Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Schnauzer

- - - - -
  • Please log in to reply
391 replies to this topic

#1
VB

VB

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 16.04.2004
Ma poate ajuta cineva cu ceva detalii despre locul de unde as putea sa cumpar un schnautzer mijlociu, indiferent de ascendenta?
Eventual ceva preturi.

Multumesc.

#2
beastoff

beastoff

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 18.07.2003
o adresa a unui crescator [email protected]

incearca aici.  daca ai succes da si mie un semn....

bafta

#3
VB

VB

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 16.04.2004
sunt mai bine de 4 ore si nu am nici un raspuns, mai astept, oricum multumesc pt ajutor.

#4
Alexandru

Alexandru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 783
  • Înscris: 28.11.2001
daca vrei un schnautzer mare , costa 50$ , da un pm , nu are pedigri

#5
VB

VB

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 16.04.2004
daca cineva imi aduce din import-dar repede-platesc destul de bine, daca aveti ceva "antene" folositi le si nu o sa va para rau.

multumesc pentru ajutor!

#6
Guest_Lucifer24_*

Guest_Lucifer24_*
  • Grup: Guests
  • Înscris: --
incearca la http://www.taras.ro/. sunt seriosi si au caini de calitate.
vezi poate au ceva disponibil si ia leg cu ei.
nu stiu daca "platesc destul de bine" o sa fie suficient ptr un caine de calitate. ar trebui sa ai un pret in minte: 500-600$ in tara. din alte tari tre' sa pui la bataie mai mult de atat

#7
VB

VB

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 16.04.2004
@Lucifer
am oferta de un pui de 5 saptamani cu 400$ cu nustiu ce pedigree destept, nu tin la cte, de fapt nici nu ma intereseaza; mi se pare destul de scump deoarece intr un Land din Germania unde se cresc mai la tot pasul costa undeva la 100-150euro, in functie de varsta. Consider ca cineva care are drum prin Germania, poate sa faca un mic profit cu un catel.Cu 120 de euro ai drum platit dus intors pana in Germania, mai este prb doar de timp.
Oricum am luat legatura cu un amic care aduce masini de pe acolo si l am rugat sa dea o tura si prin targul lor de animale si sa incerce sa ia un catel de acolo, sper sa l poata si introduce in tara. O sa te tin la curent cu evolutia.

#8
VB

VB

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 16.04.2004
gata, am luat unul mare.

#9
Guest_Lucifer24_*

Guest_Lucifer24_*
  • Grup: Guests
  • Înscris: --
welcome 2 za club.  :yeah baby
eu am una uriasa de 6 ani, cu pedigree (fapt de care putin imi pasa ca nu o duc la expozitii).
pregateste-te sa faci fata uneia din cele mai incapatanate rase, dar crede-ma nu o sa iti para rau ca l-ai luat.
sa-ti traiasca

#10
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001
am avut si eu una. uriasha, foarte incapatzanata insa asculta orbeste (doar de mine) odata a mancat o pisica :) este un catzel nemaipomenit daca ai energia sa'i faci fatza. acum n'ash mai merge pe asha caine activ.

#11
morogan

morogan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,472
  • Înscris: 14.04.2002
Sa va traiasca! La toti bestiile! :)

#12
VB

VB

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 16.04.2004
Realitatea este ca il luasem sa l fac cadou, trebuia sa l tin cateva zile pana se intorcea in Buc persoana careia trebuia sa il dau, dar in acest timp m am atasat f mult de el, dat fiind ca mi se pare extraordinar de inteligent, am mai avut caini, dar asta ii cam intrece. Are acum 8 saptamani, este la mine de 2, este baiat, acum isi face nevoile pe balcon -am inteles de la cei care mi l au vandut ca nu are voie sa iasa afara decat dupa al 3 lea vaccin,adica 3 luni,este f jucaus si surprinzator de ascultator. Toata familia il rasfata si l iubeste, cred ca am facut o alegere buna oprindu l. Nu stiu cum o sa ma descurc cand o sa se faca mare, dar imi face placere sa l vad cum se joaca. Am inteles ca dupa 8 luni nu se mai joaca asa si este f serios, asa i?

#13
VB

VB

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 16.04.2004
@Alexandru

am uitat sa ti multumesc, saluta l pe fratele tau din partea mea si al lui "Nero", asa l am botezat, de fapt sotia.

#14
Guest_Lucifer24_*

Guest_Lucifer24_*
  • Grup: Guests
  • Înscris: --

Quote

Originally posted by VB
. Am inteles ca dupa 8 luni nu se mai joaca asa si este f serios, asa i?


Schnautzer urias serios? Ai vrea tu. Sunt cei mai tampiti caini(in sensul cel mai bun). A mea la 6 ani se invarte prin casa de zici ca e posedata.
Singura ta problema pentru urmatorii 12-15 ani (doamne-ajuta) o sa fie cum sa il faci sa isi consume toata energia.
taica-meu care e pensionar, in general o plimba cel putin 5km/zi si parca pentru ea nu ar fi de ajuns.
Oricum sa te ocupi un pic de dresaj incepand chiar de acum ca atunci cand o sa aiba 35 de kg o sa ai nevoie de un caine ascultator.
In rest, ce sa iti zic, daca mergi la iarba verde cu el cand e mai mare, ia bani la tine sa platesti mingi si fripturi...iti spun din proprie experienta.


P.S. Pls nu ii taia urechile ca eu am facut-o si desi are niste urechi superbe cand ma gandesc cat s-a chinuit micutza imi vine sa imi dau cu ceva in cap

#15
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001
dupa 1 an se mai relaxeaza... nu'l mai impresionezi cu un ghemotoc de hartie de pilda. a mea deschidea usa la camara si intra si se servea... cu ce stia ea ca e bun. sacu' de concentrate de ex era acolo.... sau vreo fripturica la indemana.

dar tot e foarte activa... sa nu iti inchipui ca e foarte linistita vreodata.

#16
Guest_Lucifer24_*

Guest_Lucifer24_*
  • Grup: Guests
  • Înscris: --
Pai ce sa faca ditamai animalu cu gheomotocul de hartie?  :D
A mea pe la 1 an jumate mi-a mancat buletinul si legitimatia de student de suparare ca nu am bagat-o in  seama cu o seara inainte + ca mai are apucaturi de genu' sa manance pittbuli nervosi si politistul de proximitate. Nu ii place si pace.
In schimb la pisici se da numai de distractie, ca alea daca nu fug, cand ajunge langa ele le miroase si le pupa de nu se vad. :love:

#17
VB

VB

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 16.04.2004
ma amuza si ma incita ce mi scrieti voi, dar Arty, cum naiba " odata a mancat o pisica"?
Oricum ar fi cred ca o sa merg pana la capat, nimeni din familie nu i reproseaza ceva, daca cineva observa ca si a facut nevoile pe undeva se duce repede la baie si ia un lighean cu detergent, apa si spala repede sa nu se observe.In afara de faptul ca Nero doarme cca 16 17 h/zi se trezeste sa se joace si sa manance, i am lasat mancare la discretie intr un loc al lui, lapte fiert, orez cu pulpa de pui maruntit, supa, preparate din lapte-gratie sotiei mele.Mananca isi face nevoile, musca piciore maini,papuci,pijamale, cateva jucarii, dupa care se duce la culcare. Sa stiti ca el creste in fiecare zi cate putin, il cantarim si l masuram zilnic. Nu mai zic ca se cunoaste forta muscaturii, pe care toti ai casei o resimt.
Realitatea este ca este fantastic de inteligent, ma surprinde de la o zi la alta.
Daca i strig sa nu faca un lucru, imediat se deplaseaza de la locul faptei si se duce la jucariile lui, dupa care se duce sa mai infulece cate ceva.Apa bea doar la 2 zile, laptele este baza. Dupa ce serveste cavitul ia o portie de latrat, dar de ala sanatos.
Oricum, a schimbat radical karma familiei, de cand l am luat copii nu se mai cearta, eu am tot ce doresc de la sotie, si afacerile au inceput sa aiba mai mult profit, cel putin astea sunt semnele, sper sa nu ma insel.
Daca va mai intereseaza o sa va mai tin la curent.

Bafta!

#18
VB

VB

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 16.04.2004
@Lucifer

este real "sa manance pittbuli nervosi si politistul de proximitate"? Explica mi si mie te rog povestile.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate