Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme stomac

Sfat achizitie bicicleta oras

Canalele Sky Showtime 1 și S...

Recomandare anvelope lexus rx
 Extindere rețea wireless int...

Configuratie PC

Mufa TV

PPC Energy
 Camera conferinta Tenveo tevo-vl12u

Recomandare rulouri exterioare us...

Gaoyue 858

Telefon performant pe parte audio...
 Aspecte legale https://registratu...

Filtru de apa curata apa de miner...

Unde gasesc borcane mari 5 - litr...

sfat achiziție bicicleta pli...
 

Fisa de consultatie

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
arthasfleo

arthasfleo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 272
  • Înscris: 03.08.2006
Buna seara
Vreau sa va pun o intrebare. Ca pacient pot consulta fisa medicala pe care doctorul o intocmewste atunci cand ma consulta. De la 9 ani pana spre 13 facusem niste tratamente la spitalul Parhon, la Endogrine. Stiu ca medicul, cand te consulta, iti intocmeste o fisa (care nu stiu exact cum se numeste) in care iti trece evolutia ta. Acum cand bat spre 30 de ani as vrea sa stiu mai multe despre diagnosticele si tratamentele care mi s-au pus/dat atunci. Stiu ca suna ciudat, dar medicul meu considera ca eu trebuie sa astept afara din cabinet, iar el sa discute numai cu mama. De aceea nu stiu mai nimic despre acea perioada. Reluand de vreun an tratamentul, mi s-a pus un diagnostic diferit si un tratament diferit.

Daca as putea sa imi consult fisa, ce ar trebui sa fac? Cum ar trebui sa procedez? Cui ar trebui sa ma adresez?
Va multumesc

#2
gniros

gniros

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,173
  • Înscris: 11.03.2009
Oare se pastreaza mai mult de 5 ani ? Mergi la arhiva spitalului si fa cinste ;)

#3
jay333

jay333

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,171
  • Înscris: 02.04.2007
ART. 24
Pacientul are acces la datele medicale personale.
LEGE Nr. 46 din 21 ianuarie 2003 Legea drepturilor pacientului

Poti merge la spital si poti depune o cerere pentru eliberarea unei copii a dosarului medical.

#4
90210

90210

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 549
  • Înscris: 10.10.2010
fise de observatie se numesc. le poti cauta in arhiva ( cu injuraturile de rigoare ale arhivarilor) caci se pastreaza 30 de ani. sper ca nu esti alergic la praf.

foile astea se intocmesc doar daca ai fost internat, daca ai fost doar la cabinet, la consult si tratament, atunci e mai greu.

sfatl meu: cauta mai bine prin casa prin maculatura bilete de iesire, etc, sau vorbeste cu mama ta. o sa fie destul de greu sa gasesti fisa, mai ales daca nu mai stii exact anul si luna cand ai fost internat.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate