Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?
 

lamurire rezultate analize medicale

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
nikilapa86

nikilapa86

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 05.04.2011
Buna seara!Va rog sa ma lamuriti si pe mine daca analizele pe care le-a facut sotia mea, sint de natura a ne ingrijora.Le enumar pe cele care nu ni se par a fi bune: Hemoglobina-15,4,  Neutrofile segmentate-61, Vsh30min.-8, Vsh60min.-16, Trigliceride-207, Colesterol-266, Colesterol hdl-66,8, Creatinina-0,14, Glicemie-106, Fibrinogen-158. Restul par a fi in regula. Acum doua saptamini sotia s-a simtit rau la servici, a avut dureri de cap si ameteli a lesinat si am dus-o la urgenta la spital. La examinarea EKG a avut bradicardie(60). Tensiunea 13/8. I s-a recomandat sa faca un set de analize, dar nici un fel de tratament numai recomandarea sa tina regim. Mentionez ca a mai avut un episod la fel prin luna iunie tot cu lesin, tot la urgenta si tot la servici si atunci. Ce ne sfatuiti sa facem? Va multumesc anticipat. Numai bine!

#2
S3Se7

S3Se7

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,073
  • Înscris: 17.12.2009
La chestii din astea eu zic sa nu apelati la forumuri, mai bine mergeti si bateti din usa in usa la medici si vedeti ce e, sau la clinici specializate, ca pe forum primesti sfaturi ca acolo la sate, de ex eu zic ca e raceala, celalalt ca e febra si tot asa. Poate sa gasesti vreun doctor , dar si asa, trebuie examinat face-to-face, ca nu merge dupa ureche.
Ma rog, e parerea mea, daca nu te ajuta cu nimic, asta e :D. No offense . :peacefingers:

#3
infostoc

infostoc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 255
  • Înscris: 07.04.2007
In afara de un colesterol mai mare la care trebuie lucrat (poate chiar si cu pastile) si o glicemie cam la limita (care ar trebui repetata dupa cateva luni) - nimic.
In general buletinele de analiza au valorile normale afisate in dreapta valorilor obtinute.
Oricum, nimeni nu poate pune un diagnostic (necum un tratament) dupa cateva analize. Ele trebuie privite in context clinic, eventual completate cu altele.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate