Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...
 Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 

ON Serious Mass

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
lliviuss

lliviuss

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 21.03.2012
Salut.

Ma numesc Liviu, am 16 ani, 1.90 inaltime ,65 de kilograme si sunt ectomorf.
Vreau sa ma apuc de sala si sa bag ceva proteine pentru a castiga in greautate si pentru masa musculara.
Am inteles ca pentru tipul meu somatic ar fi bun gainerul ON Serious Mass 5.4 kg de la Optimum Nutrition ON, daca l-a folosit cineva zicetimi si mie daca este bun si cum ar trebui administrat?

#2
PS2RO

PS2RO

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,694
  • Înscris: 18.08.2009
Eu sunt cam la fel ca tine,doar ca am 18 ani.Am vorbit cu un nutritionist si mi-a recomandat sa incep cu Pro Gainer de la ProNutrition. Iau de o saptamana si parca incep sa apara efecte.
LINK: http://www.pronutrit...D...ID=0&bID=38

#3
foca28

foca28

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,429
  • Înscris: 08.01.2006
Este bun pentru a creste numarul de calorii.

Trebuie sa calculezi intai cate consumi, cat mananci pe zi apoi aduni la acel numar ~500 de calorii.

Serious mass nu trebuie sa inlocuiasca mancarea, jumate de portie are peste 600 de calorii.

Nu lua de capsuni, eu n`am mai putut sa-l beau dupa jumate de sac, imi facea greata. Ia double rich chocolate.

#4
lliviuss

lliviuss

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 21.03.2012
Eu ma gandeam sa iau 100 grame dimineata cand ma trezesc, dupa o ora sa iau micul dejun si sa mai iau o portie de 100 de grame dupa antrenament.
Ar fi bine sau trebuie sa iau doze mai mari?

#5
Rayden3000

Rayden3000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 291
  • Înscris: 06.09.2006

 lliviuss, on 22nd March 2012, 03:06, said:

Eu ma gandeam sa iau 100 grame dimineata cand ma trezesc, dupa o ora sa iau micul dejun si sa mai iau o portie de 100 de grame dupa antrenament.
Ar fi bine sau trebuie sa iau doze mai mari?


E cam putin 100 de grame din moment ce produsul a fost facut pentru a fi luat cate ~350 de grame. Alte produse se iau cate 100 de grame sau mai putin insa asta se ie cate 350. Daca totusi vrei poti lua 150 sau 200 de grame, asta daca vrei sa faci economie, dar daca vrei sa profiti din plin de el se ia exact cat este portia pe produs si de 2 ori, iar dimineata e bine sa iei produsul si apoi sa mananci mai repede de 1 ora.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate