Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?
 

Seminte legume

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
gigidinchitila

gigidinchitila

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 23.04.2007
Salutare fratilor!

De unde se pot cumpara in Bucuresti seminte de legume de buna calitate.

Asa se gasesc la orice hipermarket insa nu am incredere ca sunt ce trebuie si tinute corect!

Multumesc anticipat!

#2
d0m1n1c

d0m1n1c

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 240
  • Înscris: 18.12.2010

 gigidinchitila, on 24th February 2012, 12:23, said:

Asa se gasesc la orice hipermarket insa nu am incredere ca sunt ce trebuie si tinute corect!
Poti sa iei din hypermarket, o sa germineze in proportie de peste 90%, eventual vezi pe plic cand sunt recoltate si cand expira.

Edited by d0m1n1c, 24 February 2012 - 14:09.


#3
alinutzik

alinutzik

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 592
  • Înscris: 10.04.2008

 gigidinchitila, on 24th February 2012, 01:23, said:

Salutare fratilor!

De unde se pot cumpara in Bucuresti seminte de legume de buna calitate.

Asa se gasesc la orice hipermarket insa nu am incredere ca sunt ce trebuie si tinute corect!

Multumesc anticipat!
http://www.hollandfarming.ro/ pentru nivel profi,iar pt amatori gasesti cam in orice fitofarmacie http://www.sanplant.ro/index.html

#4
lokki

lokki

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 31.01.2006
Eu cele mai multe le-am luat din real/praktiker, produse de Gartenland GmbH Aschersleben.
Au mai multe game diferite, dar si preturi diferite. Eu am luat cele din categoria 'profi seeds', destul de scumpe 5-8 lei pliculetul de 10-25 seminte (la tomate, dovlecei, castraveti).
La toamna spun care a fost rezultatul. Mai au si o gama mai ieftina la 1-2 lei plicul.
De asemenea am vazut ca cineva lauda aici pe forum niste seminte olandeze de la bricostore produse de  Tuinplus, pret 7-8 lei plicul de 100-300 seminte (la tomate ma refer, depinde de varietate). Am luat si de-astea, rezultatul la fel - in toamna.

#5
anknic

anknic

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,961
  • Înscris: 12.10.2004
eu am luat din real marca proprie seminte (parca cherry rosii) si stiu ca am fost f.multumita de ele. pt.patrunjel, fasole fideluta, zuchini, rosii inima de bou, roma, am luat seminte romanesti de 1 leu (si ceva) plicul si au germinat f.bine. nu-s chiar rele semintele romanesti, doar ca e gama nu prea variata, da' ce au sunt bune!

#6
lokki

lokki

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 31.01.2006
Semintele mele. Tomatele si restul.  weekendul asta incep semanatul in tavite.  :thumbup:

Attached Files



#7
anknic

anknic

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,961
  • Înscris: 12.10.2004
unele din rosiile mele (si ardei iuti) sunt deja la 3 frunze :)

#8
lokki

lokki

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 31.01.2006
ai solar banuiesc ...

#9
anknic

anknic

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,961
  • Înscris: 12.10.2004
nu am solar.

am rosii f.timpurii deja semanate si ardei iuti mai puturosi. restul le seman la inceput de martie in rasadnita si le mut la sf.de aprilie.

#10
fllorina

fllorina

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 28.09.2008
Este normal sa nu rasara ardeii daca i-am semanat in paharele pe 18 febr, iar azi am fost in 27 febr? Semintele sunt din 2 plicuri diferite, de la doua firme diferite...

#11
Panterik

Panterik

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 01.02.2008

 fllorina, on 27th February 2012, 23:31, said:

Este normal sa nu rasara ardeii daca i-am semanat in paharele pe 18 febr, iar azi am fost in 27 febr? Semintele sunt din 2 plicuri diferite, de la doua firme diferite...

Ardei sunt in general mai "puturosi" si rasar mai greu

#12
nicoretro

nicoretro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 896
  • Înscris: 12.12.2011

 lokki, on 24th February 2012, 22:31, said:

Semintele mele. Tomatele si restul.  weekendul asta incep semanatul in tavite.  :thumbup:
Faina colectie!! si eu eram tentat sa iau din toate felurile de seminte, dar pana la urma m-am limitat la cateva soiuri pentru a-mi fi mai usor la gestionarea lor. Sunt curios cum o sa se comporte, poate ne tii la curent cu evolutia lor in functie de soi.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate