Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...
 Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 

rata la facultate

- - - - -
  • Please log in to reply
52 replies to this topic

#1
anushka86

anushka86

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 07.10.2005
buna numele meu este ana si mai am nevoie de inca 150 de euro ca sa platesc prima rata la facultate.cine vrea detalii sa trimita un mail la [email protected] ca sa vb cu indurerata.sunt de asemenea dispusa sa semnez un act la notar.as avea nevoie de bani luni.10.10.2005.
va multumesc

#2
koralya

koralya

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 09.06.2004

anushka86, on Oct 7 2005, 16:04, said:

buna numele meu este ana si mai am nevoie de inca 150 de euro ca sa platesc prima rata la facultate.cine vrea detalii sa trimita un mail la [email protected] ca sa vb cu indurerata.sunt de asemenea dispusa sa semnez un act la notar.as avea nevoie de bani luni.10.10.2005.
va multumesc

<{POST_SNAPBACK}>


Ca sa semnezi un act la notar, tie iti trebuie in primul rand un bun pe care tu sa fii unica propietara. Ori eu daca iti dau tie banii astia, bunul cu care girezi tu ..va trebui sa fie in valoare de suma asta, poate si mai mult. Te`ai gandit la asta?!

#3
anushka86

anushka86

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 07.10.2005
nu ma gandisem la asta .merci pt informatie.macar cu o idee ma poate ajuta cineva.vreau neaparat sa merg la facultate.

#4
anushka86

anushka86

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 07.10.2005
problema mea ar fi ca daca as avea ceva in valoare de 150 de euro l-as vinde ca sa fac rost de banii respectivi dar nu am .

#5
koralya

koralya

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 09.06.2004

anushka86, on Oct 8 2005, 23:33, said:

problema mea ar fi ca daca as avea ceva in valoare de 150 de euro l-as vinde ca sa fac rost de banii respectivi dar nu am .

<{POST_SNAPBACK}>


Iubita, ia-ti un job, strange-ti banii respectivi, plateste la anul prima rata din taxa, si te faci relativ foarte simplu 'studenta'.
Succes.

#6
Astor

Astor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,044
  • Înscris: 17.01.2003
Si eu vreau Mertan nou dar nu-mi permit. Ori muncesti sa-ti platesti taxa ori inveti sa intri pe locurile fara taxa. Nu vreau a fac pe lupul moralist, mai ales in astfel de momente, dar daca tu ai probleme cu strangerea a 150€, nu stiu cum vei reusi sa termini facultatea.

#7
noir2501

noir2501

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 439
  • Înscris: 28.11.2001
hei, fata vrea la facultate. asta este, nu a putut sa intre decat la taxa.
spera ca poate o ajuta cineva. cred ca stia restul optiunilor, nu de asta are nevoie.

oricum acum cred ca deja este prea tarziu sa mai platesti taxa. de miercuri cred ca te-as fi putu ajuta cu o suma de bani. stiu cum este. si eu am pierdut 2 ani de facultate pentru acelasi motiv. m-am angajat ... dar acum regret

eu am fost si capos, nu am vrut sa iau bani de la nimeni si voiam sa imi platesc singur facultatea.

daca inca mai ai nevoie de bani da-mi un PM

Edited by Black_Knight, 10 October 2005 - 13:35.


#8
mmariusel

mmariusel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 825
  • Înscris: 26.11.2001
Black_Knight tu chiar vorbesti serios?

#9
noir2501

noir2501

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 439
  • Înscris: 28.11.2001
ca ii dau bani fetei pentru educatie sau ca am postat de 2 ori?  :P

#10
anushka86

anushka86

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 07.10.2005
am reusit sa fac rost prin munca de 14 milioane.momentan imi mai trebuie 3,5 milioane.

#11
anushka86

anushka86

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 07.10.2005
da si pana la urma daca poate cineva sa ma ajute pot sa pun ceva drept garantie la notar

#12
StormRider

StormRider

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 710
  • Înscris: 22.01.2005
BTW vreau si  eu  vreo 300e taxele pt CCNA , astept PM :D  :P , garantez cu onoarea mea de forumist valabil :)

#13
Babygirl

Babygirl

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 10.10.2005

Astor, on Oct 10 2005, 12:20, said:

Si eu vreau Mertan nou dar nu-mi permit. Ori muncesti sa-ti platesti taxa ori inveti sa intri pe locurile fara taxa. Nu vreau a fac pe lupul moralist, mai ales in astfel de momente, dar daca tu ai probleme cu strangerea a 150€, nu stiu cum vei reusi sa termini facultatea.

<{POST_SNAPBACK}>

Eu nu vreau mertan nou, m-as multumi si cu o Dacie, ca am permis de vreo 2 ani:).AM lucrat, si inca lucrez, dar nu am reusit sa strang decat 14 milioane.Mai am nevoie urgent de 3,5 milioane, si pentru cine nu ma crede pot sa dovedesc live si face to face:P.
Banii reusesc sa ii strang, insa momentan nu am cum sa ii pun pe toti jos...

#14
Babygirl

Babygirl

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 10.10.2005

Black_Knight, on Oct 10 2005, 13:32, said:

hei, fata vrea la facultate. asta este, nu a putut sa intre decat la taxa.
spera ca poate o ajuta cineva. cred ca stia restul optiunilor, nu de asta are nevoie.

oricum acum cred ca deja este prea tarziu sa mai platesti taxa. de miercuri cred ca te-as fi putu ajuta cu o suma de bani. stiu cum este. si eu am pierdut 2 ani de facultate pentru acelasi motiv. m-am angajat ... dar acum regret

eu am fost si capos, nu am vrut sa iau bani de la nimeni si voiam sa imi platesc singur facultatea.

daca inca mai ai nevoie de bani da-mi un PM

<{POST_SNAPBACK}>

Hey,inca mai am nevoie, si daca ai reusi sa ma ajuti imi asum responsabilitatea-legal sau oricum crezi tu de cuviinta-ca iti inapoiez banii.Nu ma mira scepticismul-probabil acum ceva timp as fi raspuns si eu asemanator multor celor de aici.
AM muncit si muncesc din greu ca sa reusesc sa strang banii,credeti-ma...

#15
florina

florina

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,958
  • Înscris: 10.05.2005
sa inteleg ca anushka86 = babygirl?

Edited by florina, 10 October 2005 - 17:11.


#16
Babygirl

Babygirl

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 10.10.2005

florina, on Oct 10 2005, 17:10, said:

sa inteleg ca anushka86 = babygirl?

<{POST_SNAPBACK}>

Intelegi bine:)..de fapt eu nu aveam cont aici,si o prietena s-a oferit sa ma ajute postand mesajul meu.AM considerat necesar sa imi fac si eu cont pentru a raspunde celor care au avut mai mult decat bunavointa de a citi mesajul.
Multumesc pentru deranj.

#17
noir2501

noir2501

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 439
  • Înscris: 28.11.2001
ai mail

#18
koralya

koralya

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 09.06.2004
Parerea mea este ca nu iti trebuiesc toti banii odata, pentru ce vrei tu 17,5 milioane vechi, cand defapt prima rata ar fi in jur de 6 sa zicem..?!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate