera subacvatica..polaroid xs 100.......

multumesc pentru mesaje daca stie cineva.....

un link ca idee


http://www.amazon.ca...E/dp/B00AES6VC4

Salut.Un service autirizat pentru asa ceva e mai greu sa gasesti....Trebuie efectuat si test de etanseitate dupa reparatie...Daca nu ai rezolvat pot incerca sa te ajut personal.Da-mi un PM.

 florinnetoi, on 10 iulie 2014 - 07:51, said:

salut, am un sony dsc h50 si am o problema.Nu se mai inchide - deschide obiectivul. Unde il pot repara si cam cat costa. eu sunt din Ploiesti.

ma poate ajuta cineva..

Salut.Daca nu ai rezolvat te pot ajuta cu placere.Da-mi un PM.Numai bine.

#13
mihaelall12

mihaelall12

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 02.04.2009
Am un aparat foto Sony model NO DSC-H2 digital STILL CAMERA, made in Japan, la care i-am pierdut butonul declansator. Poate cineva sa-mi dea un sfat, unde as putea sa gasesc un buton similar de la un aparat deteriorat sau eventual un service cu preturi rezonabile? Va multumesc!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate