Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

The Hobbit: An Unexpected Journey (2012)

- - - - -
  • Please log in to reply
261 replies to this topic

#19
malls

malls

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,096
  • Înscris: 28.04.2011

 djswoop, on 01 septembrie 2012 - 18:52, said:

Astea sunt doar doua din cele 8 filmulete de pe platourile de filmare!
Deci imi vine sa plang, nu alta Posted Image

#20
djswoop

djswoop

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 183
  • Înscris: 08.12.2007

 malls, on 01 septembrie 2012 - 19:25, said:

Deci imi vine sa plang, nu alta Posted Image

De ce? Posted Image sper ca nu pentru ca iti displac.

Edited by djswoop, 01 September 2012 - 19:46.


#21
malls

malls

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,096
  • Înscris: 28.04.2011

 djswoop, on 01 septembrie 2012 - 19:34, said:

De ce? Posted Image sper ca nu pentru ca iti displac.
Evident ca nu-mi displac, din foarte contra. Ma bucur mult ca mi se da ocazia sa gust din nou experienta LOTR, care mie mi-a marcat serios copilaria tarzie, in cel mai frumos mod posibil.

#22
Ovidiu93

Ovidiu93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,821
  • Înscris: 07.03.2008
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/5NxlX_j2F0I?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ePxNdJZw8oE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Ovidiu93, 01 September 2012 - 23:34.


#23
searcher-star

searcher-star

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,274
  • Înscris: 07.01.2009

 djswoop, on 01 septembrie 2012 - 18:52, said:

1Ai idee cate munca se depune la realizarea unei trilogi?
2Plus ca se zvoneste ca vor sa faca un al patrulea film dupa trilogia The Hobbit Posted Image
1N-am nici cea mai mica idee, ca nu stiu ce-i aia o triloaga!Posted Image
2Ah? Si ala despre ce va fi?

#24
malls

malls

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,096
  • Înscris: 28.04.2011

 searcher-star, on 04 septembrie 2012 - 11:48, said:

2Ah? Si ala despre ce va fi?
Despre SpiderMan Posted Image

#25
djswoop

djswoop

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 183
  • Înscris: 08.12.2007

 searcher-star, on 04 septembrie 2012 - 11:48, said:

1N-am nici cea mai mica idee, ca nu stiu ce-i aia o triloaga!Posted Image
2Ah? Si ala despre ce va fi?
Greseala evident :)

#26
searcher-star

searcher-star

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,274
  • Înscris: 07.01.2009

 malls, on 04 septembrie 2012 - 11:57, said:

Despre SpiderMan Posted Image
Baaah...
Amu' serios, vor sa ecranizeze Valaquenta? Ainurlindale? Ankabelleth? Copiii lui Hurin? Vreo alta parte din Silmarrilion?

Edited by searcher-star, 04 September 2012 - 15:29.


#27
djswoop

djswoop

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 183
  • Înscris: 08.12.2007

 searcher-star, on 04 septembrie 2012 - 15:28, said:

Amu' serios, vor sa ecranizeze Valaquenta? Ainurlindale? Ankabelleth? Copiii lui Hurin? Vreo alta parte din Silmarrilion?
Inca nu se stie, sunt doar zvonuri despre un al patrulea film ce ar vrea sa faca o legatura intre aceasta trilogie si Lord Of The Rings!
Inspirat din Silmarillion :) (glumesc).

#28
djswoop

djswoop

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 183
  • Înscris: 08.12.2007
In Octombrie va aparea un calendar The Hobbit: An Unexpected Journey.
Cred ca se va putea cupara de AICI.

[ http://cdn.wmps.com/images/egl/augustbook2012/shot/334/230-700-80s%24w310%24h310.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Prima imagine cu Thranduil, tatal lui Legolas!
[ http://farm9.staticflickr.com/8435/7892847738_cb7a97f6d7_z.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#29
searcher-star

searcher-star

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,274
  • Înscris: 07.01.2009

 djswoop, on 05 septembrie 2012 - 00:24, said:

Inca nu se stie, sunt doar zvonuri despre un al patrulea film ce ar vrea sa faca o legatura intre aceasta trilogie si Lord Of The Rings!
Inspirat din Silmarillion Posted Image (glumesc).
Hmmm... pai asta nu suna bine.
La cunostinta mea nu exista material tolkenian pentru asa ceva. Ar fi 90% burtologie inspirata dupa T.
Conceptul ar decade.

#30
M0n0

M0n0

    Cinefil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,146
  • Înscris: 03.09.2005
Trebuie sa luati in considerare ca ce a facut Peter Jackson a fost pentru fanii cartilor. Nu a macelarit cartile ci doar a scos din ele din cauza ca erau prea stufoase pentru film...
In schimb a scos ceva memorabil si sincer, incredibil. Nu are cum sa dezamageasca, nu e in stilul sau. Respecta prea mult povestea si pe Tolkien...cel putin asa mi s-a parut mie.

#31
malls

malls

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,096
  • Înscris: 28.04.2011

 M0n0, on 06 septembrie 2012 - 19:04, said:

Nu a macelarit cartile ci doar a scos din ele din cauza ca erau prea stufoase pentru film...
Hei, dar nu m-am plans, am zis numai ca, daca din LOTR a scos 3 filme, sigur ii ies si din Hobbit vreo 2, fara sa traga de actiune sau sa speculeze de la el.

#32
SophistiKat

SophistiKat

    Semper Fidelis

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,502
  • Înscris: 02.10.2010

 djswoop, on 01 septembrie 2012 - 18:52, said:

Bravo lor, la cat mai multe.
Cunosti vorba aia - quality over quantity? Presupun ca nu! Posted Image

În caz ca n-ai remarcat, industria cinematografica este aspru criticata pt. tendinta sa de a mulge vaca...e suficient sa arunci o privire la sequel-uri si remake-urile din ultimii 10 ani ca sa-ti dai seama de ce!

Exemplele care-mi vin în minte acum sunt seria SAW, Piratii din Caraibe, Alien vs. Predator, Shrek, Mission Impossible, X-Men, Spiderman etc. Nici unul din sequelurile acestor filme nu a fost la fel de bun precum originalul, scorurile de pe iMDB si Rotten Tomatoes o dovedesc!

Bun, acum vor sa mulga si pe The Hobbit...sper totusi ca Peter Jackson + scenaristii + producatorii sa faca o treaba decenta, sa nu-si bata joc de film în numele profitului.

Edited by SophistiKat, 08 September 2012 - 00:01.


#33
dyana25

dyana25

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,584
  • Înscris: 05.08.2008

 SophistiKat, on 07 septembrie 2012 - 23:55, said:

Exemplele care-mi vin în minte acum sunt seria SAW, Piratii din Caraibe

Mie 2 şi 3 mi s-au părut mai bune decât 1, iar 4 e aproape o mizerie. Oricum, sper că nu-şi imaginează nimeni că "Piraţii din Caraibe" e vreun mare film. Dacă iei tot ce ţine de vizual - felul în care arată corăbiile, felul în care sunt făcuţi Davy Jones şi Bootstrap Bill, echipajul care se transformă în schelete la lumina lunii, sirenele - nu rămâne decât o poveste lineară şi naivă, enervantă pe alocuri(atunci când sunt scene interminabile de luptă între două personaje). Mi s-a părut că 2 şi 3 sunt ceva mai complexe ca poveste.

#34
djswoop

djswoop

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 183
  • Înscris: 08.12.2007

 SophistiKat, on 07 septembrie 2012 - 23:55, said:

Cunosti vorba aia - quality over quantity? Presupun ca nu! Posted Image
În caz ca n-ai remarcat, industria cinematografica este aspru criticata pt. tendinta sa de a mulge vaca...e suficient sa arunci o privire la sequel-uri si remake-urile din ultimii 10 ani ca sa-ti dai seama de ce!
Exemplele care-mi vin în minte acum sunt seria SAW, Piratii din Caraibe, Alien vs. Predator, Shrek, Mission Impossible, X-Men, Spiderman etc. Nici unul din sequelurile acestor filme nu a fost la fel de bun precum originalul, scorurile de pe iMDB si Rotten Tomatoes o dovedesc!
Bun, acum vor sa mulga si pe The Hobbit...sper totusi ca Peter Jackson + scenaristii + producatorii sa faca o treaba decenta, sa nu-si bata joc de film în numele profitului.

In caz ca nu stiai, inca, Peter Jackson a venit cu ideea de a face din The Hobbit o trilogie, nu Warner Bros. A declarat asta intr-un interviu la Comic-Con, cu mult inainte de a se decide asta oficial.
Deci nu e cazul sa categorisim asta ca o "foame de bani".
Nu cred ca Peter era interesat de un asemenea aspect, mai ales ca el a fost cel ce a facut presiuni asupra celor de la studio, iar din declaratile lui ulterioare reiese ca a fost determinat de admiratia lui pentru Tolkien, de fanii care-i sunt fideli si pur si simplu pentru ca detine prea mult material brut filmat, ce nu si-ar fi avut locul in doua filme de aproximativ 2h jumate sau chiar 3.
Sincer, cati regizori faimosi ai mai vazut sa faca asemenea video-bloguri de prezentare in productie si post productie?
Omul a fost cat se poate de sincer cu fanii, si absolut orice miscare strategica a fost super transparenta. Daca o sa urmaresti cele 8 video-uri din spatele camerelor de filmat o sa iti dai seama de asta.
A declarat de nenumarate ori ca nu il intereseaza aspectul financiar, desi nimeni nu il crede!
Jackson e un cineast desavarsit, iar compania lui de productie (weta) este una din cele mai mari case de productie din industrie la ora actuala, el fiind unul din pionieri efectelor practice si cgi din industrie, ca sa nu mai zic ca ideiile lui au fost folosite in 80% din toate blockbusterele ce au avut succes in ultimul deceniu.
Acuzatii vor fi intotdeuna, interese? always, critici? zeci de milioane, orice copil caruia nu i-a placut o continuare a unui film, dintr-un anumit motiv, s-a transformat in critic ... lately!
Iar The Hobbit nu e nici sequel nici remake. Din punct de vedere cinematografic este doar un prequel.
Asta nu inseamna ca nu as fi de acord cu tendinta de a "mulge vaca" in unele cazuri.  Posted Image

#35
djswoop

djswoop

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 183
  • Înscris: 08.12.2007
Maine se anunta trailer nou, extins! Posted Image yuhuu
Si o tona de poze lansate astazi si in week-end aici: THE HOBBIT Lansează Imagini Noi În Avanpremiera Unui TRAILER NOU Ce Apare Mâine!
Enjoy :P

#36
malls

malls

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,096
  • Înscris: 28.04.2011

 djswoop, on 18 septembrie 2012 - 21:43, said:

Maine se anunta trailer nou, extins! Posted Image yuhuu
Si o tona de poze lansate astazi si in week-end aici: THE HOBBIT Lansează Imagini Noi În Avanpremiera Unui TRAILER NOU Ce Apare Mâine!
Enjoy Posted Image
Multumiiiim, djswoop!!!


Abia astept, chiar azi ma uitam peste stiri, poze, videobloguri etc. Am zis, pana-n 2014, la premiera ultimului film, nu am voie sa mor, sa orbesc sau sa surzesc Posted Image

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate