Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...
 Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...

Modul alimentare rulou/jaluzea ex...

Recuperare fișiere dupa form...
 

CASA PASIVA?

- - - - -
  • Please log in to reply
117 replies to this topic

#109
Dumbo79

Dumbo79

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 31.01.2012

View Postdanghetau, on 20th February 2012, 08:23, said:

De ce expandat in loc de neopor? Pentru permeabilitatea la vapori mai buna la ultimul? De ce nu vata pe interior? De ce nu OSB?

OSB   de pe la noi  are in compozitie   formaldehida   , o substanta destul  de  controversata  !

#110
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,594
  • Înscris: 21.08.2008
Nu mai stiu unde cineva imi ceruse detalii despre oferta la izolare cu celuloza, azi am primit alt mesaj. Eu am cerut pentru izolarea placii de deasupra parterului (intre placa si dusumeaua situata la cca 20cm inaltime.
Attached File  Celuloza.jpg   220.38K   70 downloads

Edited by danghetau, 20 February 2012 - 17:25.


#111
Dumbo79

Dumbo79

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 31.01.2012

View Postdanghetau, on 20th February 2012, 17:25, said:

Nu mai stiu unde cineva imi ceruse detalii despre oferta la izolare cu celuloza, azi am primit alt mesaj. Eu am cerut pentru izolarea placii de deasupra parterului (intre placa si dusumeaua situata la cca 20cm inaltime.
Attachment Celuloza.jpg

Nu pare a fi scump !

Edited by Dumbo79, 20 February 2012 - 17:36.


#112
ciine

ciine

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,069
  • Înscris: 04.06.2007
Pt. a va face o idee cum se construieste si ce implica o casa pasiva va rog sa studiati acest atasament pt a va da seama ce atentie trebuie acordata la fiecare punte termica , izolatia si caracteristicile sistemului de climatizare.
Pt cei care au constructia gata nu cred ca mai pot face mare lucru .
Acestea  sunt normative din 1997 ,acum cerintele sunt si mai mari.

Attached Files



#113
cosmin_sn

cosmin_sn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 663
  • Înscris: 29.04.2009
Vezi ca scrie pe ea, oferta orientativa.:))
Mare grija cand semnezi contractul sa dispara asta.

Edited by cosmin_sn, 21 February 2012 - 08:35.


#114
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,594
  • Înscris: 21.08.2008
Normal ca e orientativa ca nici eu nu am masurat exact 110mp si ei daca iau de bun calculul meu si in realitate am 120mp si inaltimea de 22cm iese altceva. Am pus aceasta oferta pentru a vdea densitatea si pretul/mp/mc, restul e discutii. Am grija daca e sa fac asa ceva dar totusi, trebuie si ei sa traiasca, nu? In cazul meu e in mod clar ca asta e solutia optima (nu ma vad demontind dusumeaua si punind vata ca sigur vor ramine zone neacopeite). In plus oamenii sint din Brasov parca si am in orasul meu firme care presteaza la fel.

#115
Dumbo79

Dumbo79

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 31.01.2012
succes  si sa ne tii la curent  de  cum  au decurs  lucrurile ! :thumbup:

#116
easy_rider

easy_rider

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 691
  • Înscris: 19.09.2008
Osb de peste tot continea formadelhida, este un produs care, ca multe altele, provine din zona folosirii industriale si a venit in zona caselor cu ventilatie mecanica continua in shcimb a fost importat si folosit prost in Europa.Mai rau este ca in State se foloseste datorita faptului ca este mult mai ieftin decat lemnul, iar noi il folosim cu toate ca este mai sucmp de 5-6 ori per mc.Asta da prostie!

#117
vlad_semanatoru

vlad_semanatoru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 15.03.2017
Ii dam inainte in 2018, a auzit careva de cofrage termoizolante, is bune la ceva sau numa lauda de ele?

#118
DIY

DIY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,745
  • Înscris: 29.11.2007
Da. Eu. Spre ce produs anume te indrepti? Are agrement tehnic?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate