Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...
 

Consiliere educationala personala

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
Cichet

Cichet

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 25.04.2009
Caut centre de consiliere educationala profesionala si personala pentru statele unite.

Stiu de fulbright, dar ei nu iti ofera o consiliere profesionala, ci pur si simplu iti ofera motoare de cautare. Astea poti sa le faci si pe google singur.

Caut persoane care cunosc foarte foarte bine sistemul american de invatamant si care pe baza unor date certe pe care le primesc, sa poata furniza recomandari de universitati.

Spre exemplu, in cazul meu, eu mi-am ales anumite universitati pe un domeniu, dar vreau sa ajut o prietena sa isi gaseasca universitati unde se preda arhitectura din orasele unde merg eu, cu conditia ca acele universitati sa ofere ajutor financiar pentru a isi plati studiile. Parintii nu au cum sa ii ofere foarte multi bani si deci universitatile trebuie sa aibe modalitati de ajutor financiar pt studenti internationali, care sa acopere undeva pe la 80-90% din costul studiilor si al traiului. Ele pot fi de mai multe tipuri, dar ar fi preferabil sa nu fie doar cele de tip imprumut.

Cam asta ar fi inputul. Eu aplic la vreo 7 universitati pentru phd si vreau sa mi se genereze un output de maxim 7 universitati pt undergraduate care sa respecte ce am zis mai sus.

#2
nuti_barbu

nuti_barbu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 29.07.2008
Salut Cichet,ai reusit sa ajungi in SUA cu prietena ta?
Fiul meu pleaca si el anul asta,vrea sa-si aduca si prietena poate in anul urmator,la un master

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate