Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Joc Drone

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...
 Identificare font

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri
 Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!
 La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...
 

Prometheus (2012)

- - - - -
  • Please log in to reply
138 replies to this topic

#55
badsica

badsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,616
  • Înscris: 23.03.2010
Planeta asta LV223 era un fel de baza experimentata pentru Inginerii -veneau cu nava personala si tot elaborau la  arme biologice (alienii aia care sareau din piept) , apoi ceva a mers prost si au cazut victime propriilor arme .. insa erau mai multe nave acolo , s-a intamplat pe toate la fel ?? la sfarsitul filmului decoleaza protagonista cu una..

Apoi nu inteleg care-i faza cu noi , oamenii-creati de Ingineri , pentru ca atunci cand l-au trezit pe Ingineru ala a fost tare suparat cand l-am intrebat David (ce dracu l-a intrebat nu stim..) ... faptul ca nava era plina cu recipiente pline cu alieni micutzi ,  nu inseamna ca erau meniti pentru noi oamenii ...se sugereaza ca am fost creati pentru a fi distrusi ..

Apoi nu inteleg cei cu hologramele alea ... adica sunt un fel de instructiuni sau inregistrari ...Inginerul ala mort doar de o mie de ani (parca ) ..mi se pare prea putin..

Apoi pe nava asta unde au dezvoltat (depozitat)  corcolacii astia nu exista nicio ARMA ???  :w00t: numai mai zic ca interiorul navei arata ca o pestera ...inteleg au vrut sa respecte originalul..

Apoi ..apoi...apoi .. e ca in Lost , un film facut pentru americanii retardati !

Ce nu am inteles eu nici in Alien nici aici , bai tata , cum dracu se faceau alieni astia asa mari in cateva ore sa sa manance NIMIC ?  :w00t:

Faza de pe final cand iese alienu din Inginer e de un penibil greu de elaborat .  :peacefingers:

Edited by badsica, 17 June 2012 - 12:50.


#56
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011
Da' nu s-a intrebat nimeni de ce David (androidu') i-a bagat lu' Charlie Holloway nu stiu ce porcarie neagra (scoasa dintr-un recipient gasit pe planeta) in pahar de-a baut si s-a culcat cu Elizabeth Shaw iar peste 12 ore el s-a transformat (si la prajit Meredith Vickers [Charlize Theron] cand vroia sa intre-n nava) iar Elizabeth ramasese gravida ?

#57
Arkouda

Arkouda

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,388
  • Înscris: 10.12.2011
Ba da coaie. S-au intrebat vreo 5000 de flacai pe tot felul de filmulete pe youtube.

Filmul este cretin rau de tot. Nu are o poveste credibila. E ca si cum ai intreba: "Da' de ce are ala epilepsie?" Ce ar putea sa ti se raspunda?

#58
Sirius_B

Sirius_B

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,291
  • Înscris: 30.04.2012

View Postbadsica, on 17th June 2012, 13:48, said:

Apoi ..apoi...apoi .. e ca in Lost , un film facut pentru americanii retardati !

Asta o fost adanca.

#59
danX

danX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,566
  • Înscris: 26.06.2003
Efecte faine, cateva idei noi...dar per total filmul e dezamagitor.

#60
polap

polap

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 299
  • Înscris: 16.11.2009
Imi puteti spune de unde pot downloada filmu macar dvd...?Is sictirit de Cam-uri .Mersi

#61
Arkouda

Arkouda

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,388
  • Înscris: 10.12.2011
Daca vrei furaciune n-ai decat sa astepti. Nu e in regula sa intrebi asa ceva pe forum.

#62
vladtud

vladtud

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 281
  • Înscris: 31.07.2010

View Postpolap, on 19th June 2012, 21:52, said:

Imi puteti spune de unde pot downloada filmu macar dvd...?Is sictirit de Cam-uri .Mersi

Daca vrei asa de mult sa-l vezi dute la cinema, daca nu asteapta!
Oricum filmul nu merita vazut decat la cinema! :)

#63
moki

moki

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,232
  • Înscris: 15.01.2007
Ghidandu-ma dupa principiile lui Al Bundy...

Saw some hooters, bunch of guys get killed, no plot what so ever......e un film bun :)

L-as mai vedea a doua oara? Nici sa ma bati!
L-as lua pe DVD? Doar cadou si tot nu m-as mai uita la el.

#64
danX

danX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,566
  • Înscris: 26.06.2003

View Postmoki, on 20th June 2012, 21:02, said:

Ghidandu-ma dupa principiile lui Al Bundy...

Saw some hooters,

Whose hooters? Noomi si Charlize sunt ambele platfus.

#65
RedStormAG

RedStormAG

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 250
  • Înscris: 18.11.2011
L-am vazut de vreo doua ore.Nu e un film senzational dar merita vazut in 3D are efecte speciale destul de fainute.
Eu personal am inteles toata povestea si trebuie sa recunosc ca faza cu coordonatele gasite pe Pamant ce duceau la planeta aia si capcana ce reprezenta planeta respectiva au fost foarte bine prezentate.

#66
lauracont24

lauracont24

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 23.02.2010
Nu am avut timp si rabdare sa citesc toate mesajele de pe forum, dar cine le are pe amndoua poate sa ma lamureasca si pe mine:Ininitial eu as fi inteles ca extraterestrii umanoizi au creat omenirea si ca acele creaturi "alien" i-ar fi omorat si deturnat pe ultimul ramas, asta m-a facut sa deduc la sfarsit cand din extraterestrul umanoid a iesit creatura aceea. Eu nu  am retinut din film ca "inginerii" au facut experimente, obtinand astfel o arma ca sa ne distruga pe noi incasand-o si ei, dar citind tot felul de pareri si opinii nu stiu ca sa mai cred decat ca am urmarit filmul crezand ca l-am inteles si acum mai trebuie sa-l vad o data sa inteleg ce mi-a scapat.
Stiu ca Elisabeth zice la sfarsit ca vrea sa inteleaga de ce ne-au creat si apoi s-au razgandit, dar pe mine tot la gandul asta m-a dus - ca ei nu actioneaza independent.
Ori filmul, dupa cum banuiesc, a lasat loc mare de interpretari si fiecare povesteste cum l-a inteles? Daca e asa eu astept cu nerabdare continuarea pentru ca m-a facut curioasa rau.
A si mie personal mi-a placut operatia de cezariana :), insa dupa o asa operatie cel putin 24 de ore nu poti sa te intorci de pe o parte pe alta daramite sa te mai lupti si cu extraterestrii.... cred ca niciun barbat nu si-a pus problema asta :))

#67
LordRaptor

LordRaptor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,767
  • Înscris: 27.05.2011
Poate morfinele alea sau ce naiba isi tot injecta dupa operatie sunt mult mai dezvoltate in viitor decat cele actuale.

Asa ca, daca bagi suficiente painkillers in tine, poti sa ignori durerea. Cu toate ca teoretic, in momentul in care tranchilizantele dispar o sa doara ca mama dracului, si cel mai probabil iti rupi alte chestii in tine in timpul efortului. Ma rog, o lasam pe vina licentei poetice. :D

#68
kratima

kratima

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 221
  • Înscris: 13.07.2005
Fata de cat de prost ar fi putut sa fie, Prometheus a iesit chiar bine. Ca totusi sa merite timpul, trebuie sa te duci sa il vezi la IMAX - pentru ca efectele speciale conteaza mult la apreciere.
Un film suficient de sumbru, suficient de pseudo-inteligent si suficient de surprinzator (pentru un prequel la Alien, faptul ca te prinzi cam ce urmeaza sa se intample in urmatoarea jumatate de ora de film si nu in tot filmul poate fi considerat o surpriza).
M-as duce sa il revad? Nu. Regret ca l-am vazut? In nici un caz. Daca tot e sa mergi la film, sunt atatea alternative mai proaste la ora asta...

#69
Arkouda

Arkouda

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,388
  • Înscris: 10.12.2011
Mie imi pare bine ca a iesit atat de prost Prometheus.

Sa mai zica cineva ca Avatar e prost. In comparatie cu Prometheus este o opera de arta.

Astept cu maxima nerabdare Avatar 2 - 2014. Eu cred ca o sa fie ceva revolutionar. Cam cum a fost filmul The Matrix(1999) care a redefinit filmul SF.

Edited by Arkouda, 28 June 2012 - 21:20.


#70
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,334
  • Înscris: 14.06.2006
Inca nu l-am vazut, diseara de la 9 am bilet.
Pe mine ma surprind cei care tot ii trag cu cat de prost e filmul. Eu fara sa-l vad stiu ca o sa-mi placa. Am vazut trailerul, am citit nenumarate comentarii, deja stiu despre ce-i vorba in el. Stiu ca nu o sa vad Lista lui Schindler, stiu ca (probabil) vor tasni monstruleti din piepturile oamenilor, si stiu ca (probabil) totul se va termina relativ bine (pentru aia care nu mor ucisi de xenomorfi).
Mai stiu ca o sa-mi iau iar portie mare de popcorn ca are portie mare de cola si ca o sa arunc jumate din popcorn :)

EDIT (ca am vazut si topicul despre Total Recall): de exemplu stiu sigur ca filmul asta n-o sa-mi placa si ca nu o sa ma duc sa-l vad, decat probabil atunci cand l-o da ProTv-ul.

Edited by December, 09 July 2012 - 17:32.


#71
un_terorist

un_terorist

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,707
  • Înscris: 03.01.2012
PM bre, nu AM :lol:
======
Inca nu l-am vazut ca nu prea am timp si cea ce se gaseste pe net e' jenibil  -_-
Sper ca saptamana viitoare poate reusesc sa-l vad....sper sa nu arunc banii pe geam.

Edited by un_terorist, 09 July 2012 - 17:53.


#72
Xoleth

Xoleth

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 951
  • Înscris: 30.04.2012

View PostDecember, on 9th July 2012, 18:29, said:

Eu fara sa-l vad stiu ca o sa-mi placa.

Am vazut trailerul, am citit nenumarate comentarii, deja stiu despre ce-i vorba in el.

Mai stiu ca o sa-mi iau iar portie mare de popcorn ca are portie mare de cola si ca o sa arunc jumate din popcorn :)

Bazandu-ne pe acelasi argument, eu stiam ca postu-ti n-are sens fara sa ti-l citesc.

Mda, adevarul e ca are o actiune complicata rau.

Sa moara nemtenii de invidie, ah?


View Postun_terorist, on 9th July 2012, 18:48, said:

Inca nu l-am vazut ca nu prea am timp si cea ce se gaseste pe net e' jenibil  -_-

Tu chiar l-ai cautat?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate