Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

decodor TV digital HD la RDS - cat dureaza asteptarea?

- - - - -
  • Please log in to reply
62 replies to this topic

#1
ba1923

ba1923

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 07.06.2007
salut.
astept de la inceputul lunii ianuarie ca RDS sa aduca in Bucuresti decodoare HD. primesc acelasi raspuns mecanic: stocul se actualizeaza zilnic, va sunam noi, sunteti o prioritate. Imi aduce aminte de perioada de acum 4-5 ani cand tot aceasta companie care ar trebui sa fi dat demult faliment dupa toate regulile bunului simt promitea instalare net in 5 zile si dura cateva luni, pentru ca nu aveau mufe sau mai stiu eu ce pe stoc.

are cineva idee cam cat dureaza aceasta mult asteptata reimprospatare a stocului? vreo experienta cu UPC? Ar fi o alternativa? din fericire am si varianta asta in zona in care stau.

multumesc

Edited by ba1923, 22 February 2012 - 14:33.


#2
Corupt

Corupt

    Parazit nebun

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,312
  • Înscris: 03.02.2010
Ai putea incerca cu o "mica atentie" la un angajat de pe acolo sa iti tina unul cand vin. :naughty:

#3
cristi0304

cristi0304

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,058
  • Înscris: 31.05.2010
Ia de aici... http://forum.softped...howtopic=758016 :lol:

Daca te grabesti, ia upc-ul...

Bafta !

Edited by cristi0304, 22 February 2012 - 14:48.


#4
ba1923

ba1923

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 07.06.2007
deci, sunat la UPC. oferta televiziune HD (113 canale parca) + internet 20MBs + router wireless gratuit + suport router + mediabox DVR (cu pana la 60 ore de inregistrare emisiuni preferate)=63 lei/luna, adica mai putin decat dau acum la RDS pt TV analogic si net. instalare in 5 zile, echipamente pe stoc.

RDS, mori!!! :death:

Edited by ba1923, 22 February 2012 - 15:11.


#5
cristi0304

cristi0304

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,058
  • Înscris: 31.05.2010
Case closed...

#6
Bosley

Bosley

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,190
  • Înscris: 19.07.2007
nu uita sa pui si TVA la pretul ala :)

#7
ba1923

ba1923

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 07.06.2007

View PostBosley, on 22nd February 2012, 15:18, said:

nu uita sa pui si TVA la pretul ala :)

e inclus:-)

#8
aurelmanu

aurelmanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 954
  • Înscris: 03.07.2010

View Postba1923, on 22nd February 2012, 14:10, said:

deci, sunat la UPC. oferta televiziune HD (113 canale parca) + internet 20MBs + router wireless gratuit + suport router + mediabox DVR (cu pana la 60 ore de inregistrare emisiuni preferate)=63 lei/luna, adica mai putin decat dau acum la RDS pt TV analogic si net. instalare in 5 zile, echipamente pe stoc.

RDS, mori!!! :death:

super  :OK:

#9
DIVX2006

DIVX2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,598
  • Înscris: 15.07.2007

View Postba1923, on 22nd February 2012, 14:30, said:

salut.
astept de la inceputul lunii ianuarie ca RDS sa aduca in Bucuresti decodoare HD. primesc acelasi raspuns mecanic: stocul se actualizeaza zilnic, va sunam noi, sunteti o prioritate. Imi aduce aminte de perioada de acum 4-5 ani cand tot aceasta companie care ar trebui sa fi dat demult faliment dupa toate regulile bunului simt promitea instalare net in 5 zile si dura cateva luni, pentru ca nu aveau mufe sau mai stiu eu ce pe stoc.

are cineva idee cam cat dureaza aceasta mult asteptata reimprospatare a stocului? vreo experienta cu UPC? Ar fi o alternativa? din fericire am si varianta asta in zona in care stau.

multumesc
Eu cand am schimbat stb-ul sd cu cel hd la upc, l-am impachetat in cutia lui si am mers la casierie, fara macar sa sun inainte sa intreb daca au pe stoc....acu ~2-3 ani, acum nu stiu care mai este situatia  :peacefingers:

#10
AcidMan

AcidMan

    Acid Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,650
  • Înscris: 08.09.2003

View Postba1923, on 22nd February 2012, 15:10, said:

deci, sunat la UPC. oferta televiziune HD (113 canale parca) + internet 20MBs + router wireless gratuit + suport router + mediabox DVR (cu pana la 60 ore de inregistrare emisiuni preferate)=63 lei/luna, adica mai putin decat dau acum la RDS pt TV analogic si net. instalare in 5 zile, echipamente pe stoc.

RDS, mori!!! :death:

doar ca la upece fiecare canal nou introdus te costa bani in plus. In vreo 2 ani o sa platesti dublu la upeceu:))

#11
Deyutzu_AR

Deyutzu_AR

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 21.03.2012

View PostAcidMan, on 26th March 2012, 00:21, said:

doar ca la upece fiecare canal nou introdus te costa bani in plus. In vreo 2 ani o sa platesti dublu la upeceu:))


bine punctat :) la rds nu toate dar o parte din canalele HD sunt FREE :X si al 2-lea lucru care e de punctat este urmatoru: canalele digitale sunt lasate la liber :) daca ai un televizor destept gen "sony sau samsung" cu tvb-c poti vedea si canalele digitale la free + canale hd dak nu ai tv de marca iti iei un reciever si vezi vreo 100 si cv de posturi :) bafta

#12
JohnTM

JohnTM

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,219
  • Înscris: 02.08.2011
La mine timpul de asteptare a fost de 3 saptamani

#13
Plictisitul

Plictisitul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 29.09.2010

View PostDeyutzu_AR, on 26th March 2012, 01:20, said:

bine punctat :) la rds nu toate dar o parte din canalele HD sunt FREE :X si al 2-lea lucru care e de punctat este urmatoru: canalele digitale sunt lasate la liber :) daca ai un televizor destept gen "sony sau samsung" cu tvb-c poti vedea si canalele digitale la free + canale hd dak nu ai tv de marca iti iei un reciever si vezi vreo 100 si cv de posturi :) bafta
Nu te entuziasma prea tare pentru ca RCS nu face asta din generiozitate, ci din lipsa de mediaboxuri. Daca vreau sa vad si restul programelor HD trebuie sa astept mult si bine. Mai repede nimeresc numerele de la loto decat momentul cand au decodoare HD in casierii. Nu mai pomenesc de numarul mult mai mare de programe pe care il are concurenta. Nu-mi pare scump la concurenta mai ales ca ai posibilitatea sa combini pachete dupa preferinte si sa te incadrezi in buget. Asa e si cu masinile, cine vrea cumpara Logan iar cine are bani poate avea chiar si un Rols...

#14
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,474
  • Înscris: 16.12.2006
Eu zic ca daca te duci saptamana asta in Cluj si intrebi la RCS de decodor HD pleci cu el acasa  :naughty:

Asa ca n-as zice ca ai sanse mai mari sa castigi la 6/49  :lol:

#15
bennyioan

bennyioan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 558
  • Înscris: 01.07.2011

View Postcatalinman, on 28th March 2012, 10:22, said:

Eu zic ca daca te duci saptamana asta in Cluj si intrebi la RCS de decodor HD pleci cu el acasa  :naughty:

Asa ca n-as zice ca ai sanse mai mari sa castigi la 6/49  :lol:

mai repede este ca la Bingo ala dupa Antena..
dai bani si nu se tine emisiunea..

#16
Deyutzu_AR

Deyutzu_AR

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 21.03.2012

View PostPlictisitul, on 28th March 2012, 11:15, said:

Nu te entuziasma prea tare pentru ca RCS nu face asta din generiozitate, ci din lipsa de mediaboxuri. Daca vreau sa vad si restul programelor HD trebuie sa astept mult si bine. Mai repede nimeresc numerele de la loto decat momentul cand au decodoare HD in casierii. Nu mai pomenesc de numarul mult mai mare de programe pe care il are concurenta. Nu-mi pare scump la concurenta mai ales ca ai posibilitatea sa combini pachete dupa preferinte si sa te incadrezi in buget. Asa e si cu masinile, cine vrea cumpara Logan iar cine are bani poate avea chiar si un Rols...


ai dreptate dar daca stau bine sa ma gandesc la romtelecom pachetu care face reclama e cu 59 lei pe luna si ai 61 de canale , net si tel fix si la rds am cu 40 de lei am 104 canale sd cu reciever gratis de la ei + net si fie vb intre noi intre netu oferit de rds si cel oferit de romtelecom e mare diferenta (ma refer la stabilitatea + viteza de dwl) + telefon la care am nelimitat in retea _ precizez e pe fibra optica :) aaa si sa nu uit pe primele 6 luni platesc doar 20 de lei...nush cum sa spun dar pe mine ca si client ma intereseaza atat calitatea serviciului cat si cat bani platesc pe el + ca am avut pe romtelecom pana acum vreo 6-7 luni ab si la un rahat de net cu care dwl maxim cu 200 de kb/sec plateam doar pt el 150/lei pe luna deci comparativ e diferenta de la cer la pamant.

#17
Plictisitul

Plictisitul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 29.09.2010

View PostDeyutzu_AR, on 29th March 2012, 02:59, said:

ai dreptate dar daca stau bine sa ma gandesc la romtelecom pachetu care face reclama e cu 59 lei pe luna si ai 61 de canale , net si tel fix si la rds am cu 40 de lei am 104 canale sd cu reciever gratis de la ei + net si fie vb intre noi intre netu oferit de rds si cel oferit de romtelecom e mare diferenta (ma refer la stabilitatea + viteza de dwl) + telefon la care am nelimitat in retea _ precizez e pe fibra optica :) aaa si sa nu uit pe primele 6 luni platesc doar 20 de lei...nush cum sa spun dar pe mine ca si client ma intereseaza atat calitatea serviciului cat si cat bani platesc pe el + ca am avut pe romtelecom pana acum vreo 6-7 luni ab si la un rahat de net cu care dwl maxim cu 200 de kb/sec plateam doar pt el 150/lei pe luna deci comparativ e diferenta de la cer la pamant.
:o  Ce concurenta sa-i faca RTC-ul?  :lol:  Comparatia era facuta cu UPC-ul...  :P

#18
Laurentyu32

Laurentyu32

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 06.03.2012
astazi mi-am luat si eu conserva hd de la rds e un HUMAX DIGI+C HD2...pina acum se vede superb fata de decodorul dvb-c din tv doar HBO HD care pina acum nu al prindeam...si la pro-tv se auto selecteaza pe sunet dolby fata de dvbc-ul din tv la care trebuia sa dau eu pe dolby la audio...inj rest pot sa zik ca parca hd-urile se vad mai bine direct cu dvb-c-ul din tv...care stiti spuneti-mi daca a-mi pot aranja eu lista si cum;)

Edited by Laurentyu32, 29 March 2012 - 23:04.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate