Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 

Moartea domnului Lazarescu (2005)

- - - - -
  • Please log in to reply
115 replies to this topic

#109
radup

radup

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,248
  • Înscris: 02.04.2003
Putea foarte usor in loc de film artistic sa scrie documentar. (cum fac pe Discovery - reconstituirea crimelor si dezastrelor cu actori de mana a doua). Dar lasa ca merge asa datorita impactului. Cine il vedea daca scria documentar pe el?

Cred ca jumatate din userii de pe softpedia stiu sa scrie un astfel de scenariu. Este suficient sa ma uit la Accidente pe aria auto, cumparaturi on-line, aria SL.

#110
Marcica Belearta

Marcica Belearta

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 351
  • Înscris: 13.09.2006
Piies: le sangereaza hemoroizii de mila noastra. Doctorilor si regizorilor.
Doctorul le-a dat 6 luni de trait si cand a vazut ca nu pot sa-i plateasca onorariul, le-a mai dat sase.
Shit!

#111
sabian

sabian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,649
  • Înscris: 06.07.2003

View PostMarcica Belearta, on Oct 9 2006, 13:07, said:

Proooost. Surprinzator de prost jucat, toti actorii parca sunt pe tarla, inclusiv domnu' Lazarescu si Monica Dean, apropo, nenea Lazarescu se plangea zilele trecute pe la un tvr1 sau 2 ca nu si-a luat inca banii pe filmari. Tu nu ai inteles ca ce se vede acolo sunt decoruri si regie, nu ai fost niciodata intr-un spital din Ro, banuiesc.

In spitalele din Ro se sta la coada la radioterapie, pune tu un bolnav de cancer sa stea 4 ore la o coada, in picioare, sa vezi ce bine se simte, dupa ce moare, normal.
In spitalele din Ro dorm vara cate 2-3 intr-un pat de o persoana.
In spitalele din ro se fura plozi sau se imbolnavesc de cine stie ce boala.
Oamenii cu salvarea vin dupa 3 ore dupa ce i-ai chemat si te intreaba de ce i-ai mai chemat, ca omu' e mort.
CACAT.
LAZARESCU and CO sucks.

Exact asa mi s-a parut si mie. Dar asa am aflat ca sint masochist... am rezistat eroic aproape trei ore, ca prea ii faceau reclama la TV. :cursing:

#112
Marcica Belearta

Marcica Belearta

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 351
  • Înscris: 13.09.2006

View Postsabian, on Oct 16 2006, 04:03, said:

Exact asa mi s-a parut si mie. Dar asa am aflat ca sint masochist... am rezistat eroic aproape trei ore, ca prea ii faceau reclama la TV. :cursing:
Apoi, n-oi fi singura nebuna...

#113
Pixelut

Pixelut

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 11.08.2005
Filmul Moartea domnului Lazarescu are la baza un curent cinematografic numit DOGMA, curent initiat de regizorul Lars von Trier (Europa, Dancing in the Dark, Breaking the Wawes).

DOGMA propune un divort total de cineamtograful clasic: filmari de tip reportaj cu camere de mana, lipsa decorurilor, a machiajului, a luminii etc. Totul e filmat in priza directa, asa cum e si in realitate.

#114
Puferiu

Puferiu

    Fun du Gaulle

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,624
  • Înscris: 06.07.2011
Cea mai apreciata comedie a anului, desi la gen scrie ca e drama.

Mie mi s-a parut o mizerie.

PS: in curand voi viziona si Aurora. Nici de la asta nu am mari asteptari. Director: Cristi Puiu Wr​iter: Cristi Puiu Stars: Cristi Puiu

#115
M0n0

M0n0

    Cinefil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,146
  • Înscris: 03.09.2005

View PostPuferiu, on 31 august 2012 - 00:35, said:

Cea mai apreciata comedie a anului, desi la gen scrie ca e drama.
Comedie neagra e cu siguranta...iti arata absurdul comic din situatiile cand Laza' ajunge prin spitale si este trimis cu sictir in altele...e comic negru si trist.

#116
Puferiu

Puferiu

    Fun du Gaulle

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,624
  • Înscris: 06.07.2011
Am vazut Aurora. O mizerie mai mare decat Moartea domnului Lazarescu. Eu nu ma mai uit la filme romanesti anul asta.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate