Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Program banda scroll (text cursiv)

- - - - -
  • Please log in to reply
68 replies to this topic

#55
Tractoristu'

Tractoristu'

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 487
  • Înscris: 06.09.2006
Esti un dragut...nu pot decat sa constat ca imi dai dreptate daca te-ai luat de nickul meu...La gradinita cand nu poti sa-ti bati colegul ii spui ca e urat.  :D
Sunt de acord ca softul se plateste insa se pare ca citesti printre randuri sau pur si simplu n-ai inteles nimic

#56
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
mariuse, iti spun eu de ce s-a luat Tractoristu' de tine pentru ca si eu am lucrat pe vremuri pe tractor: l-a deranjat faptul ca in 2 threaduri ai postat numai ca sa faci reclama softului. Daca erai un tip elegant, nicidecum tractorist ca noi, ai fi postat ceva din experienta ta si printre randuri, subtil, ti-ai fi facut si reclama.
Diferenta intre Tractoristu' si mine, este ca el este mai urat decat mine. Oh, yes!  :smoke:

enjoy,
Mtz

Edited by Mtz, 02 February 2007 - 15:14.


#57
cproel

cproel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 19.01.2007
De programul Lite Prompter ati auzit?
Acel program face acele texte sa apara jos sau unde anume doresti pe ecran si poti edita in timp real ce anume sa apara pe ecran,pt mai multe detalii va dau mailul meu de yahoo si vil trimit care doriti
[email protected]

     Bafta!!

#58
cristi.ciobanuc

cristi.ciobanuc

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 17.09.2007

 laudian, on Oct 18 2005, 23:29, said:

nu am fost pe langa pc.
asta e deschis mereu..
ti-am trimis linkul

doresc si eu linkul acela minunat ([email protected]) Merci anticipat!

#59
i_t_i_x

i_t_i_x

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 22.06.2007
Salut,
as vrea un program care sa ia dintr-ul playlist , videoclipuri, sau reclame,etc...dar as vrea ca programul, sa-mi lase libera o portiune de jos a ecranului in care sa-mi apara un banner, banner pe care as vrea tot sa-l logheze dintr-un fisier text sau nah, oricum sa nu fie ceva foarte foarte complicat...
Poate ca am visat frumos, dar RealitateaTV foloseste asa ceva, si nu cred ca este foarte greu de facut/gasit...
si am vazut asa ceva pe monitoarele de la metro de deasupra caselor de marcat...

ma gande-am ca ar merge chiar si o pagina web in care sa am asa ceva, dar nush cum sa fac sa incarcevideo...aleatoriu, sau nah, ma rog, intr-o anumita ordine, si apoi sa ia si text, sa-l incarce si sa-l puna acolo...

ma poate ajuta cineva??

#60
Cristisp

Cristisp

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,263
  • Înscris: 29.01.2007
Programul pe care-l foloseste Realitatea nu este nici ieftin nici usor de procurat.
Ei folosesc ceva de genul:
http://www.broadcast...riber/titleone/
care mai are prostul obicei sa nici nu functioneze fara o anumita placa (cheie hardware) care vine odata cu programul.

#61
rsumy

rsumy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,318
  • Înscris: 24.10.2006
AviSynth  poate asa ceva, dar...trebuie multa documentare.

rsumy

Edited by rsumy, 20 November 2007 - 23:18.


#62
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
Din pacate Text Ticker versiunea free (nu stiu care versiune a fost ultima free, dar cu siguranta Text Ticker V1.0 a fost free) nu se mai gaseste pe nicaieri iar in directorul meu de Kit-uri nu mai este. Poate mai are inca cineva versiunea free si o pune aici pe forum intr-un zip. Cine l-a avut sa incerce sa-l caute in CD/DVD-urile cu Kituri. ;)
V2.2 este shareware. :(

enjoy,
Mtz

Edited by Mtz, 21 November 2007 - 05:45.


#63
i_t_i_x

i_t_i_x

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 22.06.2007
am copiat varianta shareware, dar e ideea ca av vrea sa pun bara peste  un filmulez, sau videoclip, , am incercat variantele de pe acolo, sa pun totul  ON TOP, dar merge doar daca aps alt+tab, si comut pe text ticker...
sau un program de vizualizare a filmelor care sa nu fie "on top"....
multumesc...

#64
cyberDJ

cyberDJ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 650
  • Înscris: 22.11.2005
Nu spun ca ar fi varianta cea mai eleganta, dar cu noile versiuni de la otsdj (mai nou OTSAV), se pot mixa materiale video, are si ticker, dar sincer sa fiu nu stiu cat de avansate sunt optiunile pentru el.

#65
i_t_i_x

i_t_i_x

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 22.06.2007
Si deci nu are nimeni varianta de text ticker < 1.4 ...??? am gasit si pe niste torrente externe dar nu pot sa copii...
spune ceva de password....
cu OtsAV, nu am reusit sa-l configurez....desi pare interesant....pe mine ma intereseaza ceva de genul lui doar ca sa-l pun pe un monitor si sa aduc niste informatii dintr-un fisier text in bara aia de jos...,, dar sa ruleze si o lista de videoclipuri ...

nimeni ??

#66
oly7

oly7

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 24.11.2007

 laudian, on Oct 9 2005, 21:39, said:

:D intrebare : stie cineva ce program e folosit pentru banda accea care se plimba pe otv ,realitatea,n24 etc..
ma refer la banda de jos unde circula anunturile,dedicatiile,etc?

Solutia este simpla daca ai instalat premioerul poti face in felul urmator: din titler (adica unde scrii texte pe care le suprapui peste imagine) scrii toatat informatia pe un singur rand (in partea de jos a imaginii )iar dupa aceea ai optiune in partea de sus a imaginii "still", "crawl" si inca una
parac "roll". ceea ce vrei tu se numeste Crawl. Viteaza de ,deplasare a textului va fi in functie de lungimea clipului. Iar ca funda poti sa iti desenezi in photoshop o bara fara nici un fel de fundal pe care o salvezi png(fara interlace) sau tga.si pe care o inserezi sub textul care ti se vaderul pe imagine.Acesta este solutia pentru homeuse .
In televiziune au avut dreptate unii, sunt doua modalitati: un soft specializat, al carui cost este f mare, si varianta mai ieftina este cheierea pe chroma a crawl-lui (o cchestie asemanatoare cu titrajele pe care le facea tvr acum cativa ani,faceau chroma pe o coala pe care era tiparit titrajul si cheiau pe alb).

#67
B1zAr

B1zAr

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 27.09.2008
As vrea sa stiu si eu ce program folosesc cei de la OtV cu textul ala din partea de jos a ecranului .... ala de curg mesajele pe el ... :( am nevoie pt un post de tv pe internet :) dak se poate vas fi recunoscator :) multumesc

#68
B1zAr

B1zAr

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 27.09.2008
Chiar nu stie nimeni ?

#69
manxclusivist

manxclusivist

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 31.08.2008

 laudian, on Oct 17 2005, 10:59, said:

<_< ghidandu-ma dupa informatiile voastre am gasit programul
undeva ascuns bine :) gratis .e usor de ultilizat si destul de simplu.
nu stiu daca am voie sa postez linkul cu pricina aici dar cine-l doreste sa-mi dea pm.
multumesc celor care au raspuns.
intrebarea nr 2.
eexista vreun program (soft)care sa poata creea o sigla permanenta?


salut, poti sa ma ajuti si pe mine cu programelul care l-ai gasit?
emailul meu este [email protected]
Multumesc anticipat.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate