Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Samsung Galaxy Tab 2 10.1

- - - - -
  • Please log in to reply
523 replies to this topic

#19
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,810
  • Înscris: 22.12.2005
da.verifica la provider daca ai deschis sip ul

#20
silviai

silviai

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 05.01.2013
Mda . Foloseam orange wap  ca apn. Avea  un  proxy  pe acolo . Anyway., acum merge cu apn corect .
Merci frumos pentru raspuns

#21
editzastan

editzastan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 20.02.2008
A aparut update-ul 4.1.1 la p5100 pe vodafone! Posted Image

 editzastan, on 11 ianuarie 2013 - 23:20, said:

A aparut update-ul 4.1.1 la p5100 pe vodafone! Posted Image
Poate apare si pt s2.

#22
rominika

rominika

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 15.12.2004
Salutare am un P5100 si am vrut sa folosesc o cartella de Rds pt net insa imi cere pin decodare retea am verificat si cu o cartela de vodafone si functioneaza. Am cumparat-o de la Flanco si spuneau ca nu e blocata in nici o retea. Ma puteti ajua cu deblocatu, mersi

#23
rominika

rominika

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 15.12.2004
Salutare am un P5100 si am vrut sa folosesc o cartella de Rds pt net insa imi cere pin decodare retea am verificat si cu o cartela de vodafone si functioneaza. Am cumparat-o de la Flanco si spuneau ca nu e blocata in nici o retea. Ma puteti ajua cu deblocatu, mersi

#24
doktoru

doktoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,398
  • Înscris: 30.12.2005

 rominika, on 12 ianuarie 2013 - 09:45, said:

Salutare am un P5100 si am vrut sa folosesc o cartella de Rds pt net insa imi cere pin decodare retea ...

O fi codul pin al cartelei? 1234 sau 0000 - astea vin "din fabrica".
Intreaba care-i codu' de la cel/cea care ai luat cartela.

#25
rominika

rominika

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 15.12.2004
Multumesc de raspuns. Exista un cod pin al cartelei si un cod pin al retelei pt terminalele blocate intro anumita retea si mie imi solicita pe cel de al doilea.

#26
Mur

Mur

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 10,144
  • Înscris: 16.01.2012

 rominika, on 15 ianuarie 2013 - 20:03, said:

Exista un cod pin al cartelei si un cod pin al retelei pt terminalele blocate intro anumita retea si mie imi solicita pe cel de al doilea.
Pai normal, tableta ti-e codata pe un anumit operator. Incearca sa obtii informatii la acel operator in legatura cu decodarea, sau decodeaz-o direct la un service.

#27
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,069
  • Înscris: 01.12.2001
Am un p5110 si pe Chrome nu pot vizualiza clipurile de pe Facebook. Imi cere sa instalez flash. Cand incerc asta, spune ca nu e compatibila tableta cu flash.
In schimb, merg clipurile video respective in aplicatia originala Facebook sau Internet.
Se pot face cumva sa mearga si in Chrome?

Edited by dorin_2k, 16 January 2013 - 23:23.


#28
vibecatalin

vibecatalin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,138
  • Înscris: 05.07.2006
Chrome NU are flash, asa e ``construit`` sa ruleze fara flash. Poti incerca alte browsere.

#29
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,069
  • Înscris: 01.12.2001
GT-P5110 al meu a trecut singur anul trecut la 4.0.4 intr-o dimineata. M-a intrebat doar daca sunt de acord cu update. Era conectat la net prin wi-fi si in 20 minute aveam 4.0.4.
Nu i-am facut nicio modificare. Luat de pe Emag cu 4.0.1 parca.

Edited by dorin_2k, 23 January 2013 - 15:59.


#30
mariusikionel

mariusikionel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 09.02.2013
detin si eu un galaxy tab 2 10.1 din august 2012, numa probleme am avut...la 2 luni de la achizitie nu o mao puteam folosi...in momentul cat aparea tastatura se inchidea aplicatia....si de atunci am tot umblat la service-uri...in cele din irma garantia i-a schimbat placa de baza zicand ca e singura solutie....ati mai intampinat careva problema asta....momentan merge dar da semne de oboseala....lucreaza incet. se blocheaza.......care stie ce as putea face ...nu vor sa schimbe produsul, am fost la opc: mi-au zis ca daca functioneaza nu pot face nimic...am impresia ca astia is mana-n mana:P

#31
alfa147

alfa147

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 384
  • Înscris: 21.07.2009
@mariusikionel factory reboot e prima solutie, cu un wipe data/cache, a doua e sa instalezi un alt rom, macar unul mai nou de la samsung, daca nu un custom rom. Mi-e greu sa cred ca, in cazul in care se inchide o aplicatie, in cazul tau tastatura, care pana la urma este o aplicatie, trebuie schimbata placa de baza.
Eu am avut primul galaxy tab, p1000, apoi 10.1 prima generatie, si dupa note 10.1. La p1000 ajunsesem ca, la un rom nou, sa ii blochez cele 3 butoane capacitive, problema destul de grava. Un factory reset, un wipe cache/data, un nou rom, mai bun, intotdeauna rezolva o problema la Samsung.
La note 10.1 nu functiona stylusul corect, asta pentru ca, desi dadusem un factory reset, nu facusem si un temeinic wipe cache/data.
La telefonul personal Note 2 stylusul nu era calibrat, functiona aiurea, desi telefonul era nou nout!
Sapa pe xda si pe sammobile si o sa vezi ca orice problema isi are si rezolvarea!

#32
CorneliuB

CorneliuB

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 31.08.2004
Am dat de o problema:daca te uiti la un film, intr-o camera intunecata,senzorul nu-ţi sesiseaza ochii si tableta se inchide in functie de setarea de timp de inchidere.Dar maximul este 30 de minute.Cum se poate trece in faza de a ramine deschisa nelimitat?

#33
mariusikionel

mariusikionel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 09.02.2013
sincer nu stiu....nu am intampinat aceasta problema....defapt nici nu stiu daca este o problema....nisi nu am umblat la setari legate de durata de deschidere....filme am vizionat pe tableta dar nu mi s-a intamplat asa ceva

#34
rominika

rominika

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 15.12.2004
Cum se sincronizeaza calendarul de la facebook cu calendarul tabletei ca nu reusesc sub nici o forma. Cu calendarul de la gmail a fost mai simplu, mersi de ajutor e android 4.1.1

Edited by rominika, 24 February 2013 - 18:13.


#35
Mur

Mur

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 10,144
  • Înscris: 16.01.2012

 CorneliuB, on 11 februarie 2013 - 21:00, said:

Am dat de o problema:daca te uiti la un film, intr-o camera intunecata,senzorul nu-ţi sesiseaza ochii si tableta se inchide in functie de setarea de timp de inchidere.Dar maximul este 30 de minute.Cum se poate trece in faza de a ramine deschisa nelimitat?
Instaleaza alt video-player. Eu, atat pe smartphone-uri cat si pe tableta, folosesc MxPlayer. https://play.google....GF5ZXIuYWQiXQ..

La Settings -> Player ai sa gasesti o optiune car se numeste Keep screen on.

 rominika, on 24 februarie 2013 - 18:12, said:

Cum se sincronizeaza calendarul de la facebook cu calendarul tabletei ca nu reusesc sub nici o forma. Cu calendarul de la gmail a fost mai simplu, mersi de ajutor e android 4.1.1
Poate te ajuta asta  http://thesocialmedi...oogle-calendar/

#36
rominika

rominika

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 15.12.2004

 0101010, on 24 februarie 2013 - 19:29, said:

Instaleaza alt video-player. Eu, atat pe smartphone-uri cat si pe tableta, folosesc MxPlayer. https://play.google....GF5ZXIuYWQiXQ..

La Settings -> Player ai sa gasesti o optiune car se numeste Keep screen on.


Poate te ajuta asta  http://thesocialmedi...oogle-calendar/

Mersi, am sa incerc

Eu vreau sa fie sincronizate zilele de nastere din facebook cu calendarul de pe tableta nu de pe desktop

L.E:

M-am prins si am reusit pina la urma, multumesc mult.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate