Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Motorola Droid RAZR

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
537 replies to this topic

#55
alex321

alex321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,968
  • Înscris: 25.12.2005

View Postmartonz_77, on 20th December 2011, 23:43, said:

vorbitul sa stii ca nu-l afecteaza foarte mult, la ce zici tu eu ma risc la 2 zile complete.
Ce stii despre updat-ul la Android 4.?

Multumesc

#56
martonz_77

martonz_77

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 150
  • Înscris: 14.04.2011

View Postalex321, on 22nd December 2011, 22:11, said:

Ce stii despre updat-ul la Android 4.?

Multumesc

Foarte curand, in T1 probabil chiar in februarie.

#57
alex321

alex321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,968
  • Înscris: 25.12.2005

View Postmartonz_77, on 24th December 2011, 09:50, said:

Foarte curand, in T1 probabil chiar in februarie.
Pe telefonul tau este inscriptionat Verizon? Multumesc

#58
martonz_77

martonz_77

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 150
  • Înscris: 14.04.2011

View Postalex321, on 24th December 2011, 16:20, said:

Pe telefonul tau este inscriptionat Verizon? Multumesc

nu. Nu e Droid Razr, e Razr.

#59
alex321

alex321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,968
  • Înscris: 25.12.2005

View Postmartonz_77, on 24th December 2011, 16:32, said:

nu. Nu e Droid Razr, e Razr.
Interesant . Vodafone nu il mai are si nici emag...S-a vindut bine..Abia astept sa apara din nou la Vodafone sa il iau la un pret mai mic.. :peacefingers:

#60
martonz_77

martonz_77

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 150
  • Înscris: 14.04.2011

View Postalex321, on 24th December 2011, 16:50, said:

Interesant . Vodafone nu il mai are si nici emag...S-a vindut bine..Abia astept sa apara din nou la Vodafone sa il iau la un pret mai mic.. :peacefingers:

Da si dupa informatiile mele s-a vandut f. bine, e o bijuterie, rapid si arata bestial.

#61
tzotzolyno

tzotzolyno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,056
  • Înscris: 12.01.2007

View Postmartonz_77, on 24th December 2011, 18:28, said:

Da si dupa informatiile mele s-a vandut f. bine, e o bijuterie, rapid si arata bestial.
Care-s minusurile totuși. Mă interesează funcționalitatea și interacțiunea utilizator-dispozitiv.

#62
martonz_77

martonz_77

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 150
  • Înscris: 14.04.2011

View Posttzotzolyno, on 26th December 2011, 16:30, said:

Care-s minusurile totuși. Mă interesează funcționalitatea și interacțiunea utilizator-dispozitiv.

Singurele minusuri ce am descoperit eu ar fi urmatoarele de altfel reiese si din review:
1. e subiectiv, deci s-ar putea ca la muilti sa le placa e super AMOLED-ul care prin tehnologia sa are culori usor suprasaturate, cel putin pt. gustul meu.
2. tastele de volum sunt usor incomode, pt. a actiona usor
3. focalizarea e usor lenta si mie macro-urile nu mi-au iesit mereu foarte clare.
4. baterie desi foarte buna la modul meu de utilizare nu atinge 48 de ore doar vreo 35-36. Dar repet nu-s chiar utilizator obisnuit.

#63
tzotzolyno

tzotzolyno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,056
  • Înscris: 12.01.2007

View Postmartonz_77, on 26th December 2011, 18:48, said:

Singurele minusuri ce am descoperit eu ar fi urmatoarele de altfel reiese si din review:
1. e subiectiv, deci s-ar putea ca la muilti sa le placa e super AMOLED-ul care prin tehnologia sa are culori usor suprasaturate, cel putin pt. gustul meu.
2. tastele de volum sunt usor incomode, pt. a actiona usor
3. focalizarea e usor lenta si mie macro-urile nu mi-au iesit mereu foarte clare.
4. baterie desi foarte buna la modul meu de utilizare nu atinge 48 de ore doar vreo 35-36. Dar repet nu-s chiar utilizator obisnuit.
Cred că mai este și 5) suportul minim pt limba română care lipsește cu desăvârșire. Asta e o mare diferență față de competitorii de calibru gen Samsung, HTC sau LG care distribuie high-end devices cu suport specific pentru regiune. La americani CEE se oprește la poloneză, greacă și rusă (dar nu română).

Razr are Swype preinstalat deci nu poți instala ultima versiune de Swype cu română fără root.

Mie-mi place RAZR dar asta e lipsă de respect din partea producătorului.

#64
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,990
  • Înscris: 15.04.2011
Degeaba e subtire si arata bine daca e prea lung si lat, trebuie sa ai "labe de urs" ca sa tii unul in mana. E la fel ca Galaxy Nexus.

#65
martonz_77

martonz_77

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 150
  • Înscris: 14.04.2011

View PostPapillon_, on 27th December 2011, 14:09, said:

Degeaba e subtire si arata bine daca e prea lung si lat, trebuie sa ai "labe de urs" ca sa tii unul in mana. E la fel ca Galaxy Nexus.

E nu-i chiar atat de mare, asa am crezut si eu dar luat in mana nu mai e, eu am maini chiar sub medie si foarte comod e, iar la punctul 5 nu stiu ce sa zic, eu nu folosesc nici telefonul nic notebook-ul pe romana, mie IT&C-ul in engleza imi suna bine, asa m-am obisnuit, am crescut pe MS-DOS, Unix si din astea, si asa-m ramas mai tradionalist. :)

#66
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,990
  • Înscris: 15.04.2011
Eu le-am luat in mana pe amandoua si mi s-au parut foarte mari. Deja s-a trecut o limita cu marimea telefoanelor si a ecranelor. Ce e mai mare de 125x 64 e prea mare si incomod de tinut in mana, cel putin pentru mine.

Nu am nevoie de un ecran mai mare de 4 inch, maxim 4.3.

Edited by Papillon_, 27 December 2011 - 15:40.


#67
martonz_77

martonz_77

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 150
  • Înscris: 14.04.2011

View PostPapillon_, on 27th December 2011, 15:36, said:

Eu le-am luat in mana pe amandoua si mi s-au parut foarte mari. Deja s-a trecut o limita cu marimea telefoanelor si a ecranelor. Ce e mai mare de 125x 64 e prea mare si incomod de tinut in mana, cel putin pentru mine.

Nu am nevoie de un ecran mai mare de 4 inch, maxim 4.3.
Pai RAZR e tocmai de 4,3, (ideal pt. navigare, citit presa) peste asta nici mie nu-mi place, ca nu-l mai pot handlui cu o singura mana.

#68
tzotzolyno

tzotzolyno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,056
  • Înscris: 12.01.2007

View Postmartonz_77, on 27th December 2011, 15:30, said:

E nu-i chiar atat de mare, asa am crezut si eu dar luat in mana nu mai e, eu am maini chiar sub medie si foarte comod e, iar la punctul 5 nu stiu ce sa zic, eu nu folosesc nici telefonul nic notebook-ul pe romana, mie IT&C-ul in engleza imi suna bine, asa m-am obisnuit, am crescut pe MS-DOS, Unix si din astea, si asa-m ramas mai tradionalist. :)
În legătură cu punctul 5, înțeleg punctul tău de vedere dar cazul tău se înscrie într-o categorie a utilizatorului care este obișnuit cu IT-ul. Românii nu sunt chiar așa de naționaliști și trec cu vederea asta dar maghiarii și alte popoare ceva mai inflăcărate consideră necesară o astfel de implementare. La urma urmei e greu să eviți unele ambiguități în lipsa caracterelor speciale ale unor limbi precum româna, maghiara, germana. Să vinzi un dispozitiv high-end într-o țară fără să implementezi măcardiacritice în tastatură e lipsă de respect. Tipic american. Și CEE nu e singurul exemplu. În Asia sunt destule. Iar Samsung, HTC sau LG știu ceva mai bine asta.
În Germania laptopurile se vând cu sistem de operare în germană, probabil la fel și în Franța. Se numește politică de ușurare a utilizării. Badea Ion, românul mioritic e snob, ia un Razr dar se încurcă în română darămite în engleza telefonului.

Cât privește dimensiunile, e normal pentru cât de subțire este. Atrix 2 tot pe ecran de 4,3 este dar mi se pare mai convenabil.

#69
martonz_77

martonz_77

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 150
  • Înscris: 14.04.2011

View Posttzotzolyno, on 27th December 2011, 17:17, said:

În legătură cu punctul 5, înțeleg punctul tău de vedere dar cazul tău se înscrie într-o categorie a utilizatorului care este obișnuit cu IT-ul. Românii nu sunt chiar așa de naționaliști și trec cu vederea asta dar maghiarii și alte popoare ceva mai inflăcărate consideră necesară o astfel de implementare. La urma urmei e greu să eviți unele ambiguități în lipsa caracterelor speciale ale unor limbi precum româna, maghiara, germana. Să vinzi un dispozitiv high-end într-o țară fără să implementezi măcardiacritice în tastatură e lipsă de respect. Tipic american. Și CEE nu e singurul exemplu. În Asia sunt destule. Iar Samsung, HTC sau LG știu ceva mai bine asta.
În Germania laptopurile se vând cu sistem de operare în germană, probabil la fel și în Franța. Se numește politică de ușurare a utilizării. Badea Ion, românul mioritic e snob, ia un Razr dar se încurcă în română darămite în engleza telefonului.

Cât privește dimensiunile, e normal pentru cât de subțire este. Atrix 2 tot pe ecran de 4,3 este dar mi se pare mai convenabil.

Sunt de acord si cu ce zici tu, am si mentionat ca pt. mine e asa dar inteleg si pe altii care nu-s ca mine, si chiar stiu cum e la altii, cand ajung la rudele din Budapesta ma zgariu pe ochi de la tastatura ungureasca la fel si prin Stuttgart cu cea nemteasca :)

#70
alex321

alex321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,968
  • Înscris: 25.12.2005

View Postmartonz_77, on 27th December 2011, 18:39, said:

Sunt de acord si cu ce zici tu, am si mentionat ca pt. mine e asa dar inteleg si pe altii care nu-s ca mine, si chiar stiu cum e la altii, cand ajung la rudele din Budapesta ma zgariu pe ochi de la tastatura ungureasca la fel si prin Stuttgart cu cea nemteasca :)
Totusi pe mine sistemele de operare in limba romana ma deranjeaza. M-am obisnuit cu engleza...Rsx 11 m , Unix , windows...Pe cuvint ca nu l-as seta in romana. Chestie de utilizator  :peacefingers:
Eu am o mare dilema...Galaxy Nexus vs Motorola Razr...Aici e aici  :notangel:
Recunosc ca 2000 ron pentru un telefon NUMAI e foarte mult dar de...probabil asta se si speculeaza de catre comercianti.

#71
tzotzolyno

tzotzolyno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,056
  • Înscris: 12.01.2007

View Postalex321, on 27th December 2011, 20:48, said:

Totusi pe mine sistemele de operare in limba romana ma deranjeaza. M-am obisnuit cu engleza...Rsx 11 m , Unix , windows...Pe cuvint ca nu l-as seta in romana. Chestie de utilizator  :peacefingers:
Eu am o mare dilema...Galaxy Nexus vs Motorola Razr...Aici e aici  :notangel:
Recunosc ca 2000 ron pentru un telefon NUMAI e foarte mult dar de...probabil asta se si speculeaza de catre comercianti.
Eu nu vorbesc de sistemul de operare în sine că nu mă intereseasă să fie tradus ci de banala tastatură cu layout românesc. Măcar p'aia s-o aibă. De aceea amintisem de Swype mai devreme. Nu are diacriticele românești nici acum în 2012... 20 mil și nu pot să scriu ȚÂȚĂ corect. Tre' să intru pe Maket să găsesc una mai competentă (nu că nu am cumpărat vreo două deja). Mda... E vorba că mai poți avea mailuri la care să răspunzi în română pe un ton profesional, unor șefi poate le lace să le scrii numele corect și tot așa. Dacă pe șefu' îl cheamă Ceaușescu eu de ce să-i scriu „domnule Ceausescu”?!

IPhone costă mai mult dar măcar poți scrie ȚÂȚĂ cu el  :deadtongue: . Bine...tot așa pot scrie fără probleme și cu un Galaxy Mini de 500 lei.

Vorba lui Fluture-Schmetterling-Papillon: e la fel de mare ca Galaxy Nexus...păi la prețul ăsta...Nexus all the way. Motorola vine și cu bootloader blocat. Dacă mai scoate la anul un flag-ship „adieu” cu update-ul la Android post-ICS. Vezi experiențele celor cu Defy-Atrix-Milestone: 2 generații maxim de update și mari limitări la instalarea unui SO vanilla gen CM7. Niște țărani (ăștia de la Moto)...

Edited by tzotzolyno, 27 December 2011 - 23:09.


#72
alex321

alex321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,968
  • Înscris: 25.12.2005

View Posttzotzolyno, on 27th December 2011, 23:01, said:

Eu nu vorbesc de sistemul de operare în sine că nu mă intereseasă să fie tradus ci de banala tastatură cu layout românesc. Măcar p'aia s-o aibă. De aceea amintisem de Swype mai devreme. Nu are diacriticele românești nici acum în 2012... 20 mil și nu pot să scriu ȚÂȚĂ corect. Tre' să intru pe Maket să găsesc una mai competentă (nu că nu am cumpărat vreo două deja). Mda... E vorba că mai poți avea mailuri la care să răspunzi în română pe un ton profesional, unor șefi poate le lace să le scrii numele corect și tot așa. Dacă pe șefu' îl cheamă Ceaușescu eu de ce să-i scriu „domnule Ceausescu”?!

IPhone costă mai mult dar măcar poți scrie ȚÂȚĂ cu el  :deadtongue: . Bine...tot așa pot scrie fără probleme și cu un Galaxy Mini de 500 lei.

Vorba lui Fluture-Schmetterling-Papillon: e la fel de mare ca Galaxy Nexus...păi la prețul ăsta...Nexus all the way. Motorola vine și cu bootloader blocat. Dacă mai scoate la anul un flag-ship „adieu” cu update-ul la Android post-ICS. Vezi experiențele celor cu Defy-Atrix-Milestone: 2 generații maxim de update și mari limitări la instalarea unui SO vanilla gen CM7. Niște țărani (ăștia de la Moto)...
Chiar nu stiu...Nexus are TATA adica diacritice ?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate