Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Feomen dubios

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
Vodafen

Vodafen

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 05.04.2012
Stand si analizand Fm-ul, aprox jumatate de ora cat fac pauza, am prins un fenomen dubios, mi-a intrat 103-8 Music FM aproape bine si langa el 103-9 ceva rock. Fenoenul asta a durat 1 minut. Acum daca ma uit peste 103-8-9 nu mai prind nimic.

Edited by Vodafen, 13 April 2012 - 19:11.


#2
Vodafen

Vodafen

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 05.04.2012
Cand se produc reprizele acestea au mai intrat radiourile:
88-9 muzica soul, 89-2 ceva bulgaresc, 89-8 white fm si peste el ceva cu muzica populara, 90 Pro fm, 90-1 ceva cu muzica dance, 91-2-3 kiss cu ecouri, 91-4 profm ?!! - 92-75 kiss?! - 93-9 ceva peste altceva - 94-1 ceva dance - 94-6 ceva dance - 95-5 manele - 96.6 ceva romanesc?! - 97-4 ceva bulgaresc - 98-5 kiss cu ceva dance peste el - 98-8 europa cu paraieli de la targu mures 98-9 - 100 bulgari cu ceva muzica romaneasca peste, 101 cultural - 101-6 ceva muzica dance si ceva soul peste el 102,7 bulgari - 103,25 semnalul ba intra ba iese, 104-3 nu am inteles daca erau romani sau bulgari, 104-5 copii cu ceva biserica peste el, si in mers apare si ceva muzica, 105-3 actualiatile care apar si dispar, 105-8 cultural- 106-2 click - 106.6 muzica dance.
Nu este timp destul cat am pauza ca le gaseam si numele radiourilor.
Aceasta este distractia mai oameni pasionati, paste fericit va urez de pe acuma, iar la ora 11 cel tarziu ma retrag si ne vedem dupa 16 aprilie.

Edited by Vodafen, 13 April 2012 - 19:51.


#3
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,829
  • Înscris: 28.11.2006
Nu ne-ai spus in ce zona ai prins posturile astea, din cate imi dau seama te misti destul de mult in zona de sud.

92.75 ar putea fi Kiss 92.8 de la Ploiesti, iar pe 93.9 Magicul de la Ploiesti.

91.3 tot Kiss de pe Istrita.

#4
Vodafen

Vodafen

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 05.04.2012
Baldovinesti de Teleorman. Zona fiind partea estica comunei unde este si inaltime mare dar si zona degajata.

#5
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,829
  • Înscris: 28.11.2006
Aha. Se poate sa prinzi posturi din Ploiesti si Istrita.

Paste fericit si drumuri bune!

#6
Vodafen

Vodafen

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 05.04.2012
Merci mult, in curand o sa va spun ce intra pe zona Baraganului. Abia astept!
Va aduc la cunostinta noua ruta de seara de la Baldovinesti - Alexandria. Nu va mai trece prin Olteni.  La Vartoapele de jos nu a mai face la dreapta spre Olteni, ci va merge pe Copaceanca - Marita - Calinesti!

#7
Vodafen

Vodafen

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 05.04.2012
Aceasta a fost tura mea zilnica. Va urez paste fericit. Si multa sanantate.

Îi multumsc foarte mult colegului care m-a ajutat cu tiparirea mesajelor si butonarea radioului.
Ma rog sa pic 1 singura zi pe ruta Constanta - Bucuresti sa va aduc receptia din drivetime din Baragan - Dobrogea. Pacat ca nu am dat de asa ceva acu 4 ani cand eram pe 2 rute. si Alexandria si spre Valenii de Munte - Nehoiu.
Sa fiti iubiti.

#8
Neaceasca85

Neaceasca85

    UE se va scinda pana in 2040

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,383
  • Înscris: 14.10.2008
98,8 ai prins Europa FM de la Slatina, aflata pe al doilea bloc de 10 etaje cum intri dinspre Pitesti langa OMV. Asta daca ai trecut vreodata pe aici.

Ca tot vine vara, sa vezi atunci fenomene dubioase, receptii sporadice ionosferice cu radiouri de toate natiile europene si chiar arabi, care intra si ies, se incaleca si se mucesc, omoara pe ale noastre romanesti.

Edited by Neaceasca85, 14 April 2012 - 02:11.


#9
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

View PostVodafen, on 13th April 2012, 21:29, said:

Baldovinesti de Teleorman. Zona fiind partea estica comunei unde este si inaltime mare dar si zona degajata.

"Tura zilnica", esti jalnic. :lol:
Scrii si cu diacritice acum, sa faci diferenta intre clone ? ai reusit sa infectezi aria asta intr-o zi cu 100+ postari.

View Postpufonel, on 13th April 2012, 21:22, said:

Nu ne-ai spus in ce zona ai prins posturile astea, din cate imi dau seama te misti destul de mult in zona de sud.

92.75 ar putea fi Kiss 92.8 de la Ploiesti, iar pe 93.9 Magicul de la Ploiesti.

91.3 tot Kiss de pe Istrita.

Le prinde din Bucuresti, el e Zvartoshu.

#10
Vodafen

Vodafen

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 05.04.2012
Cum vin pe E574 la intrarea in Slatina pe stanga e ALRO , un popas Rocky dupa care in fata am intersesctia cu strada Cireasov si in capat am bifurcare in 3 strazi.
Tu vorbesti de Omv-ul din fata intersectiei de pe dreapta?! Sti de ce intreb ca mai jos ai un Rompetrol pe stanga.
Acum zi-mi exact unde este ca sa il localizez poate ajung sa-i vad antena.

Edited by Vodafen, 14 April 2012 - 11:20.


#11
Vodafen

Vodafen

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 05.04.2012
Va pot ruga ceva, cam pe unde sunt unele statii radio in capitala? Vreau sa vad care sunt orizontale si care sunt verticale.
Dupa ce am discutat cu Bogdanbo de la Rm Valcea, vreau sa vad niste antene. Ma roade o chestie cu interesul dintre receptia de pe orizontala si cea de pe verticala.
@Bogdanbo am incercat sa iau legatura cu un coleg ce are antena pe luneta de pe spate si mi-o imprumuta sa o probez marti pe traseu.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate