Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

ajutor
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

Motorola Droid RAZR

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
537 replies to this topic

#73
tzotzolyno

tzotzolyno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,056
  • Înscris: 12.01.2007

View Postalex321, on 27th December 2011, 23:11, said:

Chiar nu stiu...Nexus are TATA adica diacritice ?
Habar n-am. Are română prin sistem (OS tradus în Ro) dar la asta pe keyboard nu știu să-ți răspund. De ce? Pt că și pe Nexus S era o problemă cu „Țâțele”, adică avea layout de Română tastatura (Android Keyboard) dar îi lipseau 3 diacritice (Ă, Ș și Ț)...fix alea de care ai nevoie să scrii cuvântul. Pe CyanogenMod se discută repararea bug-ului astfel încât să se implementeze corect (Gingerbread CM7 și CM9). D-apăi nu știu pe ICS-ul lui Galaxy Nexus. Tre întrebat pe forum la cine are. De Motorola Razr ne-am lămurit aici.
Pe gama Nexus, poți pur si simplu să raportezi eroarea și vine update-ul destul de repede (cam ca la iPhone).

Ideea e că eu aș merge pe un telefon care va primi mereu suport la zi pe peroada de 2 ani de la lansare iar gama Nexus asta și face. De când a apărut, Galaxy Nexus are deja 2 update-uri efectuate la ICS. Foarte rapid, în timp ce politica la Motorola a fost mereu să închidă update-urile la un an de la lansarea oricărui model. Are o politică proastă. Tâmpită aș zice...

#74
alex321

alex321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,014
  • Înscris: 25.12.2005

View Posttzotzolyno, on 28th December 2011, 00:05, said:

Habar n-am. Are română prin sistem (OS tradus în Ro) dar la asta pe keyboard nu știu să-ți răspund. De ce? Pt că și pe Nexus S era o problemă cu „Țâțele”, adică avea layout de Română tastatura (Android Keyboard) dar îi lipseau 3 diacritice (Ă, Ș și Ț)...fix alea de care ai nevoie să scrii cuvântul. Pe CyanogenMod se discută repararea bug-ului astfel încât să se implementeze corect (Gingerbread CM7 și CM9). D-apăi nu știu pe ICS-ul lui Galaxy Nexus. Tre întrebat pe forum la cine are. De Motorola Razr ne-am lămurit aici.
Pe gama Nexus, poți pur si simplu să raportezi eroarea și vine update-ul destul de repede (cam ca la iPhone).

Ideea e că eu aș merge pe un telefon care va primi mereu suport la zi pe peroada de 2 ani de la lansare iar gama Nexus asta și face. De când a apărut, Galaxy Nexus are deja 2 update-uri efectuate la ICS. Foarte rapid, în timp ce politica la Motorola a fost mereu să închidă update-urile la un an de la lansarea oricărui model. Are o politică proastă. Tâmpită aș zice...
Primeste si Motorola Razr Android 4.....Acu zau ca m-ai pus pe ginduri. :notangel:

#75
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,000
  • Înscris: 15.04.2011

View Posttzotzolyno, on 27th December 2011, 23:01, said:

Eu nu vorbesc de sistemul de operare în sine că nu mă intereseasă să fie tradus ci de banala tastatură cu layout românesc. Măcar p'aia s-o aibă. De aceea amintisem de Swype mai devreme. Nu are diacriticele românești nici acum în 2012... 20 mil și nu pot să scriu ȚÂȚĂ corect. Tre' să intru pe Maket să găsesc una mai competentă (nu că nu am cumpărat vreo două deja). Mda... E vorba că mai poți avea mailuri la care să răspunzi în română pe un ton profesional, unor șefi poate le lace să le scrii numele corect și tot așa. Dacă pe șefu' îl cheamă Ceaușescu eu de ce să-i scriu „domnule Ceausescu”?!
Buna asta. :lol:

Ai drepatate dar era de asteptat pentru ca ei se concentreaza doar pe piata din S.U.A. De restul ii doare in cot. <_<

Daca vrei suport din partea producatorului ai 3 optiuni Iphone 4/4s, Galaxy Nexus si HTC Sensation/XE.

#76
tzotzolyno

tzotzolyno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,056
  • Înscris: 12.01.2007

View Postalex321, on 28th December 2011, 08:33, said:

Primeste si Motorola Razr Android 4.....Acu zau ca m-ai pus pe ginduri. :notangel:
Primeşte dar sunt 100% sigur că nu va primi versiunea Android 5, aşa e politica Motorola. Galaxy Nexus o va primi, fi fără grijă la capitolul ăsta. :)

#77
alex321

alex321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,014
  • Înscris: 25.12.2005

View Posttzotzolyno, on 28th December 2011, 13:44, said:

Primeşte dar sunt 100% sigur că nu va primi versiunea Android 5, aşa e politica Motorola. Galaxy Nexus o va primi, fi fără grijă la capitolul ăsta. :)
Materialele din care e facut Motorola nu suporta comparatie cu Nexus...E adevarat ca Nexus pare mai elegant.Camera de 8 mpx Motorola , 5 mpx Nexus...Nu vom sfarsi din aceasta dilema...Daca mai adaugam o remarca total neinspirata a vinzatorului " Nu tine nici o zi bateria nici la unul nici la altul " dezarmezi total...
Eu sunt obisnit sa-l incarc la 3-4 zile.. :notangel:

#78
tzotzolyno

tzotzolyno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,056
  • Înscris: 12.01.2007

View Postalex321, on 28th December 2011, 20:45, said:

Materialele din care e facut Motorola nu suporta comparatie cu Nexus...E adevarat ca Nexus pare mai elegant.Camera de 8 mpx Motorola , 5 mpx Nexus...Nu vom sfarsi din aceasta dilema...Daca mai adaugam o remarca total neinspirata a vinzatorului " Nu tine nici o zi bateria nici la unul nici la altul " dezarmezi total...
Eu sunt obisnit sa-l incarc la 3-4 zile.. :notangel:
Camera de la 5 în sus e suficientă. Însă bateria să te țină 4 zile...m-aș mira dar se poate numai cu APN off, Wireless off și 2G...cu utilizare puțină desigur.
Camera a ajuns să nu mai fie un criteriu așa impotant. Contează senzorii și la capitolul senzori cel mai bine stau IPhone 4S și ceva modele Android de la Sony Ericsson.

Ideea e că mi-ar fi plăcut ceva pe dimensiunile compacte ale Atrix 2 (lungime+ lățime), materialele Razr și suportul software de la Google Nexus.
Așa ceva nu e posibil însă poate-poate avem o șansă să vedem un Nexus dezvoltat de Motorola la anul. Orice e posibil. Politica Samsung este evidentă: nu pun ce este de ultimă generație pe dispozitivele Nexus. HTC a respectat numele Nexus și atunci când a lansat Nexus One, era cel mai tare dispozitiv hardware și software la acel moment.

De Nexus și Samsung oricum ne-am lămurit.

Razr e ok dar personal un singur lucru mă reține să-l cumpăr: Motorola. Am mușcat deja de câteva ori din produsele firmei ăsteia ignorante cu „the rest of world”. Până nu-și schimbă politica, „adieu”.

#79
alex321

alex321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,014
  • Înscris: 25.12.2005

View Posttzotzolyno, on 28th December 2011, 22:04, said:

Camera de la 5 în sus e suficientă. Însă bateria să te țină 4 zile...m-aș mira dar se poate numai cu APN off, Wireless off și 2G...cu utilizare puțină desigur.
Camera a ajuns să nu mai fie un criteriu așa impotant. Contează senzorii și la capitolul senzori cel mai bine stau IPhone 4S și ceva modele Android de la Sony Ericsson.

Ideea e că mi-ar fi plăcut ceva pe dimensiunile compacte ale Atrix 2 (lungime+ lățime), materialele Razr și suportul software de la Google Nexus.
Așa ceva nu e posibil însă poate-poate avem o șansă să vedem un Nexus dezvoltat de Motorola la anul. Orice e posibil. Politica Samsung este evidentă: nu pun ce este de ultimă generație pe dispozitivele Nexus. HTC a respectat numele Nexus și atunci când a lansat Nexus One, era cel mai tare dispozitiv hardware și software la acel moment.

De Nexus și Samsung oricum ne-am lămurit.

Razr e ok dar personal un singur lucru mă reține să-l cumpăr: Motorola. Am mușcat deja de câteva ori din produsele firmei ăsteia ignorante cu „the rest of world”. Până nu-și schimbă politica, „adieu”.
Esti cu Apple..E clar. (Sau asa cred, corecteaza te rog). Iphone 4s e mai jos decit ne asteptam si toti mizam pe ce va veni...Desigur google va fi Nexus..Caci batalia intre Google si Apple nu s-a declansat inca. Avem Samsung , Motorola si Apple...Un lucru e foarte clar . Iei Iphone 4s nu dai chics...Ai updat-uri , design foarte cunoscut (cam obisnuit) , baterie multumitoare , sistem de operare foarte bun , marime mult mai familiara , scapi de dubii...
Probleme cu abonamentul (cam mare ...)
Ai spus o chestie interesanta. Mixajul Motorola Nexus. Asta trebuie sa faca ceva. Deocamdata trebuie ca baietii sa ia banii pe modele separate. Nu am inteles niciodata mariaj Nexus ba cu Htc ba cu Samsung...Cred ca s-au luptat impotriva lui Apple.

#80
tzotzolyno

tzotzolyno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,056
  • Înscris: 12.01.2007

View Postalex321, on 28th December 2011, 22:23, said:

Esti cu Apple..E clar. (Sau asa cred, corecteaza te rog). Iphone 4s e mai jos decit ne asteptam si toti mizam pe ce va veni...Desigur google va fi Nexus..Caci batalia intre Google si Apple nu s-a declansat inca.
Facem off topic: vorbeam de senzorul de la iPhone care e produs de Sony. N-am nicio treabă cu Apple și nu cred că-mi voi cumpăra vreodată unul. E doar o firmă care vinde prea scump pentru prea puțin.

Prefer de mii de ori un ip67 sau Kevlar dacât sticlă sau plastic.

#81
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,000
  • Înscris: 15.04.2011
Daca nu ma insel telefoanele de la Motorola si Sony-Ericsson au bootloaderul blocat ceea ce e un mare minus pentru mine, prefer un rom customizat.

In momentul de fata LG are cel mai bun raport calitate/performante/pret. Cei drept stau cam prost cu update-urile dar pe mine nu ma deranjeaza acest lucru atat timp cat pot sa imi pun MIUI sau CM.


tzotzolyno de ce nu iti cumperi un HTC Sensation XE?

Edited by Papillon_, 29 December 2011 - 11:59.


#82
tzotzolyno

tzotzolyno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,056
  • Înscris: 12.01.2007

View PostPapillon_, on 29th December 2011, 11:59, said:

tzotzolyno de ce nu iti cumperi un HTC Sensation XE?
E deja un device prea vechi. Și sincer nu mă dă peste cap interfața Sense. O știu de la Desire S.

#83
alex321

alex321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,014
  • Înscris: 25.12.2005

View Posttzotzolyno, on 29th December 2011, 13:55, said:

E deja un device prea vechi. Și sincer nu mă dă peste cap interfața Sense. O știu de la Desire S.
Si desire S nu e de lepadat! :peacefingers:

#84
tzotzolyno

tzotzolyno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,056
  • Înscris: 12.01.2007

View Postalex321, on 29th December 2011, 18:46, said:

Si desire S nu e de lepadat! :peacefingers:
Îl am deja de vreun an. Nu e mare brânză față de celălalt android pe care-l am Defy.

#85
alex321

alex321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,014
  • Înscris: 25.12.2005
Sunt intr-o dilema...
Sa-mi iau acum un HTC explorer (sa nu rideti) , il iau gratis ca ma portez sau sa mai astept Motorola Razr?

#86
10nutz_413x

10nutz_413x

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 460
  • Înscris: 01.02.2007

View Postalex321, on 29th December 2011, 18:59, said:

Sunt intr-o dilema...
Sa-mi iau acum un HTC explorer (sa nu rideti) , il iau gratis ca ma portez sau sa mai astept Motorola Razr?

Pai e o diferenta mare intre gratis....si 20 si ceva de mil. Daca ai banii necesari, eu zic Razr.
Ziceati mai sus de bootloader blocat la motorola, asa e, dar nu ziceau ca dau pentru android 4 cu bootloader unlocked?!

#87
motopanzer

motopanzer

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 489
  • Înscris: 01.09.2009
Asa este, telefoanele noi de la Motorola o sa aiba bootloader-ul deblocat, lucru acesta nu a fost valabil in cazul lui Droid RAZR pentru ca asa a dorit Verizon. Motorola chiar a facut ceva afirmatii in sensul acesta datorita plingerilor facute de clientii Verizon

#88
motopanzer

motopanzer

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 489
  • Înscris: 01.09.2009
Un nou firmware disponibil pentru RAZR

http://www.motorola....se_Notes_UK.htm

#89
alex321

alex321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,014
  • Înscris: 25.12.2005

View Postmotopanzer, on 31st December 2011, 15:40, said:

Un nou firmware disponibil pentru RAZR

http://www.motorola....se_Notes_UK.htm
Inseamna ca se misca si Motorola ...ICE CREAM oare pe cind...

#90
motopanzer

motopanzer

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 489
  • Înscris: 01.09.2009
Android 4... pentru RAZR, posibil prin februarie.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate