Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

3xt Triple Extender

- - - - -
  • Please log in to reply
78 replies to this topic

#19
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
riscu meseriei
numerele de tel sunt informative,
nu cred ca connexul sau alta firma iti garanteaza ca numarul care ti-l afiseaza e 100% corect

si oricum 3xt nu e singurul exemplu
unele site-uri de smsuri pe net trimit id-ul la mesaje username-ul celui care l-a trimis

#20
bogdanan

bogdanan

    devoted SoftNews member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,269
  • Înscris: 02.04.2004
ai un pm de la mine.

hehe...o portezi si pe brew...pt zapp?
fa un site...de unde sa poate descarca contra cost... softul personalizat...adica sa mearga in functie de imei, nhl, si versiune...
o sa fie o placere sa analizez (*.sis-ul) :notangel: ...evident, in scopuri didactice :D

este unul dintre putinele softuri pe care le-as avea pe telefon, pe care-s dispus sa dau bani...

#21
razvandragomire

razvandragomire

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 287
  • Înscris: 01.06.2003

View Postbogdanan, on Oct 27 2005, 22:06, said:

ai un pm de la mine.

hehe...o portezi si pe brew...pt zapp?
fa un site...de unde sa poate descarca contra cost... softul personalizat...adica sa mearga in functie de imei, nhl, si versiune...
o sa fie o placere sa analizez (*.sis-ul) :notangel: ...evident, in scopuri didactice :D

este unul dintre putinele softuri pe care le-as avea pe telefon, pe care-s dispus sa dau bani...

Aveti un picut de rabdare, softul nu poate fi comercializat in forma in care este acum. Motivele le-am expus mai sus si mai este unul (care nu are legatura cu "dilema" moralitatii): sistemul de billing nu este inca gata, eu fiind singurul utilizator sistemul ma lasa sa trimit oricite mesaje sau apeluri de voce, catre orice destinatie. Lucrez inca la partea de billing si un sistem de signup pe web. Din pacate (sau din fericire) sint super-prins in vreo 7 alte proiecte (consultanta) si TripleXtender e mai mult un hobby la momentul asta.

But you'll be the first to know cind si daca apare comercial.

Razvan

#22
bogdanan

bogdanan

    devoted SoftNews member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,269
  • Înscris: 02.04.2004

View Postrazvandragomire, on Oct 28 2005, 00:16, said:

cind si daca apare comercial.

mi-a placut raspunsul ;)  :coolspeak:
oricum, daca e vre-o problema e moralitate-legalitate... se poate scapa pe net...ca-mi iau cartela special pt mesaje :P

poate aparea nume in loc de numar la efectuarea convorbirii telefonice?  :naughty:

alte idei:

1.  poti face ceva de genul <numar_care_vreau_sa_apara>....mesaj...<numar_la_care_vreau _sa_trimit> sa fie trimise automat catre sa zicem 7777...si orice mesaj trimis in forma asta (chiar si fara program, ca poate n-au toti smartphone) sa fie taxat automat la tariful anuntat...

2. scurta conectare cu gprs-ul, si downloadare automata si instalare la noua versiune

3. tarife "promotionale" pt utilizatorii softpedia :peacefingers: cu un numar de posturi peste 500 :P
P.S

ma ofer pt betatesting... :rolleyes:

p.p.s

dati si aici o idee :kisstogether:

#23
ynocentzya

ynocentzya

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 634
  • Înscris: 05.08.2004
salut razvandragomire....
stii bine ca indiferent cat de bine l-ai proteja in secunda 2 de cand l-ai pus la vanzare e furat..... stii tu de baieti veseli ;)

"fie va trimite un mesaj SMS la citeva minute dupa ce s-a facut o farsa persoanei pacalite, atentionind-o ca a fost o gluma." stii ca pot sa-ti dau un sms de pe numatul TAU de telefon fara sa primesti nici o atentionare.... deasemenea mail de pe adresa ta si altele (nu ma laud te atentionez)

voip ala se poate folosi si fara 3xt dar sa ai un tel care ruleaza sub operatorul cingular  si "roaming" :D

"fa un site...de unde sa poate descarca contra cost... softul personalizat...adica sa mearga in functie de imei, nhl, si versiune..."

bogdanan lol... stii bine ca va fi "cumparat" imediat... imeiul la majoritatea telefoanelor ti-l rescriu kiar eu (twister de la sarasoft) da-i un guugle pe ufs twister si te lamuresti, deci pica varianta asta

partea cu moralitatea e discutabila, iar cu  billingu' e cea mai grea din viziunea lui razvan.. poate sa'i faci cum e la anumite softuri  keie care sa o scrii pe card mmc si cand rulezi softu sa-l rulezi de pe acel mmc (desigur protectie la copiere, la clonare, etc)

"eu fiind singurul utilizator sistemul ma lasa sa trimit oricite mesaje sau apeluri de voce" daca am cc si e al meu pe bune, si am si eu acel servicu am sa trimit tot cate sms vreau si am sa fac cate apeluri vreau.

imi permit sa-ti dau un sfat.... daca nu-l protezeji cum trebe sau te gandesti sa-l dai free  o sa creasca 100% rata fraudelor pe www, desigur cuajutorul jucariei tale (iti pot explica si cum daca te intereseaza)

nu am vrut sa va cert sau sa rad de voi este impresionant ce-ai facut tu... eu sincer de altceva ma ocup da am mai auzit/ folosit ceva asemanator programului tau, oricum tot respectul

#24
IP-XCENTRIC

IP-XCENTRIC

    pResident Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,631
  • Înscris: 13.03.2004
@razvandragomire:felicitari pt inspiratie.

Poti face un java midlet care sa trimita sms prin wap folosind serverul si contul de myx?ca tot ai 3 sms moka/zi?
evident cu numarul propriu  :P

Edited by IP-XCENTRIC, 28 October 2005 - 08:18.


#25
bogdanan

bogdanan

    devoted SoftNews member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,269
  • Înscris: 02.04.2004

View Postynocentzya, on Oct 28 2005, 05:13, said:

"fa un site...de unde sa poate descarca contra cost... softul personalizat...adica sa mearga in functie de imei, nhl, si versiune..."

bogdanan lol... stii bine ca va fi "cumparat" imediat... imeiul la majoritatea telefoanelor ti-l rescriu kiar eu (twister de la sarasoft) da-i un guugle pe ufs twister si te lamuresti, deci pica varianta asta


pai da...dar daca e sa dezvoltam ideea mea...eu n-am cum sa am 1000 de conturi cu aceeasi versiune, imei... se poate face o verificare atunci cand face cererea de trimitere a sms-ului... sa vada daca utilizatorul intr-adevar a cumparat (verifica baza de date) softul respectiv. "smecherii" se pot face...dar o fac putini, si este insemnificativ, in comparatie cu marea majoritate a utilizatorilor care platesc. sunt constient ca o sa apara "concurenta"...dar se poate scoate un patent :naughty:

#26
superbus

superbus

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 29.10.2005
da...uite ca am gasit un subiect interesant. ce pot sa va spun e ca am si eu un program asemanator cu cel despre care se discuta.pot sa trimit sms cu ce expeditor vreau eu.pot sa scriu la expeditor ce vreau eu.nume sau numar de telefon.pot sa va fac si o mica demonstratie care suntei curiosi...
:photo:

#27
ccezar2004

ccezar2004

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,318
  • Înscris: 16.06.2004
demonstreaza
0745132244

#28
ccezar2004

ccezar2004

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,318
  • Înscris: 16.06.2004
am vazut si am crezut..... acum am primit mesaj de la Basescu T (aka superbus)... ca sa vezi
super tare frate.....

P.S. VREAU si eu ;)

#29
MINIDISC

MINIDISC

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 23.01.2005

View Postsuperbus, on Oct 29 2005, 15:42, said:

da...uite ca am gasit un subiect interesant. ce pot sa va spun e ca am si eu un program asemanator cu cel despre care se discuta.pot sa trimit sms cu ce expeditor vreau eu.pot sa scriu la expeditor ce vreau eu.nume sau numar de telefon.pot sa va fac si o mica demonstratie care suntei curiosi...
:photo:
:w00t:  poti sa ne spui si noua cum se cheama programu si de unde se poate lua?? :w00t:

#30
hyperyon

hyperyon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,776
  • Înscris: 19.12.2003
so pana la urma il da careva?

#31
bogdanan

bogdanan

    devoted SoftNews member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,269
  • Înscris: 02.04.2004
sunt toma necredinciosul.... 0743.082.892 ...

@Nick_White: ai 100$ de la mine daca-mi dai codul sursa


mentionati in sms de la cine il primesc superbus sau nick_white

#32
MINIDISC

MINIDISC

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 23.01.2005

View PostNick_White, on Oct 29 2005, 20:44, said:

Am si eu un program de tip Java care face acelasi lucru. Nu-l dau la nimeni numai pe 100$  :bigwhitegrin:
poti sa dai macar numele la program?
sau facem schimb?? am asa ceva dar pt palmOS

Edited by MINIDISC, 30 October 2005 - 11:48.


#33
holmes

holmes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,713
  • Înscris: 21.04.2004

View PostMINIDISC, on Oct 30 2005, 12:43, said:

poti sa dai macar numele la program?
sau facem schimb?? am asa ceva dar pt palmOS

Am cautat foarte mult un program de genul asta...sper sa apara comercial,merita cumparat.Pt farse,of course.

#34
superbus

superbus

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 29.10.2005
superbus se ofera sa va demonstreze ce poate face programul sau.! postati nr de tel si veti primi un sms avand ca expeditor ce vreti voi....nume...nr de tel etc etc.   nick white poate facem ceva change!  asta in cazul in care nu e vba despre acelasi produs!   pot deasemenea sa setezi ora la care sa il primiti!..ajuta mult de tot chstia asta..

#35
bogdanan

bogdanan

    devoted SoftNews member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,269
  • Înscris: 02.04.2004
da, confirm  :coolspeak: ... am primit sms de la superbus... astept sa ajung acasa sa analizez putin sms-ul... si o sa revin cu detalii

#36
Tzepi

Tzepi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,986
  • Înscris: 04.08.2003
si deci cum se numeste programu? :P

Edited by Tzepi, 30 October 2005 - 19:46.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate