Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Hurghada

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
459 replies to this topic

#1
raul_6776

raul_6776

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,537
  • Înscris: 03.04.2010
Un touroperator, altul decat cel traditional va opera cu o cursa charter pe destinatia Egipt - Hurghada cu ajutorul companiei aeriane AIR ARABIA, companie ce detine doua aeronave Airbus A320 ( cu indicativele SU-AAA si SU-AAB ).
Plecarile vor avea loc din Bucuresti si Cluj-Napoca, cu incepere din data de 02.05, dupa urmatorul orar provizoriu:
La tur :
- decolare din Bucuresti ( Otopeni ) ora  16:55 ;
- aterizare in Hurghada ora 20:15 ( ora locala ) .
La retur :
- decolare din Hurghada ora 10:30 ( ora locala ) ;
- escala la Cluj-Napoca orele 14:15-15:05 ;
- aterizare in Bucuresti ( Otopeni ) ora 16:05 .

#2
tak30ver

tak30ver

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,287
  • Înscris: 16.01.2009
cam nasoale orele de operare insa este un lucru foarte bun ca se poate zbura direct . Cand am auzit  ca pleaca rusii m-am ofticat , as fi vrut ca in toamna sau iarna sa vad si eu egiptul.

Sa speram ca vor fi oferte competitive facute de agentii serioase.

#3
menumorut81

menumorut81

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 672
  • Înscris: 19.07.2010
Tur-operatorul galben-albastru avea preturi competitive pt Egipt pana anul trecut pentru ca ducea milioane de turisti pe an, in directia respectiva . Un tur-operator mic care incarca doar 1 avion pe saptamana nu poate avea aceleasi preturi

#4
scaparo

scaparo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 18.03.2008

 raul_6776, on 16th March 2012, 09:01, said:

Un touroperator, altul decat cel traditional va opera cu o cursa charter pe destinatia Egipt - Hurghada cu ajutorul companiei aeriane AIR ARABIA, companie ce detine doua aeronave Airbus A320 ( cu indicativele SU-AAA si SU-AAB ).
Plecarile vor avea loc din Bucuresti si Cluj-Napoca, cu incepere din data de 02.05, dupa urmatorul orar provizoriu:
La tur :
- decolare din Bucuresti ( Otopeni ) ora  16:55 ;
- aterizare in Hurghada ora 20:15 ( ora locala ) .
La retur :
- decolare din Hurghada ora 10:30 ( ora locala ) ;
- escala la Cluj-Napoca orele 14:15-15:05 ;
- aterizare in Bucuresti ( Otopeni ) ora 16:05 .

Imi poti da un PM cu numele acestuia?

#5
raul_6776

raul_6776

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,537
  • Înscris: 03.04.2010

 scaparo, on 17th March 2012, 22:46, said:

Imi poti da un PM cu numele acestuia?
Foloseste un motor de cautare pe net utilizand cuvinte cheie ( destinatia si data calendaristica pe care le-am indicat ).

#6
raul_6776

raul_6776

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,537
  • Înscris: 03.04.2010
Plecarea spre Hurghada al celor de la K.T. folosind compania aeriana Air Arabia, apare azi, ora 09.30, astfel:
- ora 18.30 aterizare pe aeroportul Transilvania din Targu Mures, indicativ zbor E5 3751
- ora 19.20 decolare de pe aeroportul Transilvania din Targu Mures, indicativ zbor E5 3752
- ora 20.20 aterizare pe aeroportul Henri Coanda din Bucuresti, indicativ zbor RBG 3751
- ora 21.10 decolare de pe aeroportul Henri Coanda din Bucuresti, indicativ zbor RBG 3752
- ora 00.30 aterizare pe aeroportul din Hurghada
In data de 20.06.2012, flota companiei aeriene egiptene AIR ARABIA, cu hub pe aeroportul Borg El Arab din Alexandria detine 3 aeronave Airbus A320, ultima achizitionata in data de 19.03.2012.
Vacanta placuta colegilor de forum care pleaca azi spre Egipt !

#7
raul_6776

raul_6776

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,537
  • Înscris: 03.04.2010
Din data de 20 Iunie, prin K.T. in colaborare cu Air Arabia, colegii de forum au ajuns sau o sa ajunga in Hurghada in aceasta vara. Asteptam impresii in legatura cu hotelurile la care au fost cazati, vremea din Hurghada, excursiile pe care le fac in Egipt din Hurghada si multe alte aspecte legate de statiunile Hurghada, El Gouna, Makadi Bay, Soma Bay sau Safaga.
Nu stiu daca cei de la K.T. il au in oferta, dar recomand hotelul Alf Leila Wa Leila din lantul Pick Albatros ( chiar daca nu este pe plaja are un raport calitate/pret foarte bun ) la care am fost cazati la inceputul anului.

#8
DeCeBAL-pejo

DeCeBAL-pejo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 22.06.2011

 raul_6776, on 20th June 2012, 09:35, said:

Plecarea spre Hurghada al celor de la K.T. folosind compania aeriana Air Arabia, apare azi, ora 09.30, astfel:
- ora 18.30 aterizare pe aeroportul Transilvania din Targu Mures, indicativ zbor E5 3751
- ora 19.20 decolare de pe aeroportul Transilvania din Targu Mures, indicativ zbor E5 3752
- ora 20.20 aterizare pe aeroportul Henri Coanda din Bucuresti, indicativ zbor RBG 3751
- ora 21.10 decolare de pe aeroportul Henri Coanda din Bucuresti, indicativ zbor RBG 3752
- ora 00.30 aterizare pe aeroportul din Hurghada
In data de 20.06.2012, flota companiei aeriene egiptene AIR ARABIA, cu hub pe aeroportul Borg El Arab din Alexandria detine 3 aeronave Airbus A320, ultima achizitionata in data de 19.03.2012.
Vacanta placuta colegilor de forum care pleaca azi spre Egipt !

PRIVITOR LA ACEST ASPECT, SOSIREA CU INTIRZIERE LA HOTEL, AM DEPUS O RECLAMATIE LA AGENTIE! SUNTEM UN GRUP DIN PITESTI CE PLEACA PE DATA DE 27.06.AC. SFATUIESC TOTI COLEGII AFLATI IN ACEASTA SITUATIE SA PROCEDEZE LA FEL.

#9
raul_6776

raul_6776

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,537
  • Înscris: 03.04.2010
27.06.2012 zborul de intoarcere din Hurghada-Egipt al charterului Air Arabia pe radar. Are intarziere de 10-15 minute fata de ora programata 18.30 de aterizare pe aeroportul Transilvania din Targu Mures.

Attached Files



#10
raul_6776

raul_6776

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,537
  • Înscris: 03.04.2010
Zborul charterului Air Arabia ( RBG 3752 ) pe ruta OTP ( Bucuresti ) - HRG ( Hurghada ) a decolat azi 27.06.2012 de pe aeroportul Henri Coanda din Bucuresti la ora 22.30 !!! De la Targu Mures, avionul a aterizat pe aeroportul Henri Coanda din Bucuresti la ora 20.30. Toate acestea apar in imaginile atasate:

Attached Files



#11
raul_6776

raul_6776

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,537
  • Înscris: 03.04.2010
Cateva imagini din prima zi a anului 2012 din Hurghada ( intreprinzatori egipteni, magazine diverse, magazin Cleopatra cel cu preturi fixe, jeep egiptean, etc... )

Attached Files



#12
raul_6776

raul_6776

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,537
  • Înscris: 03.04.2010
Imagini din moscheea situata intre resortul Desert Rose si resortul Golden 5 din Hurghada:

Attached Files



#13
raul_6776

raul_6776

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,537
  • Înscris: 03.04.2010
Imagini cu avionul celor de la Air Arabia pe aeroportul din Hurghada:

Attached Files



#14
adi_ab

adi_ab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,075
  • Înscris: 19.11.2008
Esticii au anuntat operarea din 29 Septembrie in fiecare Sambata, a zborurilor spre Hurghada. Se vor folosi ca si in ceilalti ani aeronave tarom

#15
raul_6776

raul_6776

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,537
  • Înscris: 03.04.2010
Imagini surprinse pe radar cu zborul charterului Air Arabia ( RBG 3752 ) pe ruta OTP ( Bucuresti ) - HRG ( Hurghada ) care a decolat ieri 25.07.2012 de pe aeroportul Henri Coanda din Bucuresti la ora 22.20 !!!

Attached Files



#16
Tranquilito

Tranquilito

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 08.07.2003

 adi_ab, on 20th July 2012, 10:26, said:

Esticii au anuntat operarea din 29 Septembrie in fiecare Sambata, a zborurilor spre Hurghada. Se vor folosi ca si in ceilalti ani aeronave tarom

Cine sunt esticii ?

#17
pink_gabi

pink_gabi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 13.08.2009
Am revenit de doua zile din Hurghada asa ca pot oferi informatii proaspete despre aceasta destinatie.
Zborul a fost cu Air Arabia, cu charterul agentiei. Plecarea din Bucuresti a fost la ora 21:10 si in Hurghada am ajuns in jur de 23:30, orele de zbor s-au respectat in totalitate (bineinteles ca urmare a modificarii orarului de zbor fata de cand am cumparata efectiv excursia, prima zi a fost complet pierduta). Zborul de intoarcere a plecat din Hurghada la ora 13:45, a ajuns in Targu Mures la 18:10 unde a stat putin mai bine de o ora si in Bucuresti a aterizat in jur de ora 20:00.
Cazare am avut la hotelul Sunrise Mamlouk Palace care per total mi s-a parut foarte ok si pot sa spun ca a fost o alegere foarte buna. Hotelul se afla cam la 15 km de Hurghada unde se poate ajunge insa usor cu taxiul. Ca excursii optionale am ales Insula Giftun si Cairo.
Revin curand cu informatii detaliate si ceva poze.

#18
pink_gabi

pink_gabi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 13.08.2009
Asa cum spuneam am revenit cu impresii mai pe larg despre Hurghada. O sa o iau cu inceputul.
Pentru cazare am ales hotelul Sunrise Mamlouk Palace. Distanta fata de aeroport este pana in 15 km asa ca transferul dureaza destul de putin.
Per total consider hotelul o alegere buna: resort mare cu o piscina senzationala in centru. Desi in resort era foarte multa lume nu am simtit nici un moment senzatia de aglomeratie, spatiul fiind foarte extins oamenii se distribuiau destul de uniform, doar la masa se faceau cozi la felurile preparate pe loc. Pe langa restaurantul principal hotelul mai dispune de bar la piscina si un bar pe plaja. Bauturile nu sunt rele, mancarea este destula, este variata dar nu prea are nici un gust. In general mancarea este internationala, pizza de la barul de la piscina este cam cea mai buna mancare. Camerele din cladirea principala nu sunt grozave, sunt f departe de plaja si cu un miros intepator de dezinfectant cred, mult mai ok sunt camerele din cladirile de 2 etaje ce se intind intre cladirea principala si plaja, de preferat undeva pe la mijloc. Personal nu prea am de ce sa ma plang, mi s-a parut totul foarte ok. Vanzatorii de diverse de prin hotel care se plimba pe plaja sau la piscina nu sunt agasanti, isi prezinta exursiile sau ce o mai fi dar nu sunt stresanti. In plus un stegulet rosu pus la umbrela anunta faptul ca nu vrei sa fii deranjat si nu mai veneau deloc. Apa este foarte curata, intrare lina cu nisip; exista si ponton in capatul caruia se poate cobori in apa. Vizavi de hotel exista Sunrise Mall cu ceva terase si magazine. In Hurghada se poate ajunge cu taxiul, in jur de 30 de lire egiptene drumul; cum iesiti din hotel si apar taxiurile sau claxoneaza direct de pe strada. Altceva nu stiu ce sa mai zic, dar per ansamblu ne-a placut.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate