Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?
 Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...
 Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 

Hurghada

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
459 replies to this topic

#379
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,636
  • Înscris: 29.12.2016

View PostPrintdivision, on 30 noiembrie 2022 - 07:18, said:

Mulțumesc !
PS: (offtopic) , îți place 2Unlimited ? , nu de altceva , dar am toate albumele lor în "arhivă" ��

Acum chiar nu știu ce să fac în legătură cu achiziționarea excursiilor (și scufundările) , or fi mai bune prețurile direct la hotel sau luate acum (cică sunt "oferte"��) , nu știu la ce sume să mă raportez .

(offtopic) Am fost prezent la concertul lor de la Cerbul de aur din 1996 din Brasov. Sunt fan eurodance, iar albumul original "Get ready" l-am cumparat din intamplare, in 1991. Mi-a placut poza de pe coperta albumului.

Eu am dat 490 de dolari pentru 4 excursii (dupa negocieri masive), doua persoane, la touroperator. Piramide (ghid RO), Luxor (ghid RO), Seascope + diving (ghid EN) si beduini + ATV (ghid EN).
Desi este cea mai lunga si obositoare, parerea mea este ca daca ai ajuns in Egipt si nu ai mers la piramide, ai ajuns degeaba...
Repet, este doar parerea mea...

Edited by 2Unlimited, 06 December 2022 - 09:27.


#380
Printdivision

Printdivision

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,398
  • Înscris: 22.05.2019

View Post2Unlimited, on 06 decembrie 2022 - 09:26, said:



(offtopic) Am fost prezent la concertul lor de la Cerbul de aur din 1996 din Brasov. Sunt fan eurodance, iar albumul original "Get ready" l-am cumparat din intamplare, in 1991. Mi-a placut poza de pe coperta albumului.

Eu am dat 490 de dolari pentru 4 excursii (dupa negocieri masive), doua persoane, la touroperator. Piramide (ghid RO), Luxor (ghid RO), Seascope + diving (ghid EN) si beduini + ATV (ghid EN).
Desi este cea mai lunga si obositoare, parerea mea este ca daca ai ajuns in Egipt si nu ai mers la piramide, ai ajuns degeaba...
Repet, este doar parerea mea...
Sunt total de acord cu tine (piramidele) . Dar , 490 de dolari , când a fost asta (ca timp) , unde și cu cine ?
Multumesc mult !

Offtopic (si scuze colegi)...eu sunt fan muzică anii '90 si 80' (2Unlimited , Technotronic , Snap , Klf , Bg the prince of rap , Haddway , Dr. Alban , Nana , etc. , etc.) , că îmi place foarte , foarte mult Rammstein , Nightwish , Sabaton , Mono inc. , este altă poveste .

#381
LHR

LHR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 245
  • Înscris: 28.12.2015

View PostPrintdivision, on 06 decembrie 2022 - 16:58, said:

Sunt total de acord cu tine (piramidele) . Dar , 490 de dolari , când a fost asta (ca timp) , unde și cu cine ?
Multumesc mult !

Offtopic (si scuze colegi)...eu sunt fan muzică anii '90 si 80' (2Unlimited , Technotronic , Snap , Klf , Bg the prince of rap , Haddway , Dr. Alban , Nana , etc. , etc.) , că îmi place foarte , foarte mult Rammstein , Nightwish , Sabaton , Mono inc. , este altă poveste .

Preturile actualizate ale excursiilor le-am pus eu cu doua pagini in urma.
Noi nu am negociat pt ca am mers doar intr-o excursie  (la Luxor)
Probabil daca mergeti in mai multe excursii se pot face pachete / reduceri.

#382
Printdivision

Printdivision

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,398
  • Înscris: 22.05.2019

View PostLHR, on 06 decembrie 2022 - 19:18, said:



Preturile actualizate ale excursiilor le-am pus eu cu doua pagini in urma.
Noi nu am negociat pt ca am mers doar intr-o excursie  (la Luxor)
Probabil daca mergeti in mai multe excursii se pot face pachete / reduceri.
Mulțumesc .

#383
Printdivision

Printdivision

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,398
  • Înscris: 22.05.2019
La asta mă gândesc , să le fac "pachet" (piramid,Luxor,safari,scufundări) , cu transfer (sau poate chiar de acolo) de la hotel Caribbean World Soma Bay. Să aștept și sa le cumpăr atunci ? (în zona hotelului) , sau să le cumpăr acum , un exemplu ar fi , GetYourGuide (753€-3 persoane) ? , sau oricare alta de pe net ?
Eu am cumpărat prin Direct booking (care este intermediar) , iar Dertour este agenția care are oferta , iar compania aviatică este Hisky (ce părere aveți de ei ?)

#384
adi_ab

adi_ab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,076
  • Înscris: 19.11.2008
HiSky este o companie pe care tot mai multi touroperatori o folosesc pentru chartere si este in expansiune ca si numar de aeronave

#385
LHR

LHR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 245
  • Înscris: 28.12.2015

View PostPrintdivision, on 07 decembrie 2022 - 09:00, said:

La asta mă gândesc , să le fac "pachet" (piramid,Luxor,safari,scufundări) , cu transfer (sau poate chiar de acolo) de la hotel Caribbean World Soma Bay. Să aștept și sa le cumpăr atunci ? (în zona hotelului) , sau să le cumpăr acum , un exemplu ar fi , GetYourGuide (753€-3 persoane) ? , sau oricare alta de pe net ?
Eu am cumpărat prin Direct booking (care este intermediar) , iar Dertour este agenția care are oferta , iar compania aviatică este Hisky (ce părere aveți de ei ?)

Eu prefer sa iau excursiile de la hotel / reprezentantul local. In caz ca ceva nu-i in regula, macar stiu cui sa-i dau cu caramida in geam :)

HiSky e Ok dar vezi ca dau doar o sticla cu apa de persoana si te sar daca nu esti atent :)

#386
Printdivision

Printdivision

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,398
  • Înscris: 22.05.2019

View PostLHR, on 07 decembrie 2022 - 19:28, said:



HiSky e Ok dar vezi ca dau doar o sticla cu apa de persoana si te sar daca nu esti atent :)
Este bine și așa , la Ryanair și Blue Air (foștii) , nu am primit decât....zâmbete 😁 , ca idee , există diferență de confort între ei ? (Hisky si companiile scrise mai sus ....dacă ați fost) . Check in-ul se face la aeroport ? , bagajul la cala , ce greutate trebuie să aibă ? Mulțumesc .

View PostLHR, on 07 decembrie 2022 - 19:28, said:



Eu prefer sa iau excursiile de la hotel / reprezentantul local. In caz ca ceva nu-i in regula, macar stiu cui sa-i dau cu caramida in geam :)

Asta am să fac și eu....și zici ca se negociază ?

View Postadi_ab, on 07 decembrie 2022 - 14:50, said:

HiSky este o companie pe care tot mai multi touroperatori o folosesc pentru chartere si este in expansiune ca si numar de aeronave
O comparatie cu Ryan Air , Blue Air (dacă ai fost cu ei) . Mulțumesc .

Am uitat să vă mai întreb ceva.....😁😇
Eu am ora de plecare (Otopeni) 06.00 și întoarcere (Hurghada) 18.35 , mai mult decât perfect , sper să rămână așa.....sau pe acolo . Întrebarea este , vi sau modificat orele de zbor , de când ați luat sejurul până la întoarcerea acasă (cu Hisky)

Edited by Printdivision, 07 December 2022 - 22:46.


#387
adi_ab

adi_ab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,076
  • Înscris: 19.11.2008

View PostPrintdivision, on 07 decembrie 2022 - 22:43, said:



O comparatie cu Ryan Air , Blue Air (dacă ai fost cu ei) . Mulțumesc .



Din punctul meu de vedere eu zic ca sunt peste. Oricum depinde foarte mult de slotul pe care il au, aeronava pe care o sa o trimita si personalul de la bord, asa incat totul sa decurga cat mai bine.

#388
Printdivision

Printdivision

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,398
  • Înscris: 22.05.2019

View Postadi_ab, on 08 decembrie 2022 - 11:50, said:



Din punctul meu de vedere eu zic ca sunt peste. Oricum depinde foarte mult de slotul pe care il au, aeronava pe care o sa o trimita si personalul de la bord, asa incat totul sa decurga cat mai bine.
👍

#389
LHR

LHR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 245
  • Înscris: 28.12.2015

View PostPrintdivision, on 07 decembrie 2022 - 22:43, said:

Este bine și așa , la Ryanair și Blue Air (foștii) , nu am primit decât....zâmbete �� , ca idee , există diferență de confort între ei ? (Hisky si companiile scrise mai sus ....dacă ați fost) . Check in-ul se face la aeroport ? , bagajul la cala , ce greutate trebuie să aibă ? Mulțumesc .


Asta am să fac și eu....și zici ca se negociază ?


O comparatie cu Ryan Air , Blue Air (dacă ai fost cu ei) . Mulțumesc .

Am uitat să vă mai întreb ceva.....����
Eu am ora de plecare (Otopeni) 06.00 și întoarcere (Hurghada) 18.35 , mai mult decât perfect , sper să rămână așa.....sau pe acolo . Întrebarea este , vi sau modificat orele de zbor , de când ați luat sejurul până la întoarcerea acasă (cu Hisky)

Am avut acelasi orar de zbor si nu l-au modificat :)
La comfort nu ma pot pronunta pt ca am doar 160cm si mare diferenta intre Ryan, Blue, BA sau Tarom nu vad. Au inceput sa semene toate intre ele.
Mai mult colegii de autobuz fac diferenta :)

#390
Printdivision

Printdivision

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,398
  • Înscris: 22.05.2019

View PostLHR, on 08 decembrie 2022 - 14:28, said:



Am avut acelasi orar de zbor
Ca acesta care îl am eu acum ?! 😁

View PostLHR, on 08 decembrie 2022 - 14:28, said:



Am avut acelasi orar de zbor si nu l-au modificat :)
La comfort nu ma pot pronunta pt ca am doar 160cm
Păi...sunteți înaltă doamnă (parcă sunteți genul feminin) , soția mea are 157 cm....😁 și.....toate locurile sunt foarte confortabile 😁

#391
LHR

LHR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 245
  • Înscris: 28.12.2015

View PostPrintdivision, on 08 decembrie 2022 - 14:44, said:

Ca acesta care îl am eu acum ?! ��


Păi...sunteți înaltă doamnă (parcă sunteți genul feminin) , soția mea are 157 cm....�� și.....toate locurile sunt foarte confortabile ��

Posted Image Posted Image Posted Image
Sunt super inalta. In zilele mele bune am chiar 161cm
De aceea am zis ca pt mine mare diferenta nu este.

Am avut exact acelasi orar, cu HiSky

#392
Printdivision

Printdivision

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,398
  • Înscris: 22.05.2019

View PostLHR, on 08 decembrie 2022 - 14:57, said:



Posted Image Posted Image Posted Image
Sunt super inalta. In zilele mele bune am chiar 161cm
De aceea am zis ca pt mine mare diferenta nu este.

Am avut exact acelasi orar, cu HiSky
Deci....sunt șanse să rămână așa orarul ! Vă mulțumesc doamnă .

Iar eu , în "zilele bune" am 180 cm și băiatul meu 182 cm....și de aceea întrebam , să văd dacă stăm cu genunchi la piept 😁🤣

Ce va plăcut cel mai mult în Hurghada ?

Mă gândesc să renunț la ceva (totul duce la peste 3200€) și chiar nu știu la ce (totul este important) .

#393
LHR

LHR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 245
  • Înscris: 28.12.2015
Cu siguranta nu va fi un zbor comod pt. dvs si fiul dvs...

De data asta, vacanta in Hurghada a fost una de relaxare. Am fost doar la Luxor (pe care l-am mai vazut de cateva ori) si am facut snorkeling la hotel.
Daca e prima vizita in Egipt, incercati sa mergeti si la Cairo.
Aveti grija la pauzele de cumparaturi sa nu fie mai lungi decat vizitele la obiectivele turistice si verificati calitatea produselor inainte de a plati. Eu am regretat cateva achizitii 😬



#394
Printdivision

Printdivision

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,398
  • Înscris: 22.05.2019
Mulțumesc !
Este prima dată în Egipt și consider Cairo o prioritate (Egipt fără piramide.....) , iar Luxor după , problema este la scuba diving (+ gopro) , safari .

Edited by Printdivision, 08 December 2022 - 21:20.


#395
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,636
  • Înscris: 29.12.2016

View PostPrintdivision, on 06 decembrie 2022 - 16:58, said:

Sunt total de acord cu tine (piramidele) . Dar , 490 de dolari , când a fost asta (ca timp) , unde și cu cine ?
Multumesc mult !

Ai aici toate detaliile despre charter si sunt si poze:
https://forum.softpe...2#entry27898453

#396
Printdivision

Printdivision

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,398
  • Înscris: 22.05.2019

View Post2Unlimited, on 09 decembrie 2022 - 13:09, said:



Ai aici toate detaliile despre charter si sunt si poze:
https://forum.softpe...2#entry27898453
Mulțumesc !

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate