Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Magic FM sau Europa FM?

- - - - -
  • Please log in to reply
160 replies to this topic

Poll: Magic FM sau Europa FM? (143 member(s) have cast votes)

Ce post de radio preferati din cele 2?

  1. Magic FM (64 votes [43.84%])

    Percentage of vote: 43.84%

  2. Europa FM (82 votes [56.16%])

    Percentage of vote: 56.16%

Vote Guests cannot vote

#145
gabybcr

gabybcr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,191
  • Înscris: 22.03.2008
Piesa asta cu siguranta ti-a scapat Metalica - The Unforgiven, iar despre Led Zeppelin nu stiu exact daca i-am auzit doar in acel weekend sau si in alta zi.

#146
myhai_91

myhai_91

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 452
  • Înscris: 31.03.2012
Te inseli gabybcr. Ambele piese au fost doar in weekend-ul rock.Nu cred ca mi-a scapat nimic.

Decat timp asculti Europafm ?

Eu unul toata vara, iar acum doar seara si noaptea pana in zori.Asa ca stiu precis ce piese s-au difuzat.

#147
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,877
  • Înscris: 28.11.2006
Ai stat cu carnetelul in mana sa notezi toate piesele? :w00t: Chiar ca te-ai plictisit in vara asta :D

#148
gabybcr

gabybcr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,191
  • Înscris: 22.03.2008
Zilele astea am auzit piesa din reclama de la Cosmote la EuropaFM The Cranberries - Dreams

#149
myhai_91

myhai_91

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 452
  • Înscris: 31.03.2012

 pufonel, on 24 septembrie 2013 - 19:53, said:

Ai stat cu carnetelul in mana sa notezi toate piesele? Posted Image Chiar ca te-ai plictisit in vara asta Posted Image

Nu chiarPosted Image .Am spus mai sus ca am stat toata vara dar nu zi de zi.In august am ascultat mai mult. De vreme ce melodiile se tot repeta,repeta...Am si memorie foarte buna, si intr-adevar le-am notat si apoi postat si tot imi mai scapasera unele apoi am mai adaugat cateva. Majoritatea s-au tot repetat an de an, ca de asa " functioneaza radiourile profesioniste.Piesele se difuzeaza prin rotatie...".Posted Image Posted Image asa mi-a spus cineva de la Efm(nu dau nume)

Edited by myhai_91, 25 September 2013 - 10:55.


#150
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,877
  • Înscris: 28.11.2006
Am o banuiala cine ar putea fi. E cumva mai la coada la catalog? :lol:

#151
myhai_91

myhai_91

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 452
  • Înscris: 31.03.2012
Prezinta Clubul de seara...cine asculta Efm stie de cine vorbesc. E singurul dj cu care se mai poate lua legatura, dar care nu ma crede sub nicio forma cand ii spun ca sunt unele piese care se aud doar noaptea. Imi spune ca e,parafrazez "doar o simpla senzatie si au rotatii diferite."Posted Image Posted Image
Voi ce intelegeti din mesajul acestui dj?Posted Image

Mi-a spus sa-i trimit sesizarea directoarei muzicale A.B.(iar stiti voi cine e A.B. Numele apare in postari mai vechi din 2012). I-am trimis un mesaj si mai ales in legatura cu piesele care se aud doar noaptea de la ora 0-7 o singura data pe saptamana, in timp ce altele se aud zi si noapte,doua zile consecutiv


Si cum va asteptati cu totii, nu am primit niciun raspuns.
Spre exemplu daca ar da in emisiunile obisnuite ILIE MICOLOV-DRAGOSTE LA PRIMA VEDERE sau MOODY BLUES-NIGHT IN WHITE SATIN sau BOB MARLEY/WAILERS-NO WOMAN NO CRY ca sa nu mai vorbim de NAT KING COLE-UNFORGETTABLE(patru din piesele difuzate o data pe saptamana numai noaptea), parca nu mai e Europafm,incepe sa semene cu Romantic sau cu Gold FM,si nu e bine in mintea multora. In schimb "Morning After Dark" si alte tampenii de asta pe un format AC care a devenit mai mult CHR.

Nu trebuie sa ne mai mire ca doar stim cine e director muzical.Posted Image
In concluzie: Au un playlist varza ! ! !

Edited by myhai_91, 25 September 2013 - 21:27.


#152
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,877
  • Înscris: 28.11.2006
Credeam ca e Zafiu, my bad.

#153
myhai_91

myhai_91

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 452
  • Înscris: 31.03.2012
Nu raspunde niciodata Zaff. E asa de plictisitor de cand face matinalul asta.Eu nu mai ascult Desteptarea. De fapt am specificat ca ascult de seara pana dimineata.

#154
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,801
  • Înscris: 14.10.2008
Andreea Berghea. Posted Image

#155
sedenter

sedenter

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 02.05.2009

 Remusik82, on 06 ianuarie 2012 - 18:28, said:

Imi place si Magic Fm dar prefer Europa FM fiindca-i mai dinamic, playlist mai variat, are stiri alerte, sunet bun si acoperire mare. Ce nu-mi place la Europa FM e matinalul.


Respect orice opinie, dar, cred totusi ca Magic are un playlist mult mai variat decat Europa. Europa FM are emisiuni mult mai interesante, cu dialoguri mai inteligente (parerea mea), inclusiv matinalul, care mie imi place, cu toate ca uneori parerile celor doi sunt mult prea subiective si ar trebui, cred eu, putin ingradite (de catre ei insisi, nu cenzurate). Muzica mi se pare in mare parte mizerabila. M-am saturat pana peste cap de Loredana, Delia, Conect-r, Nicoleta Nuca si altii asemenea. In ce priveste semnalul... ciudat dar, in judetul Constanta, de f multe ori cand vremea a fost ploiasa si cu vant puternic, semnalul s-a intrerupt destul de des (situatie f enervanta, mai ales in timpul stirilor), lucru care nu s-a intamplat in cazul Magic FM. De aceea voi vota Magic FM, muzica mai buna, semnal mai bun.

#156
Marin2514

Marin2514

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,047
  • Înscris: 22.09.2013
EUROPA FM !!!

#157
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,801
  • Înscris: 14.10.2008
Magic FM a comutat pe net, Europa probabil ca nu. Ar trebui ca radiourile sa treaca integral pe VPN acolo unde exista posibilitatea, Kiss FM are un stream de net perfect sincronizat cu satelitul si cu celelalte statii.

#158
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,877
  • Înscris: 28.11.2006
@sedenter: cele 2 au playlisturi foarte repetitive si plicticoase. Defapt toate radiourile din RO (cel putin cele pe care le-am ascultat eu suficient de mult sa-mi fac o parere) sufera de boala heavy rotation-ului.

Dar EFM puncteaza la capitolul emisiuni. Stirile sunt relevante si dinamice, emisiunile de dialog cu ascultatorii (Romania in direct si Avocatul diavolulu) sunt foarte "la cestiune", Moise nu-i lasa pe interlocutori sa bata campii. Animatia e cam plicticoasa pentru gustul meu, dar si asa e mult peste adormitii de la magic.

#159
change_me

change_me

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 331
  • Înscris: 25.11.2013
parerea mea este ca niciunul nu merita ascultat.Magic fm are o muzica de te ia somnul ,iar europa fm  multa multa vorbarie.Totusi ca o diferenta europa fm are un playlist mai dinamic si  mai placut fata de magic fm

#160
Iulya_Roman

Iulya_Roman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 306
  • Înscris: 02.03.2013
Magic fm dar și europa fm.

#161
marsel90

marsel90

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,897
  • Înscris: 20.12.2012
Nu se pot compara cele doua posturi MagicFM vs EuropaFM, dintr-un motiv foarte simplu, nu sunt pe acelasi target.

Trebuia ales MagicFM sau RomanticFM asa era corect.

Edited by marsel90, 30 April 2017 - 10:07.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate