Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Schnauzer

- - - - -
  • Please log in to reply
391 replies to this topic

#37
VB

VB

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 16.04.2004
citesc si nu mi vine sa cred, pt multi banii sunt "Iuda", tipul asta chiar merita sa l ajuti-sa l ajutam-daca este talie mijlocie eu sunt dispus sa i ofer ceva pe el- daca doreste-si sa mi tin promisiunea fata de obligatia care o mai am inca, pt ca eu am oprit catelul pe care l am cumparat. Sa stii ca i am scris.

#38
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001

Quote

Originally posted by VB
ma ingrozesc de usile astea, al meu inca nu face asa minuni, l am inchis si eu in baie dar s a purtat frumos. A plans putin dar i a trecut, acum este multumit cu noua conditie.Mai nou nu mai face prin toata casa, ci doar pe hol-unde am scos totul, si este liber.

prima data cand am sesizat ce urmeaza a fost cand odata ii plimbam in lesa si m'a smucit odata de era sa cad... si nu sunt genul finutz deloc...

so get ready... sa fi pe faza, sunt EXTREM de puternici... sunt in stare sa rupa usa aia doar izbind cu capul... e de necrezut. a mea a rupt odata o clantza din usha.. no ideea cum a facut si nu era la mine acasa.. era una dinaia rotunda.. presupun ca a prins'o in gura si a tras.

nu stiu cum sunt ai celorlaltzi insa al meu chiar era uriash.... mare greu puternic.. extrem de deshtept insa pus pe pozne mereu.. nu ezita sa intre in buclucuri.... de cele mai multe ori stia ca a calcat pe bec... cred ca se distra de fapt facand tampenii.

sa ai grija sa o invetzi sa nu mushte oameni ma refer sau only in conditzii extreme... a mea cand incepea sa maraie doar tz'i se facea frica. mama mereu zicea ca daca la o adica "catzelul" ar vrea sa o omoare ar putea lejer.... si cred ca asa e... a mea n'a mushcat decat de cateva ori si pe nimeni din cei apropiatzi..  se ma juca asa de prinde si se uita asha in ochi tai si strangea nitzel cat sa vada cat sa nu doara.. era incredibil...

copii vecinilor o calareau cand apucau si avea e a chef de joaca... tu d'alea n'ai vazut.... isi bagau mainile in blana si diiiiii.... eu n'am calarit'o... adica nu cred ca am incercat vreodata dar cred ca m'ar fi putut duce...  mi'a tras sania insa... CU VITEZA....

sti ce era interesant? de multe ori o duceam fara lesa si mergea la picior... statea la 10 cm de mine permanent... de multe ori imi tzineam mana pe blana ei.... daca simtzea pana si cea mai mica aluzie de problema referitor la persoana mea maraia sau tragea 2-3 latraturi ATAT DE TARE incat oricine se calma....

sti cum maraia???? n'am auzit nici in filme un marait mai nashpa.... asha.. nu shtiu.. dogit... tare... ishi fixa ochii pe ala si ishi arata coltzii.... parea foarte suparata... si you know what.. cred ca era si foarte suparata.... trebuia sa o conving ca totul e ok.. sa pun mana pe respectivul... sa'i arat ca e ok....

n'a latrat niciodata la mine sau la mama... cu mama insa vorbea.... asha, latrand... eu n'am ajuns la gradul ala de rasfatz cu ea.... mama o alinta si o descanta si erau superfriends...

am lucrat pe vremuri ca salvamar si o luam cu mine in vacantzele alea... ii placea la mare enorm... a shi ramas gravida acolo odata...  cu ceva aiurea..  pleca cu orele si ce stiu eu ce facea... lol

#39
LoveDemon

LoveDemon

    Internet Lodger

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,418
  • Înscris: 22.09.2003
Ce s-a intamplat cu ea?

#40
Guest_Lucifer24_*

Guest_Lucifer24_*
  • Grup: Guests
  • Înscris: --
ce de-a "schnautzarosi" p-acia. Putem sa o punem de un club or somthin'  :)

#41
VB

VB

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 16.04.2004
@arty

ce zici nu vrei sa iesim sa bem o bere?
Mai invat si eu ceva de la tine.
Mai schimbam si ceva impresii.
Ce zici?

#42
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001

Quote

Originally posted by LoveDemon
Ce s-a intamplat cu ea?


a murit de batranetze, doliu nene, doliu....

VB, man, ash ieshi... da io stau tare departe...

#43
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001
am un prieten care are un schnautzer pitic... :) este exact la fel cu versiunea uriasha... la fel de poznash, galagios, plin de temperament si cu niste ochi cu gene arcuite; e o ea.. evident :) si o cheama Heidi si imparte spatiul locativ cu un motan arogant pe nume Harvey (tuns lion style, mori daca il vezi).

#44
Guest_Lucifer24_*

Guest_Lucifer24_*
  • Grup: Guests
  • Înscris: --
se zice ca aia micii ar fi cei mai destepti dintre schnautzeri. aia mijlocii la mijloc si aia mari cica-s cei mai tampitei.

#45
Guest_Lucifer24_*

Guest_Lucifer24_*
  • Grup: Guests
  • Înscris: --
daca intereseaza pe cineva standardul uriasului go2url: http://www.angelfire...er/standard.htm

#46
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001
nu cred ca marimea e vreo functzie de inteligentza. important e cum il creshti, cat de mult il stimulezi la nou. daca e un caine blazat care sta inchis nonstop si iese afara doar la pishu si caca e putzin probabil ca vei avea fun cu unul....

a  mea se uita la tv de pilda.... ar fi stat cu orele. si urmarea atenta ce se intampla. si cand nu'i placea actziunea maraia... daca vedea un alt catzel.. latra odata scurt.. si apoi se uita sa vada voioasa daca am remarcat ce atenta e ea....

nu'i placeau desenele animate.. decat unele... s'ar fi uitat la tom si jerry, ORICAT. la "transformers" dupa 20 secund emaraia si se uita la mine parca intreband.. pai ce faci... ma pui sa ma uit la tampenia asta....

nu putea sa schimbe canalul dar cred ca ar fi invatzat daca modificam cumva telecomanda. sunt niste telecomenzi pt caini si pisici, ma rog, am vazut la cineva odata, nu stiu de unde se poate gasi asha ceva...

e asa ca o placa in fatza tv'ului si animalul stie ca daca calca pe stanga se schimba canalul. am ramas tulburat acolo unde am vazut chestia asta vazand o gasca de pisici si pisoi stand tolanite la tv si din cand in cand schimband canalul. e fantastic. tipa care le avea.. ma rog, doamna, mi'a spus ca le plac filmele cu oameni.. le plac sa vada lucruri noi permanent....

cred ca stitzi cum e... cand o duceam cu masina, ar fi scos capu' pe fereastra insa nu o lasam decat uneori.. ditamai animalu' mi'era frica sa nu o loveasca cineva.. sa arunce cu cine stie ce... tzaranii... manelistiii.. asha.. hooooooo

#47
VB

VB

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 16.04.2004
Interesant url, sincer sa fiu am cautat si eu asa ceva, dar nu am ajuns aici. Cautam sa vad cum ar trebui sa fie catelul meu, sincer imi place mai mult cu urechile taiate, am inteles ca acum nu mai este voie sa i tai urechile, dar observ ca este acceptat si cu ele taiate, este cumva lege care amendeaza taierea lor? Stie cineva?

#48
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001
man, lasa'i urechile in pace... tzie tz'ar placea sa tz'i le taie careva.. sa fi mai frumos din profil? i mean, cum te'ai simtzi?

#49
VB

VB

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 16.04.2004
da ai dreptate, dar daca nu m as gandi ca i intra apa in urechi, i le as taia fara sa ma gadesc. Asta pt ca mi plac, apropos, daca ai avea o femeie la care tii si sanii si i leaga dupa cap cand se spala pe cap, nu te ai duce si i ai face retusuri, implanturi, ceva sa arate bine,nu?
Oricum inca nu m am decis ce sa fac, asa ca stai linistit nu o sa l mutilez.

#50
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001

Quote

Originally posted by VB
apropos, daca ai avea o femeie la care tii si sanii si i leaga dupa cap cand se spala pe cap, nu te ai duce si i ai face retusuri, implanturi, ceva sa arate bine,nu?


nu, ash schimba femeia... :)

#51
VB

VB

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 16.04.2004
lol

#52
Guest_Lucifer24_*

Guest_Lucifer24_*
  • Grup: Guests
  • Înscris: --
te rog eu nu ii taia urechile.
o sa pierzi cateva luni din veselia specifica + risti daca nu i le ingrijesti sa nu se ridice si o sa arate jalnic.
eu i le-am taiat la a mea impreuna cu un prieten tehnician veterinar care facuse asta de sute de ori. i le-am taiat acasa si sunt frumoase, dar cand imi amintesc cat s-a chinuit...
nu te amendeza nimeni in caz ca o faci, dar sa stii ca nr operatiilor reusite e mai mic decat a celor nereusite.
ca sa iasa cum trebuie, urechile trebuie cupate la o varsta foarte mica, iar al tau a trecut de varsta cand era scutit de probleme.

#53
Guest_Lucifer24_*

Guest_Lucifer24_*
  • Grup: Guests
  • Înscris: --
si apropo de url. ma jucam de-a fabricatoru de site-uri si din plictiseala l-am facut p-asta. vroiam sa il dedic catelei mele dar mi-am dat seama ca merita mai mult.
totusi mai gasesti cate ceva info pe el.
http://www.angelfire...esenschnautzer/

#54
VB

VB

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 16.04.2004
da ai dreptate, am tot citit astazi despre ei, si in afara de faptul ca le dauneaza sanatatii, le marcheaza si comportamentul-ii face fricosi-sau cel putin asa scriia un neamt. Au fost 2 lucruri care m au facut sa ma razgandesc definitiv. Chiar imi pare rau ca m am gandit la asa ceva, de la departare aratau mai ......, dar daca ii privesti altfel sunt chiar mai frumosi, mai inteligenti si sigur mai sanatosi.

Al meu este un catel deosebit, nu inceteaza sa ma surprinda cu inteligenta lui, poate mai sunt caini destepti, nu vreau sa jignesc pe nimeni, dar eu am facut afaceri cu caini, nu i cazam la mine, dar baietii imi spuneau cat de obraznici erau, destule rase. Asta este fantastic de intelegator: va dau un exemplu, a facut ppi prin sufragerie, am mocheta, si l am caftit putin si nu i am mai dat voie sa intre in camera-camere-stau cu usile deschise dar el stie ca nu are voie sa intre in camerele cu mocheta si sta la usa, daca ii dau voie sa intre vine intr o viteza de te doboara-pe fiu meu la doborat cand a sarit pe el, are 2,5 luni si 13,5 kg(cainele), baiatul are 4 ani si ceva luni, este bine hranit, nu stiu cate kg are dar l a doborat catelul, c'est la vie-si asta cand ii dau eu drumul in camere, cand plec eu de acasa el bantuie prin toata casa nu asculta pe nimeni,, poate putin pe baiat, nevasta mea nu stie sa fie rea si prin urmare, Nero o trateaza xca atare, adica nu o baga in seama, ea reprezinta doar mancare, cand se duce in bucatarie si daca doarme el se trezeste si fuge dupa ea si ia o mima de cersetor, iar my wife decarteaza. Eu mai vin si la 2 zile acasa, dar cand vin, juma de ora fuge pe langa mine cu "100km/h"si se bucura, mi am cumparat niste manusi de sudor cu care ma joc cu el , are niste colti, auuuuu....., deja sunt insemnat pe maini, ca mi e si rusine sa port camasi cu maneca scurta, stiu ca nu vrea sa ma muste, ma agata cand se joaca cu "boldurile" lui, oricum cand ii spun ca ma doare, ma lasa imediat si se uita la mine mirat parca mi ar spune "ce ai ca doar nu ti am facut nimic" dupa care incepe din nou, pana cand ridic putin tonul la el si i spun ca joaca a luat sfarsit, imediat isi face de lucru pe hol cu jucariile lui si apoi se uita la mine parca zicandu mi " este bine?". Ma bucur enorm ca este asa comunicativ, daca ar fi fost altfel as fi scapat imediat de el.

Ce ma ingrijoreaza, este faptul ca mananca destul de mult, pana vomita-s a intamplat de cateva ori-am vb cu veterinarul, dar am nimerit la o pustoaica care s a comportat destul de " k, hai altul la rand", si am lasat la ea cxam 2 mil, cred ca m am dus in cartier gresit, o sa caut mai mult de acum incolo. Cred ca ttrebuia sa ma duc la Ilioara, acum 17 - 18 ani am cunoscut o mare doctora acolo, imi aduc aminte cu respec si admiratie de
D-na Dr. Nicolescu, un mare fan al animalelor, o femeie cu mare putere de caracter si multa influenta, care a faacut mult bine si animalelor si oamenilor fara aparare-fata de "guvern"-statea undeva prin Cotroceni, am cautat o sa i sarut mana, dar nu am gasit o, asta dupa ceva ani de la Revolutia de paie, ea sigur era o MARE desteapta in ceea ce inseamna animale, ea le "citea", stia mereu ce le trebuie, avea un mare suflet, ce putini oameni am cunoscut si vazut pana acum.

Sorry, poate am luat o razna , scuze.

Asta i Nero al meu.

Bafta in afaceri la toti, si sa va iubiti animalele, aduc multa bucurie in casa- daca aveti cine sa i  dea de mancare cat plecati voi.

Pa! ma culc !

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate