Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Recomandare soft editare video

- - - - -
  • Please log in to reply
63 replies to this topic

#37
v1rus

v1rus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 880
  • Înscris: 31.07.2012
Salut.Ce programe ar trebui pentru a face un film animat?(pt incepatori)

Edited by _DelSte_, 14 August 2012 - 15:35.
comentariu mutat in topicul aferent.


#38
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
http://lmgtfy.com/?q=cursuri+animatie :D

Acuma serios, de care animatie vrei sa faci? Traditionala, stop-motion, 2D, 3D?

Edited by AlexIP, 14 August 2012 - 15:22.


#39
xsizero

xsizero

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 22.08.2007
Salutare. Sper sa fi postat corect aici... Am o mare problema. Am o filmare a unui botez care mi-a parvenit in format .mkv. Ideea este ca trebuie sa o montez, iar apoi sa o  dau pe dvd.
Am tot incercat diverse programele, dar...fara rezultat.
Stie cineva sa dea un sfat?s-a mai lovit cineva de pb asta?

Edited by _DelSte_, 16 August 2012 - 12:44.
comentariu mutat in topicul aferent.


#40
x3mytiz

x3mytiz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,139
  • Înscris: 29.11.2003
Fisierul .mkv este un container ce contine un stream video codat cu un codec nesuportat de programul tau de editare. Foloseste mkvtoolnix in combinatie cu MKVExtractGUI, extrage stream-ul video (dar si cel audio) si cauta softul de editare potrivit pentru tipul de fisier obtinut.

#41
Sorin84k

Sorin84k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,682
  • Înscris: 17.02.2008
"Intoarcere imagine in fisiere video"

Sal!
Am si eu nevoie de un soft usor de utilizat ca sa pun cum trebuie filmele (sa suporte cat mai multe tipuri de fisiere video).
Adica a fost tinut necorespunzator felefonul cand au fost facute filmarile, si acum pe PC trebuie sa stai cu capul sucit ca sa vezi filmarile.
Ce imi recomandati?
Multumesc!
PS: Am gasit Windows Live Movie Maker 2012, o sa il incerc pe acesta.
Daca aveti alte sugestii, le astept.

Edited by _DelSte_, 18 August 2012 - 19:33.
comentariu mutat in topicul aferent.


#42
SubPapuc

SubPapuc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 16.12.2011
Doresc ca din mai multe clipuri, mp3-uri, diverse poze, sa realizez un filmulet insumandu-le pe toate. Cu efecte, diversificat. Altul decat Movie Maker se cunoaste ? Posted Image
Bun, v-as ruga fara reactii de genul: "google my friend", ori alte reactii asemanatoare, ci daca binevoieste sa raspunda, cineva ce a lucrat in programul respectiv si i-a fost de maxima folosinta. Multumesc.

Edited by _DelSte_, 18 September 2012 - 00:07.
-comentariu mutat in topicul aferent-


#43
_DelSte_

_DelSte_

    Softpedia Grup

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,751
  • Înscris: 30.07.2009
Nu stiu cat de sofisticate doresti sa fie efectele respective, dar iti recomand clasicul Pinnacle Studio sau mai noul Avid Studio. Un soft ceva mai complex dar care sigur il vei gasi foarte util: Corel VideoStudio Pro X5.

#44
daimon'

daimon'

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 850
  • Înscris: 22.09.2007
Vad ca nu ai nici o problema in a recomanda softuri comerciale.

#45
_DelSte_

_DelSte_

    Softpedia Grup

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,751
  • Înscris: 30.07.2009
Da, nu am. Care-i problema? Eu, de exemplu, folosesc Sony Vegas. Altii Edius, Premiere, Pinnacle, Corel, etc... Toate sunt comerciale si toate au fost recomandate in diferite situatii punctuale. Ceva gresit in asta?

#46
daimon'

daimon'

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 850
  • Înscris: 22.09.2007
Doar disparitia recomandarii mele. Daca aveai o problema cu mentionarea pirateriei, desi nu dadusem linkuri, ma gandesc ca puteai la fel de bine sa elimini acea parte. In fine, treaba ta de moderator, doar mi s-au parut disparate actiunile tale. Nu-i insa locul sa le discutam.

#47
_DelSte_

_DelSte_

    Softpedia Grup

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,751
  • Înscris: 30.07.2009
Normele de functionare ale unui forum, regulamentele dupa care se ghideaza, cat si eliminarea recomandarilor de piratare ale unor programe, nu pot fi asociate cu ceea ce unii pot considera "disparat". In cazul unei situatii in care punctele de vedere nu coincid, sectiunea de "Abuzuri" iti sta la dispozitie, este bine de stiut. Si ai dreptate, sa revenim on-topic si la un schimb de pareri/ajutor legale.

#48
arthasfleo

arthasfleo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 271
  • Înscris: 03.08.2006
Hello
Vreau sa invat meseria de Editor Imagine si m-am gandit sa fac rost de programul Avid. Ce mi-ati recomanda Avid Studio sau Avid Media Compose?
Sau, cu ce alt program de editari ar trebui sa incep. Cunostintele mele de pana acum sunt de baza, spre exemplu sa impart un video in mici clipuri, sau tai o secventa, sau niste secvente, dintr-u film. Ce e drept mai mult am lucrat cu fisiere audio decat video.
Ma gandesc serios sa urmez o astfel de activitate si vreau sa incep de undeva.

Configuratia Pc-ului meu este
CPU: intel core i5 750,
Placa de baza:: gigabyte ud3
Memorie Ram : 4GB
HDD: samsung f3 series 1 tb
Placa Video: gigabyte gtx260 SOC
Placa sunet integrata
Sursa: silverstone strider 500w
Monitor: LCD Horizon 2206SW 22 inch
OS: windows 7 ultimate 64 bit

Ce parere aveti, este suficient de ,,puternic" sistemul pentru programe de editare?

#49
popascu

popascu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,775
  • Înscris: 22.04.2008
Nu stiu daca cerebelul tau e "suficient  de ,,puternic" sistemul pentru programe de editare". Un mic overclock la user trebuie mai ales la inceput pana inveti. Pui si un ventilator la el.

cauta avid -sistem requirements vezi c atrebuie vreo 2 GB RAM, 15 GB spatiu pe disc si ce mai zice acolo.

Edited by popascu, 28 September 2012 - 13:03.


#50
PhilipCCloud

PhilipCCloud

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 02.10.2012

Salutare!


Tocmai ce am tot incercat sa caut ceva pentru un prieten de al meu care vrea sa se ocupe cu realizarea de proiectii in cadrul unui oarecare mix in cluburi/petreceri private/ party-uri obijnuite etc. Nu neaparat proiectii 3D dar in oarecare masura sa poata realiza niste efecte care sa ruleze pe muzica intr-un mod in care el vrea sa-si prezinte creatiile. Aici intervine problema programelor pe care le-ar putea utiliza ! Intrebarea este urmatoarea: Stie cineva cumva vreun program/ programe pentru PC pe care se pot realiza proiectii si pe care le putem folosi ?


( Exemplu: Atunci cand deschizi Media Player " Now Playing " atunci cand dai play la o melodie iti apar niste " Vizualization " unde poti da click dreapta si selectezi ceea ce iti place ) -> nu stiu daca este exemplu corect dar ideea in sine o prezinta.


Multumesc anticipat!

Astept cat mai multe detalii.


Edited by _DelSte_, 03 October 2012 - 10:54.
-comentariu mutat in topicul aferent-


#51
mishpowerpuff

mishpowerpuff

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 324
  • Înscris: 12.04.2007
http://www.senia.ro/...teligente-760-1

#52
PhilipCCloud

PhilipCCloud

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 02.10.2012
Proiectii care constau pe un ecran sau cu ajutorul unui proiector pe peretele din spatele DJ-ului. Nu stiu exact daca ma intelege lumea la ce fel de proiectari ma refer ! :)

#53
mishpowerpuff

mishpowerpuff

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 324
  • Înscris: 12.04.2007
Cred că îmi scapă ceva. Știi de proiector, de ecran și de acele "visualisations" din media player și winamp. De ce nu folosești un proiector pentru a proiecta pe un ecran acele "visualisations"?

#54
PhilipCCloud

PhilipCCloud

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 02.10.2012
Tocmai am vrea sa le creeam :D. Am vrea sa luam spre exemplu secventa dintr-un film sa punem pe repeat de 15 ori daca se poate si cumva sa se schimbe culorile sau sa poti pune niste buze sa vorbeasca in timp ce muzica ruleaza .. etc etc. idei si idei ( nu stiu daca lumea ma intelege probabil nu ma exprim eu cum se cade ) :D

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate