Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 

Nokia E52

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
AndreY48

AndreY48

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 17.06.2008
Salutare !

De curand am luat un Nokia E52 , si am vazut pe internet ca astfel de telefoane (cu accelerometru si symbian s60 3rd) pot face cateva lucruri interesante . Si mi-am luat si eu cateva aplicatii ,scrise in python (bineinteles,am instalat si python pe el) cum ar fi pySnake, pyMoneta,pypiwo etc .Problema este ca nici una nu merge!
Am incercat si NokMote -tot nu merge . Alte aplicatii gen Quake II ,si Mirrage Money nu merg nici ele!
Singura aplicatie de acest gen care functioneaza este symbimaze(nu este scrisa in python). Sunt novice cu acest sistem de operare ,de aceea nu stiu ce am facut gresit .  Versiunea softului este ultima ,071.004 .
Telefonul accepta instalarea (aproape) oricarei aplicatii ,iar cele de sus s-au instalat,insa nu ruleaza :(
Orice sfat este de ajutor ! Multumesc

#2
AndreY48

AndreY48

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 17.06.2008
Precizez ca atunci cand instalez Python in memoria telefonului ,apare pentru scurt timp (< 1 secunda) un ecran alb cand accesez o aplicatie scrisa in python .
Am formatat telefonul,am reinstalat toate aplicatiile insa degeaba,situatia nu se schimba.
Apreciez orice ajutor!

#3
vali26

vali26

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 10.10.2006
sal, eu am dezactivat accelometrul, pt. ca se misca mai greu tel si uneori se bloca pe landscape. bafta in continuare!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate