Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...
 Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40
 Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren
 Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips
 

Diprofos

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
alecsus27

alecsus27

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,591
  • Înscris: 01.07.2006
buna ziua, mama mea sufera de o artroza (sau artrita?) la degetele de la mana si o dor foarte tare. nu ia antiinflamatoare obisnuite pentru ca a avut ulcer gastric si le evita. singurul care a avut efect de durata contra durerilor este diprofosul - dar acesta nu se mai gaseste in farmacii.
stie cineva unde as putea totusi gasi? sau daca ma poate ajuta macar cu o fiola de diprofos, bineinteles contracost? - sa-mi lase mesaj.
multumesc foarte mult

#2
oaspetele

oaspetele

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,912
  • Înscris: 31.03.2003
Pana la anu, incearca in alte tari. Acuma o fiola se poate sa gasesti sau sa te ajute un binevoitor. Bafta.

#3
alecsus27

alecsus27

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,591
  • Înscris: 01.07.2006
multumesc, am vorbit deja cu o cunostinta din franta, sa vad daca gaseste (oricum tre sa-i trimit o reteta ca altfel nu-i da de la farmacie)

#4
kelppa

kelppa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 565
  • Înscris: 15.07.2009

 alecsus27, on 4th November 2011, 16:05, said:

multumesc, am vorbit deja cu o cunostinta din franta, sa vad daca gaseste (oricum tre sa-i trimit o reteta ca altfel nu-i da de la farmacie)
Nu se mai importa,insa eu am fost la spitalul din Timisoara si cei de acolo,la ortopedie,aveau (pt.infiltratii)Daca cunosti pe cineva care lucreaza in domeniu farmaceutic sau in spital sigur te poate rezolva.Bafta si sanatate

#5
ASIGURATORUL

ASIGURATORUL

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 731
  • Înscris: 27.12.2010

 alecsus27, on 4th November 2011, 11:52, said:

buna ziua, mama mea sufera de o artroza (sau artrita?) la degetele de la mana si o dor foarte tare. nu ia antiinflamatoare obisnuite pentru ca a avut ulcer gastric si le evita. singurul care a avut efect de durata contra durerilor este diprofosul - dar acesta nu se mai gaseste in farmacii.
stie cineva unde as putea totusi gasi? sau daca ma poate ajuta macar cu o fiola de diprofos, bineinteles contracost? - sa-mi lase mesaj.
multumesc foarte mult
E cam disparut dupa piata...motivele nu se stiu :rolleyes:

#6
alecsus27

alecsus27

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,591
  • Înscris: 01.07.2006
am sunat inclusiv la reprezentanta din romania a firmei care le fabrica si mi-au spus ca de luni bune este un blocaj la fabrica din olanda a firmei, n-am inteles prea bine daca in ceea ce priveste livrarea catre romania, sau productia in sine a medicamentului. oricum, nu e vorba ca s-ar fi scos de pe piata din cauza nocivitatii efectelor secundare.

@kelppa: asa e, am sa mai caut, multumesc.

Edited by alecsus27, 05 November 2011 - 09:44.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate