Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...
 Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa
 [email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur

Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...
 Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni
 

mf60

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
flxxx

flxxx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 209
  • Înscris: 23.10.2010
mi-am luat si eu o asemenea jucarie....cu ab connect m...16 gb inclusi....la prima vedere....internetul se misca excelent...am testat viteza ....si am in jur de 7 mbps dow si 1.5 up pe speedtest......dar ca la romani....ceva tot nu merge cum trebuie in sensul ca atunci cand conectez xperia neo internetul pe tel se misca de zici ca nu am....se incarca greu de tot paginile desi sunt conectat si la laptop unde se misca bine.....are cineva vreo idee de ce pe laptop merge rapid iar pe tel stau cu minutele sa incarce o pagina?

#2
joystick

joystick

    Eu...si cu mine!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,901
  • Înscris: 10.06.2008
Salut,

Sa stii ca si mie mis e are la fel. Eu am un Galaxy S si o cartela de RDS in modem.
Laptopul/PC-ul se misca mai bine decat telefonul. Daca imi conectez telefonul la router-ul de pe cablu nu mai apare aecasta problema. Am crezut ca mi se pare...

#3
vali79m

vali79m

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 230
  • Înscris: 04.05.2006
Salut, aceiasi problema o am si eu cu acest modem wireless MF60 cu abonament de date de la cosmote. Cand sunt plecat de la birou si intru pe wirelessul de la acest modem pe telefonul mobil(iphone 4s) internetul imi merge groaznic ...zici ca este setat la 128kbs(stau si 3 minute sa incarce o pagina obisnuita de net)...se poate face ceva la acest modem, ca datele trimise pe telefon sa mearga la fel de bine ca pe laptop?

#4
joystick

joystick

    Eu...si cu mine!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,901
  • Înscris: 10.06.2008
Nu stiu...acum parca merge ami bine. Parca are zile si zile.
Oare exista vreun update de FW?

#5
mirondorelgl

mirondorelgl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 14.06.2009
Salut.
Stie cineva cum se seteaza acest modem in cosmote hotspot  ca sa mearga cartela de la rds
sau trebuie sa  pun alt program de conectare ( exp. join air - dar cum ??)
( mentionez ca l-am deblocat, vede cartela digi,dar nu se conecteaza la internet)

#6
joystick

joystick

    Eu...si cu mine!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,901
  • Înscris: 10.06.2008
trebuie sa il pui in primul rand sa lucreze pe 3G si apoi la setari sa pui APN "internet".
Nu ma pot conecta acum la el insa daca nu reusesti pana maine scrie aici si daca am timp iti dau un printscreen!

#7
mirondorelgl

mirondorelgl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 14.06.2009
Multumesc, astept un  printscreent

#8
mirondorelgl

mirondorelgl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 14.06.2009
Am incercat toate setarile posibile, DAR ....nu vrea sa se conecteze , cred ca sigur gresesc pe undeva.
joistik  astept un printscreen sau o detaliere mai amanuntita.

#9
joystick

joystick

    Eu...si cu mine!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,901
  • Înscris: 10.06.2008
Mda, trebuia sa imi trimiti un PM ca am uitat sa intru aici...

Uite ce trebuie sa faci:
Te loghezi>
Settings>3G settings>APN Settings>
ADD> completezi ca in pagina atasata!

Ideea e ca eu i-am dat cartela prietenei mele pentru ca are nevoied e net unde sta acum. Am preferat sa ii dau modemul de la RDS ca sa nu o complic cu asta.
Am bagat o cartela de voce pentru exemplificare!

Attached Files



#10
mirondorelgl

mirondorelgl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 14.06.2009
Multumesc joistik.
Am reusit conetarea, greseala mea consta in faptul ca dupa ce faceam setarile la manual connect ,apasam pe.automat connect si ...........?????
Multumesc inca o data. ( dar chiar nu merge ca setat pe automat connect ???)

#11
joystick

joystick

    Eu...si cu mine!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,901
  • Înscris: 10.06.2008
Salut, ba da, merge si asa. Ideea e sa ai ca implicit profilul rds si nu altul...

#12
mariusi_microv

mariusi_microv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 27.10.2007
Am primit de la cosmote codul de deblocare dar nu stiu unde trebuie sa-l introduc . Ma poate ajuta cineva . Un mf60 am si eu , luat la liber si am primit codul ,dar nu stiu unde trebuie sa-l bag ca sa-l deblochez sa-l pot folosi in toate retelele .

#13
cvapailty

cvapailty

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 03.10.2011
Salutare. Am si eu de ieri un router MF60  care a fost codat pe cosmote, actual decodat. Problema e in felul urmator. L-am setat pe APN auto, merge netul pe calculatoare dar pe telefon (ALLVIEW P5 mini)  se conecteaza, merge netul cca 20-30 secunde dupa care se opreste si nu mai merge nici in ruptul capului cu toate ca nu se deconecteaza de la router. Atasez 2 print screen-uri . In primul e atasat pe auto, iar pe manual nu ma lasa sa ii trec nimic, intra direct COSMOTE. Aveti vre-o idee ce pot sa ii fac?

Attached Files



#14
cvapailty

cvapailty

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 03.10.2011
Am sunat la cei de la allview   si mi-au spus ca probabil este o incopatibilitate intre router si telefon. A naibii treaba. Toate celelalte telefoane (samsung, iphone, lg  si altele care le-am mai gasit) merg perfect.   Pe cand ii laudam pe astia de la Brasov   au tras o palma la caca.

#15
iraklion

iraklion

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 23.03.2012
Nu funcționează normal în nicio rețea. Perioadele de functionare normală alternează cu perioade în care pur și simplu moare, se blochează complet. Îmi vine să-l arunc. Știe cineva o alternativă fiabila care să aibă eventual și 4g.

#16
iraklion

iraklion

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 23.03.2012
Rezolvat.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate