Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...
 [UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay
 Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd
 Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 

tencuiala decorativa

- - - - -
  • Please log in to reply
169 replies to this topic

#163
edi10000

edi10000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 06.09.2008
.

Edited by edi10000, 24 March 2021 - 21:18.


#164
crysty_sev

crysty_sev

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 18.01.2007
Relius are o structura diferita si iese in evidenta foarte bine pe casa, deja se recunosc usor pe strada casele facute cu aceasta . Ea contine rasina siliconica, dar si silicati, µ: 75, Absorbția de apă W3 (low) si Sd V2

Comparand fise tehnica , Baumit NanoporTOP este superioara ((μ): cca. 30-50 , (W2 - clasa): < 0,2 kg/(m2h0.5) , Sd V1) , insa acea structura de la Relius nu se poate face cu alte decorative, este facuta in Germania si colorata in Timisoara. La fel , NanoporTop este facut in Austria si colorat la fabrica din Bucuresti.

In poza atasata am facut comparatie intre structura Relius si o scoarta de copac normala , ambele de 2mm si date bine ambele zic eu . Ce parere aveti ?

Attached Files


Edited by crysty_sev, 08 April 2021 - 17:16.


#165
Graphixes

Graphixes

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 22.03.2014
Salutare,

Am nevoie de cateva pareri legate de peretii unui apartament (Bucuresti, 3cam, 65mp).
Dupa cum vedeti in poza, e o tencuiala decorativa. Apartamentul a fost renovat prin 2000+ unde s-au tencuit peretii si a fost aplicata tencuiala asta, care e posibil sa fie si cu calciu, nu-mi dau seama. Am pus bolobocul pe pereti si in mare parte sunt drepti, poate cativa cu mici deviatii de 1-2cm.

Am inteles de la oameni care au mai renovat apartamente ca pot da direct cu glet peste, poate chiar sa indrept peretii si mai mult, iar apoi amorsa si lavabil.

Eu unul as vrea sa evit decopertarea peretilor, mai ales daca deja a fost facuta o treaba de tencuiala. Curand o sa ma vad cu niste mesteri si m-ar fi interesat urmatoarele:

1. Cat m-ar costa decopertarea peretilor + moloz? Dar fara decopertare? (aprox.)
2. Mai are rost sa scot si gresia aia de jos sau merita sa pun peste, avand in vedere ca si ea e dreapta in urma masuratorilor?

Vreau sa-mi fac o idee de costuri cu/fara.

Attached Files



#166
birau1982

birau1982

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,787
  • Înscris: 07.01.2010
Am nevoie de un sfat in alegerea tencuieli decorative. Izolatie cu polistiren 20cm, ce sa aleg între Baumit și Rofix? Culoarea va fi albă și vreau ceva de calitate, sa-și păstreze culoarea in timp.

Edited by birau1982, 30 August 2022 - 15:49.


#167
bobitzaaa

bobitzaaa

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,193
  • Înscris: 23.02.2007
Rofix sisi.

#168
kretzu77

kretzu77

    Custom title

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,440
  • Înscris: 06.06.2006
De ce nu Caparol?

#169
realnick

realnick

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,005
  • Înscris: 22.10.2007
Merge si Oskar scoarta de copac Cam o galeata de 25kg la 9 mp. Arata bine si pare foarte rezistenta.

#170
birau1982

birau1982

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,787
  • Înscris: 07.01.2010
Am ramas la Baumit, intre NanoporTop si SilikonTop care credeti ca e mai ok in timp. Culoarea va fi alba si vreau sa-si pastreze cat mai bine culoarea in timp.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate