Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 

Proiectul NRT va spune ceva?

- - - - -
  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1
Vodafen

Vodafen

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 05.04.2012
Se aude zvonuri ca proiectul bulgarilor numit NRT a dat faliment?
Gasim o stire pe undeva?
Pacat de el daca nu mai exista, era un proiect dedicat tineretului si muzicii club dar si al muzicii dance.

#2
Vodafen

Vodafen

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 05.04.2012
Intr-un mesaj al unui coleg pasionat de proiectul celor de la NRT FM am gasit cea mai grea stire, inchiderea radioului pe 12 martie.
Lectura placuta cu google translate http://www.targo.org...h...p;&pub=4380

#3
MIRORUSE

MIRORUSE

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 06.04.2012

View PostVodafen, on 6th April 2012, 17:27, said:

Intr-un mesaj al unui coleg pasionat de proiectul celor de la NRT FM am gasit cea mai grea stire, inchiderea radioului pe 12 martie.
Lectura placuta cu google translate http://www.targo.org...h...p;&pub=4380


Iate ce scrie pe aici:

Pe data de 12 martie 2012 radio NRT a oprit emiterea sa pe fregvența 90,4 MHz.
Pe data de 31.01.2012 Comisia pentru Reglementare Comunicațiilor împreuna cu Consiliul de Mediile Electronice au luat  licența de utilizare a resurselor limitate pentru radiodifuziune în orașul Târgoviște ( vine vorba de fregvența 90,4 ) aparținând а Municipiului Târgoviște. Postul a operat cu un permis temporar și nu a depus în cadrul cererii de timp legal, solicitarea pentru prelungire a permisului temporar.
În acest caz din proprie inițiativă Consiliul de Mediile Electronice a inițiat un concurs pt. licența de utilizare a resurselor limitate pentru radiodifuziune în orașul Târgoviște.
NRT este moștinitor al postul de radio "Radio Târgoviște" - post fondat în anul  1963, care a difuzat programele sale numai in rețeaua de radio prin cablu în ani comunismului. Pe data de întăi decembrie 1993 Radio Târgoviște începe emitrea pe fregvența 100.6 - 24 din 24. Dupa scurta înreruperea în anul 2001, provocata de Comisia pentru Reglementare Comunicațiilor,  "Radio Târgoviște"  oprește emiterea sa pentru 2 ani. În anul 2003 reîncepe emiterea sa pe fregvența 90,4 îcepănd cu un program fondamental renovat sub numele NRT. NRT este singurul post de radio local în regiunea Târgoviște


text original

Със свое решение от 31 януари 2012 г. Съветът за електронни медии възрази Комисията за регулиране на съобщенията да удължи срока на разрешение за ползване на индивидуално определен ограничен ресурс – радиочестотен спектър за осъществяване на електронни съобщения чрез електронни съобщителни мрежи за наземно аналогово радиоразпръскване на територията на град Търговище, издадено на Община Търговище. Радиостанцията работеше с временно разрешително, без да притежава лицензия за радиодейност и не е подала в определения от Закона срок заявление, с което да поиска удължаване срока на действие на временното разрешение.
В тази връзка, и по своя инициатива, СЕМ откри процедура за провеждане на конкурс за издаване на индивидуална лицензия за радиоразпръскване в град Търговище.
НРТ е наследник на Радио Търговище, основано като кабелно радио през 1963 година. На 1 декември 1993 г. година Радио Търговище започва излъчване на 24-часова интегрална програма в ефир, на честотата на 100.6 MHz. След кратко спиране на излъчванията по решение на ДКД през 2001 год., Ново Радио Търговище възстановява предаванията с изцяло обновена 24 часова програма. НРТ е единствената местна радиостанция в област Търговище. От края на 2003 г. честотата на предаване е 90.4 MHz.




Din păcate în Bulgaria lucrurile stau așa!!!
Niște oameni bogați au chilipir de oprirea a posturilor de calitate și pe fregvențele respective să bagă posturile sale nasol, cu ajutorul căroia caștiga  mulți bani și controleaza pița de publicitate pe nivel național.

#4
Energy

Energy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,335
  • Înscris: 23.11.2003
Din pacate asta este cea mai proasta veste auzita. Radio NRT, Radio Express si Oberon Max vor ramane in istorie ca fiind cele mai ascultate radiouri din Bulgaria!
R.I.P

#5
Vodafen

Vodafen

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 05.04.2012
Pacat ca orice este bun dureaza putin!

#6
MIRORUSE

MIRORUSE

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 06.04.2012

View PostVodafen, on 7th April 2012, 00:54, said:

Pacat ca orice este bun dureaza putin!

Pentu mine au fost o placere să ascult acest post de radio. Aflăndu ma în Ruse (Bulgaria) n-am avut posibilitate de a asculta postul NRT acasă (pt. că aici avem un post local Shlager radio la 90.5), dar din fericire deacum 6 luni am lucrat înrt-o firma de comunicații, care a dezvoltat rețeaua sa în regiunea Târgoviște (Bulgaria) În acest caz am avut drum spre Târgoviște aproape în fiecare zi.  Îmi aduc aminte că  la 20 km. distanța din Ruse în direcția spre Varna au fost batalie mare între 90.5 și 90.4(Shlageru cu NRT-ul), batalia în care căștigatorul în fiecare dată au fost NRT-ul. Au fost o placere să ascult postul Tâgoveștean kilometri întregi! Îmi aduc aminte că în anul 2008 la drum spre Varna am ascultat NRT păna la întrarea în orașul Varna, deci am pierdut semnalul în primul cartier în Varna imediat după sfărșitul autostrăzi respective. Deci fregvența aceasta cu acoperire perfecta la 200 de kilometri este un "Jackpot" mare  pentru oligarhi Bulgari, cu o mulțime de bani, care s-au motivat să manănce întregul eter Bulgaresc. Nu e de mirare, că în presă Bulgara nu scrie măcar nici o cuvinte despre acest caz! Lucrurile se fac în întuneric, păna la momentul în care pe fregvența 90,4 o să apare un post de radio al Domnului Gergof           ( oligarhul, care au privatizat în ultimile 10 ani întregul eter Bulgaresc) Toata lumea banuește că dupa acest scenariu cu siguranța pe 90.4 o să apare radio N-Joy... dar informația respectiva, deocămdată ramăne în zona zvonurilor...

Edited by MIRORUSE, 07 April 2012 - 09:12.


#7
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
92.3 ALPHA FM emite de la Silistra, are muzica buna, l-am receptionat chiar bine de la Cernavoda pana spre Tandarei.

#8
Vodafen

Vodafen

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 05.04.2012

View Postquarq1, on 7th April 2012, 12:34, said:

Cinestie cat o sa mai dureze. Merci de link-uri, acum le dau la pachet celui care il adora!

Chatnoir, o sa merg in curand in recunoastere sa imi fac o idee cat pamant poate sa acopere acest radio.

#9
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Foarte bine, chiar te astept cu informatii!

#10
MIRORUSE

MIRORUSE

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 06.04.2012

View Postchatnoir401, on 7th April 2012, 21:49, said:

Foarte bine, chiar te astept cu informatii!


Astazi am primit încă o informație. Exista posibilitate pe 90.4 să apare radio Veselina. Acest post este cu manele numai. Tradegie mare, n-am cuvinte. Sincer, sper că informația respectiva să ramăne numai ca un zvon!

Edited by MIRORUSE, 08 April 2012 - 19:16.


#11
Vodafen

Vodafen

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 05.04.2012
Pacat, pentru manele si BBC din capitala a fost evaporat. Asta este trebuie sa ne adaptam la ce va uma.

#12
Neaceasca85

Neaceasca85

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,709
  • Înscris: 14.10.2008
Radio Vaselina de uns FM-ul, l-am auzit si i-am vazut RDS-ul in 2007 cand am fost in Grecia cu masina, nu pareau manele sau tiganii ca ale noastre, poate sunt niste manele mai bune cele bulgaresti.

#13
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Evident ca au si ei manelele lor.

#14
Neaceasca85

Neaceasca85

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,709
  • Înscris: 14.10.2008
Ca toti balcanicii de altfel.

#15
banat

banat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 974
  • Înscris: 02.08.2011

View PostNeaceasca85, on 9th April 2012, 02:28, said:

Radio Vaselina de uns FM-ul, l-am auzit si i-am vazut RDS-ul in 2007 cand am fost in Grecia cu masina, nu pareau manele sau tiganii ca ale noastre, poate sunt niste manele mai bune cele bulgaresti.
erau bune ca nu intelegeai ce zic  :coolspeak: - aveau si un hit parca de Balkania jumate in bulgara, jumate in romana
Acum facem concurs cu bulgarii la radio-uri de manele, oare ei au la Sofia cum avem noi la Buc pe 88.0 ? Apropos de adaptare, asta e deja inceputul, pana la urma ne adaptam ascultand radio-uri de net, sa consume degeaba kw ca sa emita tiganeli in eter. La bulgari imi plac cum se aud radio-urile ca au modulatia normala, nu sa garaie radio-ul cum dai mai tare de jumatate, dar deh la noi sa se auda tare si fara numar !

#16
Vodafen

Vodafen

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 05.04.2012
Uitati ca este si la Sofia acest brand pe 99-1Fm http://tunein.com/ra...ina-991-s15637/

#17
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Mai emite si in alte cateva orase din Bulgaria. Detalii aici.

#18
Vodafen

Vodafen

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 05.04.2012
Vezi ca stream-ul merge.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate