Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...
 Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi
 Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 

Samsung S5610

- - - - -
  • Please log in to reply
113 replies to this topic

#19
vulturu0707

vulturu0707

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 13.08.2008
Buna, azi mi-am luat si eu acest telefon si am cateva nelamuriri. Daca intru in orange world->meniu->descarca->aplicatii imi spune:" ne pare rau, telefonul tau nu este compatibil cu acest serviciu." Stiti care ar fi cauza? Si inca o intrebare mai am, se poate instala whatsapp pe acest telefon?

#20
nemet_tt

nemet_tt

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,034
  • Înscris: 06.10.2007
Se poate decoda acest model dupa IMEI gratis acasa?

#21
cipri21

cipri21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 18.09.2005
Am luat acest telefon pentru mama si sunt destul de dezamagit, in mare e ok dar are niste chestii care nu imi plac. de ex, cand sun pe acel telefon, imi aud ecoul si de destul de deranjant. alta chestie, nu pot pune sonerie distincta la un anumit contact din agenda. chiar asa e, nu se poate?

#22
cipri21

cipri21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 18.09.2005
1. am ales contactul - optiuni - editare - la optiuni (buton stanga) am doar urmatoarele: adaugare simboluri, optiuni de scriere, iesire. Atat
    buton mijloc=salvare, buton dreapta=golire

2. Nu il tine in husa, am incercat sa dau volumul din casca putin mai incet, dar nicio schimbare

Edited by cipri21, 27 December 2012 - 10:45.


#23
cipri21

cipri21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 18.09.2005
Nu am unde da in jos, in fereastra de editare apare doar Nume si Numar

PS. am dibuit, contactul trebuie salvat in telefon si nu in sim pentru a avea toate optiunile de editare.

Si ca sa mai spun ce nu imi place, faptul ca mesajele si rapoartele de livrare le arata in jurnal apeluri (butonul "verde"), rapoartele de livrare le arata in mesaje primite, setarile bluetooth se gasesc in meniul aplicatii, foarte ciudat... deocamdata atat imi aduc aminte, dar problema cu ecoul e chiar enervanta

Edited by cipri21, 27 December 2012 - 11:15.


#24
cipri21

cipri21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 18.09.2005
Mesajele hai ca e ok, dar rapoartele de livrare sunt in plus acolo

#25
tudiorom

tudiorom

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 25.04.2007
am achizitionat si eu un s5610 cam de 3 luni si de ieri cand sunt sunat si raspund nu aud nimic si sunt doar auzit...daca mut pe difuzor se aude...care ar putea fi problema??...tasta de volum e data pe maxim...

#26
Punky_35

Punky_35

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 06.01.2011

View Postidbaiat, on 27 decembrie 2012 - 11:12, said:

Trebuie sa ai contactele in memoria telefonului ca sa poti adauga poza si un ringtone personalizat.

L.e. Treaba cu mesajele in jurnalul de apeluri mie imi este utila deoarece dau foarte multe mesaje si e-mailuri si gasesc usor istoricul lor.

Salut. Legat de mesajele primite si trimise cu acest telefon. O problema mare din punctul meu de vedere este faptul ca imi salveaza doar un maximum de 300 de mesaje. Am incercat sa umblu prin setari poate reusesc sa-l fac sa salveze mai multe, dar n-am reusit. Ai sau aveti vreo idee cum se poate rezolva acest lucru. Va multumesc anticipat :D.

#27
Punky_35

Punky_35

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 06.01.2011
Multumesc de raspuns. Dar, nici cu vreo resoftare ceva nu ar putea merge? Stii ceva legat de asta?

#28
m4gicm

m4gicm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 443
  • Înscris: 30.10.2010
Am si eu o nelamurire legata de acest telefon: cum reusesc sa-mi configurez email-ul de yahoo? Am urmat pasii de pe site de la orange

Quote

Pentru setarea unei casute de e-mail Yahoo poti urma pasii de mai jos:
- deschizi Email din meniul telefonului
-alegi Alte conturi de email si completezi campurile cu datele solicitate si alegeti Urmator din partea stanga jos.
-la Server email de iesire completeaza cu smtp.mail.yahoo.com , Port SMTP : 465
-la Conexiune securizata alegeti SSL
-la Tip cutie postala alegeti POP3
- la Tip server primire email completeaza pop.mail.yahoo.com,   Port : 993
-la Conexiune securizata alegeti SSL
Apasati Urmatorul si contul tau de e-mail Yahoo este configurat pe telefon.
dar tot ma lovesc de eroarea invalid username or password
Nu este problema de user/pass, deoarece am reusit sa ma conectez la yahoo messenger si nu am obiceiul sa imi uit informatiile de conectare la email-uri.
Setarile pentru internet sunt facute (am navigat pe net), email-ul de gmail merge, doar pe astea de yahoo am probleme sa-l configurez.

#29
Lemonisimo

Lemonisimo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 02.02.2013
Buna seara. Ieri mi-am comandat de la orange un samsung s5610.. toate bune si frumoase.. totul roz.. pana azi cand am observat ca nu-mi mai merg comenzile rapide... (mentionez ca pana azi mergeau...) deci ori este o setare ceva de facut.. ori treb sa l duc in service....

am dat reveniti la setarile din fabrica.... Niciun rezultat...


Ceva Idei???


Multumesc!

#30
cristi0013

cristi0013

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 05.06.2013
Am un samsung s5610 de 3luni..is foarte multumit de el,doar o problema am intalnit cu el,cand conectez castile nu se intampla nimic,imi zice ca nu is conectate si cele primite cu telefonul si altele.ma poate ajuta cineva?

#31
marioforever

marioforever

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 31.10.2011
Cum pot decoda acasa un samsung-s5610 cu cablu usb ? care sunt pasii ? as vrea un tutorial incercat si bun,telefonul meu este codat pe orange romania.

#32
marioforever

marioforever

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 31.10.2011

View Postmarioforever, on 02 iulie 2013 - 11:25, said:

Cum pot decoda acasa un samsung gt s5610 cu cablu usb ? care sunt pasii ? as vrea un tutorial incercat si bun,telefonul meu este codat pe orange romania.

Edited by marioforever, 04 July 2013 - 11:59.


#33
JJONN

JJONN

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 12.01.2011
Aceeasi problema cu castile o am si eu, nu apare ca sunt conectate. Telefonul l/am cumparat de la Orange si a venit cu casti albe pe care scrie samsung. Ce pareri aveti?

#34
senator

senator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,423
  • Înscris: 02.03.2006
Deci, până la urmă, ați reușit să rezolvați problemele întâmpinate cu acest telefon? Merită banii? Vreau să-i iau fiului meu un telefon clasic și ăsta mi s-a părut cel mai potrivit.

#35
marioforever

marioforever

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 31.10.2011
Daca il vrei si platesti 210 lei noi puls transport-ul cunosc pe cine ce tiar vinde unu dar e codat pe orange,decodarea ca sa fiu cinstit se face pe credite sau cu 50 lei in service gsm.Daca vrei sa il cumperi dami un pm cu nr tau de mobil.,despre probleme merge bine bateria te tine are camera de 5 si puls memorie de 10 ce o poti extinde cu micro-sd (card-uri)

Edited by marioforever, 09 August 2013 - 20:47.


#36
senator

senator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,423
  • Înscris: 02.03.2006
Mulțumesc frumos pentru bunele intenții, dar am găsit deja în București la 170 lei liber de rețea.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate