Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 

bilet tren intre budapesta si viena

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
monuku

monuku

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 16.11.2010
Buna ziua!
Am si eu o intrebare: cat costa biletul de tren intre Budapesta si Viena (ne gandeam sa mergem cu avionul pana la Budapesta si de acolo sa luam trenul pana la Viena- eu am tot cautat si nu am gasit unde pot sa fac o rezervare). Multumesc mult.

#2
FireSky

FireSky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 884
  • Înscris: 20.01.2005

View Postmonuku, on 20th February 2012, 09:16, said:

Buna ziua!
Am si eu o intrebare: cat costa biletul de tren intre Budapesta si Viena (ne gandeam sa mergem cu avionul pana la Budapesta si de acolo sa luam trenul pana la Viena- eu am tot cautat si nu am gasit unde pot sa fac o rezervare). Multumesc mult.
Vrei tren neaparat? Eu am mers cu autocarul, Orangeways. Foarte ok si ieftin,zic eu. Costa cam 15-17 Euro dus intors, poti lua biletele de pe site ul lor

#3
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Poti cumpara bilete online: http://www.mav-start...zi_e_ticket.php , costa cam 25 euro dus-intors. Poti lua ternul de la aeroport pana la gara.  Daca nu te descurci cu limba, foloseste google pt traducere, Informatiile in engleza de pe site mi se par cam sumare.

#4
monuku

monuku

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 16.11.2010
Mi se pare ok si cu autocarul. Am cautat si pe site-ul de la Eurolines (de fapt Volanbusz sau ceva de genul asta dar nu m-am descurcat cu modificarea orei)

#5
Pitzifelnic

Pitzifelnic

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,409
  • Înscris: 06.03.2009

View Postmonuku, on 20th February 2012, 15:07, said:

Mi se pare ok si cu autocarul. Am cautat si pe site-ul de la Eurolines (de fapt Volanbusz sau ceva de genul asta dar nu m-am descurcat cu modificarea orei)
Si eu am mers ultima data cu avion la BUD si apoi cu trenul la Viena. Am luat insa biletele de tren de la o agentie din centrul BUD. Aveau atunci o oferta foarte avantajoasa: in biletul de tren era inclus si un abonament pe perioada respectiva pentru transportul in comun din Viena.

#6
monuku

monuku

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 16.11.2010

View PostFireSky, on 20th February 2012, 07:55, said:

Vrei tren neaparat? Eu am mers cu autocarul, Orangeways. Foarte ok si ieftin,zic eu. Costa cam 15-17 Euro dus intors, poti lua biletele de pe site ul lor
M-am uitat pe site-ul lor si am facut o simulare de pret (pentru pret pare ok) dar din cate am vazut eu au plecarea din Budapesta la 7 dimineata de luni pana joi si intoarcere la 18.50. Poti sa verifici cand ai timp? Noi ne-am luat bilete de avion la WizzAir pentru 22-29 iulie si as vrea sa stau 3 zile in Budapesta si restul in Viena. Nu e nici o urgenta ca mai dureaza pana ne facem rezervare la hotel. La Wizz am prins un pret bunicel pentru luna iulie -378 ron cu bagaj de cala 2 persoane- si din acest motiv am ales sa mergem si prin Budapesta. O zi buna si multumesc pentru raspunsuri.

#7
bucharest72

bucharest72

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 173
  • Înscris: 25.02.2009
Ziua buna tuturor..! Pentru cei ce au fost mai recent in Budapesta(anul acesta sau anul trecut),ma poate ajuta cineva cu informatii despre preturile practicate de companiile de taxi.? exista preturi aprox.egale sau unele sunt mai scumpe decat altele..? Preturile sunt pe km sau pe cursa,negociabile.?  Taxiurile care preiau clienti de la aeroport practica tarife mai mari ca restul(ex.Fly Taxi din Bucuresti).? Multumesc celor ce ma pot ajuta..!

#8
Myrmidon

Myrmidon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 216
  • Înscris: 03.10.2006

View Postbucharest72, on 24th February 2012, 14:07, said:

Ziua buna tuturor..! Pentru cei ce au fost mai recent in Budapesta(anul acesta sau anul trecut),ma poate ajuta cineva cu informatii despre preturile practicate de companiile de taxi.? exista preturi aprox.egale sau unele sunt mai scumpe decat altele..? Preturile sunt pe km sau pe cursa,negociabile.?  Taxiurile care preiau clienti de la aeroport practica tarife mai mari ca restul(ex.Fly Taxi din Bucuresti).? Multumesc celor ce ma pot ajuta..!

Daca te intereseaza drumul de la aeroport in oras, merita sa iei: http://www.airportshuttle.hu/en/ . Un drum dus-intors aeroport-centru e aprox 16-17 euro. Asa eviti sa ai probleme cu taximetristii.

P.S. Daca zbori cu wizz: http://mogyoro.hwstu.../pair/index.php

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate