Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...
 

Medulin

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
denky

denky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,360
  • Înscris: 09.03.2009

 dariuscha, on 28 martie 2013 - 17:20, said:

http://www.crobeaches.com/en/
aici poti cauta plaja cu nisip , eventual confrunta cu foto de pe google earth .
crikvenica stiu ca are nisip , insa n-am idee cum sta cu intrarea in apa .

Crikvenica are nisip contra cost, 2 euro intrarea, daca iesi si revii, alti 2 euro de caciula. Intrarea in apa e destul de abrupta, la un metru-doi de mal, e pana la braul unui adult normal.

#20
dariuscha

dariuscha

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,544
  • Înscris: 14.04.2008
denky ,
nu e o necunoscuta pt nimeni faptul ca in crikvenica  bucata cu nisip e contra cost si  evident ca atunci cand o iei in calcul adaugi in calculul bugetului si costurile aferente .
din punctul meu de vedere problema  reala pt un copil asa mic  (si inteleg ca aici exista)  o constituie ceea ce inseamna  intrarea in apa    . pt ca ,  daca  cu o plaja cu pietricele frumose te poti imprieteni  (  ajungand chiar pana la a o prefera , asa cum a zis si mdt ) , o intrare brusca in apa , unde doi pasi  presupune acoperire  pana peste cap , ei bine...  aici  este o problema !

#21
Buhani73

Buhani73

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 803
  • Înscris: 05.11.2008
s-au schimbat planurile..Croatia se amana pt la anul..
asa ca incep sa caut pe topicurile de 1 Mai sau FelixPosted Image

#22
nasty2

nasty2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 933
  • Înscris: 22.02.2011
se poate merge cu bicicleta de oras in zona Pola, cate 10-20 km intr-o parte si in cealalta pe malul marii?
Incerc sa ajung in zona cu bicicletele in portbagaj.

#23
virgil67

virgil67

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 431
  • Înscris: 28.01.2006
Pun postarea mea aici, ca suntem cazati in Medulin.Astazi am fost pentru cel mic in "parcul dinozaurilor" si am zis hai sa pun niste poze de la Dino Park Funtana, poate intereseaza pe cineva. Preturile sunt cam piperate zic eu, biletul de adult 140 kn, iar cel de copil peste 3 ani, 120 kn. E drept, sunt si niste spectacole gratuite, noi am stat la cel de circ. Copiii sunt topiti dupa dinozauri, au si posibilitatea sa ii "calareasca", exista si un roler coaster... Localitatea Funtana este la 5 km sud de Porec, in Istria.

Attached Files

  • Attached File  046.jpg   531.2K   12 downloads
  • Attached File  050.jpg   840.97K   10 downloads
  • Attached File  055.jpg   1MB   7 downloads
  • Attached File  111.jpg   581.39K   7 downloads
  • Attached File  115.jpg   982.65K   7 downloads
  • Attached File  131.jpg   389.1K   5 downloads
  • Attached File  137.jpg   694.27K   5 downloads
  • Attached File  143.jpg   1017.07K   4 downloads
  • Attached File  145.jpg   938.56K   3 downloads
  • Attached File  156.jpg   1002.38K   5 downloads
  • Attached File  171.jpg   827.04K   3 downloads
  • Attached File  167.jpg   558.77K   3 downloads
  • Attached File  176.jpg   903.84K   3 downloads
  • Attached File  183.jpg   1.04MB   4 downloads
  • Attached File  188.jpg   1.05MB   4 downloads
  • Attached File  197.jpg   933.6K   4 downloads
  • Attached File  199.jpg   960.35K   4 downloads


#24
laurcj

laurcj

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,553
  • Înscris: 22.07.2008
Salutare,

Anul acesta ne gandim sa mergem in Croatia in concediu, cu masina cu 2 copii de 7 si 4 ani, in luna august. Ne-am gandit sa mergem la Medulin, deoarece ar fi mai aproape de Cluj si am citit ca are plaja Bijeca care e plaja cu nisip. De asemenea am inteles ca e o statiune linistita, ceea ce este exact ce cautam noi, mergand cu copiii.

As avea niste intrebari despre Medulin, pt cei care au fost pe acolo:

1. Plajele sunt aglomerate in luna august ? Noi oricum cu copiii vom merge dimineata la plaja, inainte de ora 9. La ora aceasta plaja e aglomerata ? E multa lume prin oras ?

2. Pe plaja in Medulin se simte briza marina ? Ma intereseaza pt copii in special, sa mergem dimineata deveme pe plaja sa inspire aerul sarat. Medulin vad ca e la golful Bijeca, parca citeam ca acolo curentii marini sunt mai slabi si valuri slabe, poate ca asta face sa nu se simta briza marina.

3. Plajele din Medulin sunt curate  in august ? Am citit pe pagina anterioara o postare din 2013 care zicea ca plaja era murdara si plina de chistoace.

4. Cum e temperatura apei la Medulin in august ? In alte zone din Croatia am inteles ca apa e destul de rece.

5. In afara de plaja Bijeca ce alte plaje mai recomandati in Medulin sau imprejur ?

6. Cum e vremea in august in Medulin ? Este mai cald decat pe litoralul romanesc ?

Multumesc.

Edited by laurcj, 26 February 2017 - 18:22.


#25
virgil67

virgil67

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 431
  • Înscris: 28.01.2006
apa era calda din ce imi amintesc dar am prins zile caniculare..peste 37-38 grade. Plaja e relativ ok, nu am vazut sa fie excesiv de murdara dar noi am fost in iulie

#26
sssim0na

sssim0na

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 23.07.2014

 laurcj, on 26 februarie 2017 - 18:17, said:

Salutare,

Anul acesta ne gandim sa mergem in Croatia in concediu, cu masina cu 2 copii de 7 si 4 ani, in luna august. Ne-am gandit sa mergem la Medulin, deoarece ar fi mai aproape de Cluj si am citit ca are plaja Bijeca care e plaja cu nisip. De asemenea am inteles ca e o statiune linistita, ceea ce este exact ce cautam noi, mergand cu copiii.

As avea niste intrebari despre Medulin, pt cei care au fost pe acolo:

1. Plajele sunt aglomerate in luna august ? Noi oricum cu copiii vom merge dimineata la plaja, inainte de ora 9. La ora aceasta plaja e aglomerata ? E multa lume prin oras ?

2. Pe plaja in Medulin se simte briza marina ? Ma intereseaza pt copii in special, sa mergem dimineata deveme pe plaja sa inspire aerul sarat. Medulin vad ca e la golful Bijeca, parca citeam ca acolo curentii marini sunt mai slabi si valuri slabe, poate ca asta face sa nu se simta briza marina.

3. Plajele din Medulin sunt curate  in august ? Am citit pe pagina anterioara o postare din 2013 care zicea ca plaja era murdara si plina de chistoace.

4. Cum e temperatura apei la Medulin in august ? In alte zone din Croatia am inteles ca apa e destul de rece.

5. In afara de plaja Bijeca ce alte plaje mai recomandati in Medulin sau imprejur ?

6. Cum e vremea in august in Medulin ? Este mai cald decat pe litoralul romanesc ?

Multumesc.

Buna Posted Image sper ca nu este prea tarziu.

De obicei in iulie si august este aglomeratie, dar daca mergeti dimineata devreme gasiti un loc bun. Marea este calma si apa limpede dar daca este vreo furtuna pe mare "jegul" ajunge pana la urma si la mal. Temperatura apei in jur de 26-27 de grade celsius.
Vacanta faina va doresc! Posted Image

Edited by Barboso, 13 August 2017 - 20:22.
Fara reclama pt propriul site. Vrei sa ajuti, postezi aici informatiile relevante.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate