Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Contraceptive + Ampicilina

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
pitikmik

pitikmik

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 17.06.2005
Iarasi eu...Ideea e ca am inceput acum o luna si ceva tratament cu Loette...Si acum o saptamana am racit in ultimul hal, curge nasu, ma doare gatu etc. si am luat amoxicilina (penicilina)...Dar pana sa citesc prospectul la amoxicilina(unde zice : poate reduce efectul contraceptivelor orale bla bla bla ceva cu metabolismul enterohepatic al estrogenilor si ca exista risc mare de sarcina sau de modificare a menstruatiei)  am apucat sa...  :inlove:  si luasem amoxicilina deja de ceva zile... Deci se poate ca efectul contraceptivelor sa fie redus?  :death:  Acelasi lucru e scris si in prospectul Loette... Ca penicilina poate reduce efectul contraceptivului...Deci...Sa ma astept la ce e mai rau sau e posibil sa fie redus doar putin efectul si sa n am nimic? Oricum...pana nu mi trece raceala promit sa nu mai fac nimic   :worthy:  Asta in caz ca nu e prea tarziu... :confuzzled:

#2
MasterOfDark

MasterOfDark

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,390
  • Înscris: 16.06.2005
da e posibil sa fi ramas insarcinata

#3
aleka008

aleka008

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 328
  • Înscris: 19.01.2005

View Postpitikmik, on Oct 22 2005, 20:58, said:

Iarasi eu...Ideea e ca am inceput acum o luna si ceva tratament cu Loette...Si acum o saptamana am racit in ultimul hal, curge nasu, ma doare gatu etc. si am luat amoxicilina (penicilina)...Dar pana sa citesc prospectul la amoxicilina(unde zice : poate reduce efectul contraceptivelor orale bla bla bla ceva cu metabolismul enterohepatic al estrogenilor si ca exista risc mare de sarcina sau de modificare a menstruatiei)  am apucat sa...  :inlove:  si luasem amoxicilina deja de ceva zile... Deci se poate ca efectul contraceptivelor sa fie redus?  :death:  Acelasi lucru e scris si in prospectul Loette... Ca penicilina poate reduce efectul contraceptivului...Deci...Sa ma astept la ce e mai rau sau e posibil sa fie redus doar putin efectul si sa n am nimic? Oricum...pana nu mi trece raceala promit sa nu mai fac nimic   :worthy:  Asta in caz ca nu e prea tarziu... :confuzzled:

   E posibil! Good luck!

#4
mervey

mervey

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 206
  • Înscris: 21.08.2005
Din cîte știu, după un tratament cu antibiotice, abia la o lună mai poți să  :inlove:  fără riscuri..pînă atunci trebuie utilizată o metodă suplimentară de contracepție(nu întrerupi anticonceptionalele). Dar mai bine ia-ți un test barză..și mai bine, mergi la un medic.

#5
pitikmik

pitikmik

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 17.06.2005
Hmm... Pai n am patit nimic se pare... Ca incepusem tratamentul, dar n`am facut`o decat o singura data, ca apoi m`am panicat :cursing:  si am zis sa stau cuminte  :notangel: Dar data aviatoare e interzis... Hiuh...Mi s`a luat o piatra de pe inima  :coolspeak:

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate