Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Blaj O. Dan - profil personal

- - - - -
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#1
blaj_dan

blaj_dan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 24.10.2011
Buna tuturor utilizatorilor acestui forum!
Numele meu este Blaj Octavian-Dan.
Am 23 de ani, sunt din Oradea si practic culturismul din 2003.
Prima participare la un concurs de culturism a fost in 2008, ca junior, la CN Zona Cluj si apoi CN Alba Iulia, unde am luat medalia de bronz.
Sunt legitimat la CS Rapid Oradea, ma antrenez la sala Gladiator din Oradea sub indrumarea domnului prof. Iosif Lucus si momentan sunt instructor fitness la Centrul fitness Ars Nova Oradea.
Palmaresul meu pana acum:
-In primul an 2008 nu am facut mare lucru am iesit pe locul 3 (din 7) la nationalele  de juniori de la Alba Iulia la categoria 70 kg, castigator fiind Ionut Marasoiu;
-In 2009 am reusit un loc 4 la Trofeul Hercule organizat la Oradea, concurs cu participare internationala, la categoria 70 kg;
-In 2010 locul 2 Trofeul Hercule, categria 70 kg, respectiv locul 5 in finala pe categorie la Pro Nutrition Grand Prix Dej, categ. 70 kg;
-In 2011 locul 1 Trofeul Hercule, categoria 70 kg.

#2
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,404
  • Înscris: 15.12.2009
Felicitari pentru rezultate! :)

#3
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,182
  • Înscris: 13.01.2011
Baftã!

Pe aici nu prea existã reprezentare serioasã pe acest domeniu, doar ,,bãieþi de cartier'' care îºi dau cu pãrerea fãrã sã aibã cunoºtinþe solide, excepþie fac moderatorii.

Sper sã schimbi ceva pe aici dacã nu îþi pierzi speranþa repede (este posibil !).

Sper de asemenea sã nu fi ,,clonã'' !

Spor ºi sãnãtate !

#4
blaj_dan

blaj_dan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 24.10.2011
Multumesc pentru urari, si va doresc si voua multa sanatate si rezultate cat mai vizibile si de calitate ;) in acest sport.

Continui cu niste pozitionari la concursurile de powerlifting, cele mai importante fiind din acest an:
- CN Juniori Powerlifting, Alba Iulia 2011, categ. 74kg: + loc I, proba impins din culcat - 135kg;
                                                                               + loc III, indreptari - 175kg;
                                                                               + loc III, TOTAL - 480kg
- Triatlon de forta, Oradea 2011, locul II TOTAL
fisa cu participanti si rezultate

Urmeaza si niste poze :peacefingers:

POZE

A doua mea prezenta pe o scena a unui concurs de culturism, prima fiind CN Zona Cluj-Napoca (nu mai gasesc pozele :deadtongue: ) - CN Juniori Alba Iulia 2008 - nr. 203 in poze:

Attached Files



#5
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,182
  • Înscris: 13.01.2011
Sa ne spui care esti in poza, scuze daca ai spus pe undeva si nu vad eu.

#6
blaj_dan

blaj_dan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 24.10.2011

View Postcrisstonne, on 26th October 2011, 21:45, said:

Sa ne spui care esti in poza, scuze daca ai spus pe undeva si nu vad eu.

Sunt primul din dreapta, numarul 203.

#7
trident

trident

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,185
  • Înscris: 15.01.2006
Dintre cei patru tu ai aspectul cel mai placut pe departe, restul 3 au un aspect ciudat si artificial.

#8
blaj_dan

blaj_dan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 24.10.2011
Trofeul Hercule, Oradea 2009 - aici sunt cel din mijlocul pozelor, cu slip normal de culoare albastra:

Attached Files


Edited by blaj_dan, 26 October 2011 - 23:05.


#9
blaj_dan

blaj_dan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 24.10.2011
Trofeul Hercule, Oradea 2010 - in slip rosu si freza cornrows B) :lol:  :


Pro Nutrition GP 2010, varf de forma :boxing: :competitive: :

Attached Files



#10
vlad_coste

vlad_coste

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 27.10.2011
Dan esti beton:D pune ceva poze facute de mine

#11
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,182
  • Înscris: 13.01.2011
Ai o definire foarte buna, abdomenul definit foarte bine.

Doar o umila parere: baga exercitii separate pe partea din spate a umarului, lucru pe care multi nu il fac, asta o sa te detaseze mai bine de ceilalti.

Succes.     :weight_lift:

#12
vlad_coste

vlad_coste

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 27.10.2011

View Postcrisstonne, on 27th October 2011, 20:21, said:

Ai o definire foarte buna, abdomenul definit foarte bine.

Doar o umila parere: baga exercitii separate pe partea din spate a umarului, lucru pe care multi nu il fac, asta o sa te detaseze mai bine de ceilalti.

Succes.     :weight_lift:


Eu zic ca e destul de bine la umar spate... http://forum.softped...a...t&id=957239   baga el oricum acuma depinde si de genetic  unele zone se dezvolta mai greu.

#13
blaj_dan

blaj_dan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 24.10.2011
Inca o poza cu trofeul de loc I la categoria 70 kg   :OK:  :first: , de la Trofeul Hercule 2011 Oradea din luna octombrie. Un trofeu care are o insemnatate aparte pt. mine, cu atat mai mult cu cat a fost castigat in orasul natal B).

Attached Files



#14
blaj_dan

blaj_dan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 24.10.2011

View Postcrisstonne, on 27th October 2011, 19:21, said:

Ai o definire foarte buna, abdomenul definit foarte bine.

Doar o umila parere: baga exercitii separate pe partea din spate a umarului, lucru pe care multi nu il fac, asta o sa te detaseze mai bine de ceilalti.

Succes.     :weight_lift:

Multumesc pt. observatii si pareri, acum legat de partea din spate a umarului o lucrez si separat si in special in perioada pre-competitionala avand o "gama mai variata" sa zicem asa de exercitii din care aleg si pe care le utilizez nu numai pt. deltoidul posterior, ci pt. toate grupele musculare.

#15
blaj_dan

blaj_dan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 24.10.2011
Si niste poze mai artistice "in the Gladiator Gym" :P  

P.S. Multumesc Vlade pt. poze

Urmeaza o perioada ceva mai lejera d.p.d.v. al alimentatiei si efortului aerob (cardio), nu insa si al antrenamentelor cu greutati. Voi intra in perioada de masa, momentan am 71 kg, cel mai mult am urcat pana la 77 kg in perioada aceasta anul trecut. Vedem cat urc anul acesta pt. ca doresc sa mai cresc in masa musculara si sa imbunatatesc forma fizica pt. competitiile de anul viitor.

Attached Files



#16
vlad_coste

vlad_coste

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 27.10.2011
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/w2F3nijYEgk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]  film cu dan

#17
watami

watami

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 826
  • Înscris: 24.01.2010
Felicitari. O singura intrebare am, ce inaltime ai?

#18
vlad_coste

vlad_coste

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 27.10.2011
[ http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/376703_170909186333224_100594460031364_315706_2038454908_n.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/vRwXpFqjZkE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]  alt film cu dan.

Edited by vlad_coste, 11 November 2011 - 13:12.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate