Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...
 

Inamicul Numarul 1

- - - - -
  • Please log in to reply
38 replies to this topic

#19
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
si ce ca sunt? Ti-am zis ca pentru mine (adica persoana care cateodata nici nu are habar ca romania joaca, deci iti dai seama ca nu tin cu nici o echipa in campionatul intern) putin conteaza ca scrie dinamo, farul sau poplenii de sus. Cine are datorii sa plateasca absolut totul (inclusiv falsele donatii), cine nu ferice de ei si sa isi faca ce vor pe tarlaua lor atata timp cat respecta legile.

#20
menelaos

menelaos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 241
  • Înscris: 28.12.2002
Sorry ca nu m-am putut abtine, dar stii ce l-a intrebat un "cacanar" din partile vestice pe nenea Tariceanu? Daca stie cumva niste tineri fotbalisti pentru echipa lui. Bai si era si el premier in toata regula, nu-mi vine sa cred ca se gandea si la sport.

Acum chiar ca nu mai scriu nik. :P

#21
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
era cumva berlusconi?

#22
FCBARCELONA

FCBARCELONA

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 24.04.2005
da....in alta ordine de idei eu cred ca inamicul nr. 1 nu e Gigi Becali ci Sebastian Bodu...

#23
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
ai si argumente pt asta? Sau singurul argument al tau este faptul ca iti place fotbalul? :drac:

#24
menelaos

menelaos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 241
  • Înscris: 28.12.2002
Chestia e ca si Bodu are dreptate, dar nu are diplomatie. Ideea e ca nu Steaua sau Dinamo sau Rapid vor suferi, ci echipele mici fara care fotbalul romanesc e pus pe liber. Ce nu inteleg unii e ca sport ne trebuie, e necesar nu pt noi ca ne uitam la el, ci pentru ca omul stie ca are nevoie de sport. Iti spun ca atata timp cat am practicat un sport (la un nivel neprofesionist desigur) m-am simtit foarte bine. Acum incep sa scartai si nu e bine. Toata chestia e ca o poate face mai uman dl Bodu chestiunea asta.
Si ca un exemplu cazul Real Madrid cu 300 de mil de euroi gaura a ajuns acum o mare putere pt ca a fost inteleasa. Trageti si voi concluziile.
:peacefingers:

#25
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
pai cluburile de fotbal au fost "intelese" atatia ani. Ce i-a oprit sa isi plateasca darile atata timp? Poate chiar faptul ca se bazau ca fotbalul e un sport care a prins la romani, si ca nu va exista un guvern suficient de "tampit" care sa se puna cu ei(adica mafia din fotbal), crezand ca vor avea poporul de partea lor. Uite ca nu e asa, nu cred ca e om care gandeste, sa nu zica: bine a facut bodu. Si bodu nu are nevoie sa fie diplomat, el reprezinta fiscul! Vezi in america ce a patit o tipa doar ca a avut 1 dolar datorie. Fiscul l-a anuntat ca are o datorie si ca trebuie sa o plateasca. Ca gigi nu a crezut si ca credea ca e intangibil, e alta discutie

#26
imblanzitoruldelei

imblanzitoruldelei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,267
  • Înscris: 10.05.2005
Mi se pare mie sau are si BODU user pe SOFTPEDIA ?

BAI NENE , BAI OMULE aici se discuta despre fotbal ( jocul ala in care 2 insi alearga dupa o mingie )
Lasa-ne cu FISCUL si taxele tale pentru aria POIANA LUI IOCAN. :puke:

#27
rtz

rtz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 26.07.2005
BAI NENE , BAI OMULE aici se discuta despre fotbal ( jocul ala in care 2 insi alearga dupa o mingie )
Lasa-ne cu FISCUL si taxele tale pentru aria POIANA LUI IOCAN. :puke:
[/quote]

Vezi ca se zice minge nu mingie sau mieingie sau meieieiiinge sau mai cum crezi tu.

[quote name='imblanzitoruldelei' post='979214' date='Oct 18 2005, 17:24']Nu ridic statui pentru nimeni, dar situatia de fata in care A ajuns cluburile din .RO este si din cauza tuturor guvernantilor care au fost si sunt la putere.

Nu sunt pentru promovarea unui paradis fiscal in .RO dar nici nu sunt de acord cu legile care se aplica dupa ureche.

Nu vreau decat sa nu isi bata joc actuala guvernare de ce a mai ramas din FOTBALUL ROMANESC :campionatul intern. Vrem sau nu aceste acte vor avea efect pe termen lung si va fi unul negativ pentru MULTI.

P.S. sa  nu uitam ce a facut guvernarea PSD pentru echipa nationala ( teren cu gazon de musetel)[/quote]
[b]


Prob ca tu esti din familia lui asa ca....Uitasem:nu situatia a ajuns ci cluburile AU ajuns,intelegi?

Edited by rtz, 19 October 2005 - 18:57.


#28
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005

View Postimblanzitoruldelei, on Oct 19 2005, 17:27, said:

Mi se pare mie sau are si BODU user pe SOFTPEDIA ?

BAI NENE , BAI OMULE aici se discuta despre fotbal ( jocul ala in care 2 insi alearga dupa o mingie )
Lasa-ne cu FISCUL si taxele tale pentru aria POIANA LUI IOCAN. :puke:


eu ce sa iti fac daca nu stii sa citesti ce am scris mai sus.. :huh: explicam destul de clar ca fotbalul nu se poate desparti de bani. Citeste cateva randuri mai sus. Daca tu credeai ca ai ce sa discuti numai pe baza fenomenului fotbalistic numit jiji, atunci permite-mi sa iti spun ca ai avut un rationament gresit. Pt ca nimeni nu se ia de fotbal ca sport, ci se ia de fotbal ca afacere :naughty:

#29
Alexus

Alexus

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 19.10.2005

View Postimblanzitoruldelei, on Oct 19 2005, 16:27, said:

Mi se pare mie sau are si BODU user pe SOFTPEDIA ?

BAI NENE , BAI OMULE aici se discuta despre fotbal ( jocul ala in care 2 insi alearga dupa o mingie )
Lasa-ne cu FISCUL si taxele tale pentru aria POIANA LUI IOCAN. :puke:


Bai nene, bai omule, daca si fotbalistii ar plati impozite tot 16% precum mama si tatal tau, atunci probabil ca bugetul la invatamant ar fi cu mult mai mare si ar exista suficienta cultura incat sa intelegi ce se intampla cu taxele astea.

In alta ordine de idei, mai tii minte cate post-uri sunt pe www.afaradinghencea.ro ? Ca nu s-o fi saturat atata lume de Becali doar pentru ca el e cel mai bun...



Si asa, ca idee, tine apasat mai bine pe tasta aia, ca din cate stiam eu, sunt 22 :))

#30
CGF

CGF

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,308
  • Înscris: 07.07.2005

View PostAlexus, on Oct 19 2005, 22:33, said:

In alta ordine de idei, mai tii minte cate post-uri sunt pe www.afaradinghencea.ro ? Ca nu s-o fi saturat atata lume de Becali doar pentru ca el e cel mai bun...

Site-ul a fost inchis\interzis: Forbidden
                                         You don't have permission to access / on this server.

#31
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Alternativa: http://www.gigi.toaleta.net

:D

Edited by don_dannielo, 20 October 2005 - 09:22.


#32
woulfy

woulfy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,562
  • Înscris: 11.12.2003

View PostCGF, on Oct 20 2005, 10:18, said:

Site-ul a fost inchis\interzis: Forbidden
                                         You don't have permission to access / on this server.

Ei da???
Nu mai spune :w00t:
E o stire atat de noua! Nu s-a intamplat decat de vreo luna jumate!

Lasand off-topicul la o parte, cred ca trebuia sa fie un poll aici sa vedem mai bine opiniile pro si contra gigi becali. A mea in general e una pro

#33
menelaos

menelaos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 241
  • Înscris: 28.12.2002

View Postwoulfy, on Oct 20 2005, 11:17, said:

Ei da???
Nu mai spune :w00t:
E o stire atat de noua! Nu s-a intamplat decat de vreo luna jumate!

Lasand off-topicul la o parte, cred ca trebuia sa fie un poll aici sa vedem mai bine opiniile pro si contra gigi becali. A mea in general e una pro


Aici nu e vb de pro sau contra Becali, e vorba ca pare a fi inamicul nr. 1 prin prisma actiunii fiscului. Dar sa nu uitam ca nu e singurul. Tocmai a intrat in oala si Ioan Nicolae.
Deci nu mai martiriza atat domnu' imblanzitor. Imi pare si mie rau ca s-a ajuns aici, dar suntem toti in acelasi kkt (a se intelege cluburile cu care simpatizam). Oricum, dupa cum a zis si M. Sandu nu cred ca o sa inchida toate cluburile. Ar fi nebun la cap. Pai numai in Craiova ce manifestatii ar fi. Ar paraliza orasul astia  :gunsmilie:  :gunsmilie: .

#34
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
pai sa se inchida.Daca nu ai bani sa sustii un club, fie il vinzi cuiva care poate face lucrul asta, fie tragi obloanele. Nu vad de ce ar fi mai special un club de fotbal, decat sa zicem o fabrica de cuie.

Edited by romaximusro, 20 October 2005 - 11:39.


#35
menelaos

menelaos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 241
  • Înscris: 28.12.2002
Pt ca un club de fotbal te descatuseaza, de deconecteaza, pe cand o fabrica de cuie te suie pe usa si te tine acolo tintuit :) . Aici vorbim de toata divizia A si de diviziile B si C. Inchide tot, atunci a distrus o ramura sportiva. Dar se poate pt ca : "Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul".

#36
woulfy

woulfy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,562
  • Înscris: 11.12.2003

View Postmenelaos, on Oct 20 2005, 12:36, said:

Aici nu e vb de pro sau contra Becali, e vorba ca pare a fi inamicul nr. 1 prin prisma actiunii fiscului. Dar sa nu uitam ca nu e singurul. Tocmai a intrat in oala si Ioan Nicolae.
Deci nu mai martiriza atat domnu' imblanzitor. Imi pare si mie rau ca s-a ajuns aici, dar suntem toti in acelasi kkt (a se intelege cluburile cu care simpatizam). Oricum, dupa cum a zis si M. Sandu nu cred ca o sa inchida toate cluburile. Ar fi nebun la cap. Pai numai in Craiova ce manifestatii ar fi. Ar paraliza orasul astia  :gunsmilie:  :gunsmilie: .

Mai e un topic pe tema asta deschis.
Oricum referitor la ce-ai zis tu, eu am apreciat f mult ce-a zis Becali, ca nu doreste sa se intample ce-a patit el si cu conducatorii celorlalte cluburi. Asta poate si pt ca nu ma asteptam sa spuna asta el.
Oricum tare sunt curiosi daca se va intampla ceva la Dinamo, sau la Rapid, nu ca le-as dori asta pt ca asta creaza instabilitate, dar totusi curios sunt

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate