Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Adevarul despre Apple

- - - - -
  • Please log in to reply
98 replies to this topic

#91
ad-bloc

ad-bloc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,892
  • Înscris: 26.03.2012
Ce lucruri bune are air-ul ? Racirea, ecranul, sistemul de operare, dimensiunile ? Eu care ma comport ca un barbar cu pc-urile, trebuie sa recunosc ca rezista mac-ul. Plus ca a rezistat unui soc cand l-am impins cu piciorul din gre?eală căzând de pe măsu?a de cafea, magsafe-ul nefiind de ajutor.

Sper ca apple sa inchida gura tuturor transformand OS X intr-un IOS mai bun. Primii pasi sunt facuti cu mountain lion, astept ca totul sa fie app. Un imens iTunes si app store, un imens launchpad.

Notificari-
iMessage -
Facetime-

Integrarea in ecosistemul apple sa fie posibila numai cei care detin minim doua produse de la apple. ( toata familia sa treaca la apple )

Attached Files


Edited by ad-bloc, 24 June 2012 - 22:45.


#92
ad-bloc

ad-bloc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,892
  • Înscris: 26.03.2012

View Postandreigherghe, on 24th June 2012, 23:01, said:

Și da, are multe lucruri bune :) Iar dacă e o vededă... atunci mă bucur :roflmao:

"Toate își îndeplinesc funcțiile de bază foarte bine. Singurul care primește o bilă neagră din partea mea (care poate fi remediată în timp) este Apple. MacBook Air-ul de pe care scriu acum mi-a lăsat un gust amar"

Chiar daca ai 11 ani, multi inainte, incearca sa fii consecvent.

#93
andreigherghe

andreigherghe

    Think different

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,034
  • Înscris: 27.12.2007
Nu am 11 ani  :blink: Mi-am tot schimbat părerea despre Apple, dar după ce am trecut la Windows 7, am uitat cât de rea era experiența cu Microsoft :) Așa că acum apreciez MacBook-ul și OS X-ul

Și cu integrarea, cum ai vrea să beneficiezi dacă nu ai mai multe produse? Același lucru cu LG. Am un televizor LG, și beneficiez de SimpLink doar cu alte dispozitive LG. Dacă nu am minim 2, nu beneficiez. Logic, nu? :)

Edited by andreigherghe, 24 June 2012 - 23:29.


#94
dacuburebista

dacuburebista

    Still Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,450
  • Înscris: 30.09.2003
in situația ipotetică in care am iesi la o bere, nu mi-as dori sa stau intre voi...
:P

#95
andreigherghe

andreigherghe

    Think different

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,034
  • Înscris: 27.12.2007
Dacă ne contrazicem, nu înseamnă că ne luăm la bătaie. :roflmaofast:

#96
ad-bloc

ad-bloc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,892
  • Înscris: 26.03.2012
Nimeni nu te obliga sa cumperi un produs LG, logitech ( nano receiver ), samsung, daca vrei sa beneficiezi de simple link, unifying sau ce mai exista normal ca trebuie sa cumperi un produs de la firma respectiva, dar si aici sunt solutii.


Cat despre apple din cei 17 % ( vanzari de calculatoare ) 75 % sunt vanzari de mac air, nu macbook pro, mini, mac pro. Daca ma intreaba cineva ce produs apple detin ii spun ca am avu un i4 si am un ipad, uit sa-i spun de macbook.

Apple a dat lovitura cu ipad-ul iphone-ul, ipod-ul.De fapt fanboys apple nu sunt decat de conjunctura ( i4 versus s2 ), (ipad vs tab 10.1 ), o lupta IOS vs Android. Eu apreciez S 3, ipad , GNX, asus prime ( incepe sa se miste bine, peste un an putem spera la fluenta ).

Nucleul dur ( asa ca la partide politice ) este reprezentat de cei cu powerbook, mini, pro, daculburebista.

Concluzia : daca iau graficul de pe bursa, pot pune cu ochii inchisi in cateva minute, iphone 2, 3, 3gs, 4, ipad 1,2,new ipad explicand cresterea actiunilor apple care a ajuns la o asemenea capitalizare multumita produselor cu IOS.

De aici incercarea de atragere a celor cu iphone, ipad, limitarile tampite cu ajutorul mountain lion. Strategia de marketing este geniala , nu aduc nimic nou, doar firmituri, chiar downgrade pentru Romania cu noile harti, ce se gaseste in ios 6 a aparut demult in cydia.

Idei bune din cydia au fost preluate in IOS 6, nimic deosebit, ba mai mult eu sunt dependent de google maps cand vin in Bucuresti ( prea des in ultima perioada ), deja la Urziceni scot GNX si apas harta. ( acum am vazut ca are si trafic )

Nu este nimeni cu macbook cu RD, dar este plin de new ipad.

Edited by ad-bloc, 25 June 2012 - 13:53.


#97
ad-bloc

ad-bloc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,892
  • Înscris: 26.03.2012
Apple in 2012, IOS are o cota de piata mai mare decat OS X, W7 depaseste 50 % cota de piata.

Attached Files



#98
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,600
  • Înscris: 30.07.2003
Nu poti dezvolta pentru iOS fara OS X.

#99
ad-bloc

ad-bloc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,892
  • Înscris: 26.03.2012
Omul superior este acela care arată o bunăvoință egală față de toți.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate