Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Parte intr-un proces ca membru in consiliu de administratie

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Am aflat de curind din pura intimplare ca fratele meu a fost parte ca pirit (impreuna cu destui altii) intr-un proces cu obiectul "autorizare convocare AGA". Intr-o alta viata a fost (si credea ca a facut la vremea respectiva toate formele sa iasa din) membru in consiliul (neexecutiv) de administratie intr-un SA (nu va ginditi la cine stie ce companie monstruoasa de unde sa te alegi cu case si terenuri ci mai degraba o firma de apartament unde pixurile si hirtia erau greu de gasit). Nu s-a pus problema de vreo situatie tensionata, fraude, etc.
Procesul a venit si s-a dus (cererea a fost admisa), probabil fratele meu a fost citat dar nu a ajuns nimic la el (pe vremea respectiva nu statea mult la domiciliul din buletin si altcineva nu a semnat pentru el daca a fost vreo recomandata.
In fine, asta s-a intimplat acum destui ani (10 ani iesirea din consiliu, vreo 5 ani procesul) si de procesul respectiv am aflat foarte de curind (si eu si el). Datorii la fisc sigur nu are iar in rest alte citatii sau nenorociri nu are si nu-l ingrijoreaza deloc problema asta; pe mine cu atit mai putin DAR avem niste interese financiare comune. Intrebarea este: ma pot astepta la vreo problema ciudata pe partea asta gen amenzi/datorii sau alte chestii imputate (eventual plus penalizari) dupa toata povestea asta? Nu mi-ar conveni sa ma trezesc cu bunurile in proprietate comuna poprite de fisc sau alte prostii.

#2
poadol

poadol

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,104
  • Înscris: 13.12.2010
In sentinta data de judecator ce "se spune" in legatura cu fratele tau?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate