Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Schnauzer

- - - - -
  • Please log in to reply
391 replies to this topic

#19
Alexandru

Alexandru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 783
  • Înscris: 28.11.2001

Quote

Originally posted by VB
@Alexandru

am uitat sa ti multumesc, saluta l pe fratele tau din partea mea si al lui "Nero", asa l am botezat, de fapt sotia.



o sa ii transmit , imi pare bine ca iti place cainele :)
mai am 4 de dat .... mai vrea cineva, sa imi dea un PM....

#20
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001

Quote

Originally posted by Lucifer24
atunci cand o sa aiba 35 de kg o sa ai nevoie de un caine ascultator.


a mea era cu urechile in vant, netaiate...

35 kg doar.. pai ai infometat'o.... a mea avea 47 si nu era grasa. maica'mea avea 48 :) lol

cateaua manca de 3 ori mai mult decat maica'mea, cantitativ.

chestia cu mancatul pisicii... nu pot sa jur ca a inghitit'o toata dar o parte sigur. a prins'o imprena cu alti dulai.  eu ii dadeam drumul afara dimineata singura. am mers sa o iau ca deja statuse prea mult si am gasito impreuna cu ceilalti dulai in jurul unei balte de sange.... si bucati din ce a fost.. o pisica se pare. avea sange pe la bot si ea si restul gasti. evident ca a luat bataie de la mine pt faza asta si n'a mai facut niciodata asa ceva. am dus'o la vet sa vad daca nu e nimica.

e funny ca atunci cand am gasito'o cu botu'n sange se uita la mine si sstia ca o sa fiu megasuparat pt ce'a facut.... avea ceva in privire....

schnautzerul este aparte cred, poate cred pt ca era cainele meu. m'am inteles nemaipomenit cu ea, numai ca nu vorbea....

actually, cu maica'mea vorbea... mama ii spune si ea raspundea... asa.. hauu u hhh hau hau hau.... dar nu tare.. asa incetisor.

cred ca daca i'ash fi spus sa sara in foc ar fi facut'o fara nici o exagerare. o lasam la iesirea din magazine si ii spuneam.. "ai incremenit" saraca nici capul nu il intorcea.. steau copii in fata ei si nici un milimetru nu se misca.... cand apaream.. facea pipi de bucurie...

vet a ras de s'a ••••• pe el si mi'a zis sa get used cu temperamentul coleric....

#21
Guest_Lucifer24_*

Guest_Lucifer24_*
  • Grup: Guests
  • Înscris: --
@Arty - am zis si eu o cifra acolo. De fapt in momentul asta nu stiu exact cat are dar vet mi-a recomandat sa o pun un pic la regim ca a facut un glucom adipos pe picior.
uite si o poza (imi pare rau de calitate- eram in miscare si la timpul de expunere al Siemens M55...si imi pare rau de bibelourile maica-mii de pe fundal  :cool: )
@VB - Pittbulii sunt niste caini pe care eu unu i-as iubi ca pe orice alt caine, dar din pacate ajung pe mana unor lowlife de cartier si cred ca daca au pittbul sunt cei mai tari si o sa faca bani la batai cu caini.
Cara mea nu ataca niciodata fara sa fie provocata ci se pune culcat cand vede un caine (nu stiu unde a vazut asta ca nu eu am invatat-o). Daca celalalt da din coada incep sa se miroasa si asta e.
Unii stapini de pittbul zic ca au gasit un caine care nu stie sa se bata si isi atata cainele (care nu e in lesa) Cand sare eu dezleg cainele si ma dau un pas in spate. De obicei dupa ce se izbesc piept in piept pittbull-ul cade pe spate si Cara il musca de piept sau burta => pitbull fuge + stapan fuge si zice ca vine cu gask.
Cu politistul de proximitate nu stiu ce are da cand vine pe la taica-meu (bea si el o bere) tre sa o inchidem ca o data i-a sarit in gat si a scapat doar ca am prins-o la timp. Totusi i-a facut franjuri o maneca de la pulover.


PS - sa se schimbe titlul thredului in Schnautzer urias   :)

Attached Files



#22
VB

VB

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 16.04.2004
ma bucur mult sa citesc asa ceva, intr adevar sunt destepti, de fapt intelepti,si nu in ultimul rand puternici. Eu prea multe nu am ce sa va povestesc, el doarme, mananca si se joaca destul de putin, la fel ca si un copil.
Va atasez si eu o fotografie sa va aduce ti aminte de cateii vostri cand erau mici.

Attached Files

  • Attached File  nero.jpg   345.61K   228 downloads


#23
VB

VB

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 16.04.2004
@moderator

Scuze ca este asa mare, pe viitor o sa le modific.

#24
morogan

morogan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,472
  • Înscris: 14.04.2002
VB super dragut!
Cum? Nu se joaca continuu? Tiger al meu, care deja se apropie de 11 luni, de cand l-am luat pana acum m-a disperat , numai joaca. Are energie de zici ca bea RedBull nu apa :)

#25
Guest_Lucifer24_*

Guest_Lucifer24_*
  • Grup: Guests
  • Înscris: --
Mie mi-aduce aminte de toti 10 (9 pui + cara).
Va inchipuiti ce era la mine in casa la ora mesei...uff...bine ca am scapat de ei ca ma mancau de viu monstruletii.

#26
VB

VB

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 16.04.2004
da se joaca destul de putin, mananca si doarme f mult, poate fiindca este mic, sa vedem mai incolo.

#27
Guest_Lucifer24_*

Guest_Lucifer24_*
  • Grup: Guests
  • Înscris: --
sa-l obisnuiesti cu o zgardita la gat si cu periatul. eventual poate te gandesti sa investesti intr-o masina de tuns (cred ca e vre-o 4 mil la animax, iti aduce doar la comanda) ca de nu o sa dai in fiecare an de 2 ori vre-o 700 000 la tuns

#28
VB

VB

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 16.04.2004
multumesc pt sfat, dar cred ca o sa ma duc cu el la tuns.Este mai usor asa decat sa l fac numai scari.

#29
exorder

exorder

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 27.05.2004
Morogan al meu are 1 an si 7 luni si se joaca non stop.
Apropo uite ce bucurii iti poate aduce un caine jucaus cand il lasi singur acasa si se blocheaza ca "bou" in baie de exemplu.

Asta pe la 1 an.

:mad:

Attached Files



#30
morogan

morogan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,472
  • Înscris: 14.04.2002
LOOOLLL
Nasol... :)

#31
rnicolescu

rnicolescu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 232
  • Înscris: 18.03.2002
Tareeeee!  :)

#32
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001

Quote

Originally posted by Lucifer24
Mie mi-aduce aminte de toti 10 (9 pui + cara).
Va inchipuiti ce era la mine in casa la ora mesei...uff...bine ca am scapat de ei ca ma mancau de viu monstruletii.


am trecut prin chestia asta ... anual aproape. a mea facea cate 5-8 deodata. ii  tzineam 6 saptamani si apoi ii dadeam.. aveam lista de asteptare, cu inscriere :)

dara saptamanile 4-6 teroare. cand ii aveam datzi.. si ramanea doar EA, parca era dupa razboiul atomic. de fiecare data era atat de trista ca a ramas fara pui... ma rog.. cat poate fi un schnautzer trist.. adica juma de ora.. maxim o ora...

#33
exorder

exorder

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 27.05.2004
Bine ca m-am mutat draq din apartamentul ala. De aia e si caiinele slabit in pozele alea din arhiva rar de pe boxer and argentinian dog lover, ca nu a mai mancat gatit. Aaa eu chiar am o problema cu mancarea: daca nu maninca orez cu carne nu ia deloc in grutate; ma refer in comparatie cu mancarea uscata. Dintre toate tipurile de mancare uscata pedigree, chapi, darling, nu accepta de cat UFY (parca asa se scrie) si binenteles royal canin. La toate tipurile enumerate mai sus trage o diaree crunta, Doar la UfY nu face dar nu ia nici la asta in greutate.

Fiind cu mutatu a fost cam slabit dar acum avem casa noua si eu si el si se pare ca a mai crescut si nu imi mai face tampenii la fel ca inante. Doar cand il scot dimineata isi da drumu din fata usii (etaj 2) pana jos, lucru care ma scoate din minti. De asta urasc orezu ala - trebe sa il scot la maxim 7 ore ca face inundatie in casa.

O poza si de afara in cinstea vremurilor trecute :mad:

Attached Files



#34
VB

VB

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 16.04.2004
ma ingrozesc de usile astea, al meu inca nu face asa minuni, l am inchis si eu in baie dar s a purtat frumos. A plans putin dar i a trecut, acum este multumit cu noua conditie.Mai nou nu mai face prin toata casa, ci doar pe hol-unde am scos totul, si este liber.

#35
morogan

morogan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,472
  • Înscris: 14.04.2002
Am primit un mail de la cineva... nu stiu cine este.. daca va intereseaza: [email protected]

#36
morogan

morogan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,472
  • Înscris: 14.04.2002
Asta e mesajul

  

buna
sper sa ajunga mailul si mai ales sa-l si citeasti
am dat "din greseala" peste site-ul asta si am citit discutia despre schnautzer de fapt cautam o adresa unde se vand/cumpara catei de rasa asta. anyway am gasit un ghemotoc de schnautzer (pana la urma o sa invat cum se scrie fara)intr-o punga atarnat de masina mea. are carnet de sanatate, este femela(probabil din cauza asta si a fost abandonat).L-as tine eu dar mai am un motan gelos cu care nu stiu cum s-ar impaca.......si mai sunt si parintii mei. e tare scumpic, am fost cu el la veterinar pt. consult. a zis ca e rasa care scrie in carnet, ca e sanatos, poate putin nemancat (a mancat acasa dupa de m-a speriat)si dewshidratat. acum doarme in sfarsit, dupa ce a intors toata casa pe dos. poate are importanta dar e de tatie mica. cum fac sa pun si eu un anunt poate vrea cineva sa-l adopte. nici nu ma gandesc sa cer bani sau ceva de genul asta, pot chiar sa-l ajut pe viitorul stapan cu haleala si vaccinuri (pe care treb sa le fac sapt. viitoare) sper ca nu te-am plictisit si ca ai citit pana la capat. eu si motanul meu asteptam un raspuns

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate