Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 

Alimentatie pe o saptamana?

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
ImP4Kter

ImP4Kter

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 30.01.2011
Merg la sala de 5 luni , am 185 inaltime si 60 kg . Exercitile le fac corect si cu greutate mare ( pentru corpul meu) . Problema e ca nu cresc in masa . Stiu exact care e problema mea : Alimentatia. Mananc putin si sunt constient de asta.  
Daca cineva poate sa imi faca un program de  alimentatie pe o saptamana  ,special pentru crestere in masa. Sa tina cont ca merg la scoala de la 8-14 dupa ameaza si acolo e putin complicat cu mancare ( ar trebui intre acele ore niste gustari) . Va multumesc si va rog sa ma ajutati!

#2
mngx

mngx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,445
  • Înscris: 30.07.2009
conteaza si varsta...parerea mea. Cati ani ai ?

#3
RandomHero

RandomHero

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,042
  • Înscris: 22.11.2011
Data nașterii: Apr-10-1994 - 17 si jumatate are.

#4
10nut

10nut

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,482
  • Înscris: 11.10.2006
Daca e adevarata inaltimea aia, trebuie sa te anunt ca vei da ortu' popii in curand daca nu te lasi de sala si sa incerci sa mananci ca un om normal. 60 kg la 185 cm? Razi de noi?

#5
ImP4Kter

ImP4Kter

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 30.01.2011

View Post10nut, on 11th December 2011, 19:05, said:

Daca e adevarata inaltimea aia, trebuie sa te anunt ca vei da ortu' popii in curand daca nu te lasi de sala si sa incerci sa mananci ca un om normal. 60 kg la 185 cm? Razi de noi?
:)))))))))))))))))))))))) Hai ca esti tare:)))


View PostImP4Kter, on 11th December 2011, 22:37, said:

:)))))))))))))))))))))))) Hai ca esti tare:)))
Apropo , mananc normal , eu vreau sa mananc mai mult si mai eficient pentru a putea practica acest sport cu rezultate maxime!

#6
ImP4Kter

ImP4Kter

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 30.01.2011
Sa inteleg ca nimeni nu le are cu sala aici pe forum?

#7
mr_alexino

mr_alexino

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,090
  • Înscris: 20.09.2009
Cine crezi ca sta sa iti dea tie mura in gura? Cauta si vei afla...sau te duci la un nutritionist dai banu si iti zice el ce sa faci ;)

#8
ImP4Kter

ImP4Kter

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 30.01.2011

View Postmr_alexino, on 13th December 2011, 06:15, said:

Cine crezi ca sta sa iti dea tie mura in gura? Cauta si vei afla...sau te duci la un nutritionist dai banu si iti zice el ce sa faci ;)
A ms mult . Acum m-am prins ce lipseste in domeniul web. Un forum unde ajuti oameni cu adevarat , le dai mura in gura si o sa fi apreciat ! Deci care vreti sa castigati ceva banuti din web , aici e o idee buna . Nici un astfel de forum nu exista in Romania , doar cele de genul . "Nu ai postat unde trebuie" si " Cauta si vei gasi"

#9
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,023
  • Înscris: 09.01.2007
Oamenii care ti-au raspuns au vrut sa sublinieze ca problema ta este una clasica si a mai fost adresata de 1000000x pe acest forum.
Daca citesti forumul o sa identifici cca 5-10 reguli de baza privind alimentatia.
Cereri de genul "vreau un regim saptamanal pt mine" tin intr-adevar de relatia cu un consultant platit.
Daca motivatia ta e puternica si nu dispui de bani de aruncat, nu vei mai cauta scandal ci vei studia pe acest forum.

PS: La datele tale, ia-o usor cu greutatile mari, altfel iti vei buli articulatii si tendoane, poate chiar iremediabil.

#10
mr_alexino

mr_alexino

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,090
  • Înscris: 20.09.2009
Normal ca ti se va raspunde asa atat timp cat tu postezi in felu asta. Daca vroiai ajutor cu adevarat, dadeai date complete despre antrenamentul pe care il faci, mesele  pe care le ai in timpul zilei si ce anume mananci varsta pe care o ai. Nu dai acolo 2-3 date la misto si vrei sa fi ajutat..pt ca nu cred ca o sa te ajute cineva.

#11
atc

atc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 343
  • Înscris: 26.02.2009

View PostImP4Kter, on 13th December 2011, 17:35, said:

A ms mult . Acum m-am prins ce lipseste in domeniul web. Un forum unde ajuti oameni cu adevarat , le dai mura in gura si o sa fi apreciat ! Deci care vreti sa castigati ceva banuti din web , aici e o idee buna . Nici un astfel de forum nu exista in Romania , doar cele de genul . "Nu ai postat unde trebuie" si " Cauta si vei gasi"

Aroganta de care dai dovada nu face altceva decat sa-mi intareasca convingerea ca esti doar un looooser care vrei doar "mura-n gura" si nu ai capacitatea intelectuala de a cauta pe forum cele "n-spe" mii de posturi deschise pe aceeasi tema. Decat s-o dai in caterinca ieftina mai bine citesti in sectiunea Weight Gainer si gasesti solutie la problema ta. Cea mai mare problema a ta nu pare a fi cresterea in greutate ci o acumulare mai mare de bun simt ! :finger:

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate