Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

dar cu 100000 de euro ce afacere poti face?

- - - - -
  • Please log in to reply
154 replies to this topic

#145
nuda

nuda

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,926
  • Înscris: 08.10.2011

View PostProtopopeus, on 22nd July 2012, 20:47, said:

Te invarti cu pile/relatii (eventual te inscrii in partidul de la putere de la tine din oras, trebuie sa ai vreo ruda, ceva deja pe-acolo) + spaga (ca ai de unde)

exclus! daca nu te-ai prins inca...eu incerc sa ies atat cat e posibil din sistem nu sa ma bag cat mai adanc in el. ce-mi propui tu aici echivaleaza cu iadul la propriu...

#146
Protopopeus

Protopopeus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,484
  • Înscris: 23.05.2007
:clapping: :coolspeak:  

La naiba !
Nenorocitii astia care ne conduc destinele fura ca-n condru, miliarde de Euro anual, fiecare nenorocit analfabet care ajunge la Cotroceni avand mare grija sa "faciliteze" "investirea" a milioane de Euro in fiecare zi, sub mandatul sau, iar tu ai mustrari de constiinta sa dai 1000 Euro (sau chiar mai putin) ca mai apoi sa faci un ban cat se poate de cinstit (zic eu) ?!!!

Sau problema este legata de faptul vei contribui la propagarea mancarii nesanatoase printre romani ?
Oricum, pe langa cele 25.000 de shaorma care se vand zilnic in Bucuresti si cele 20.000 de pizza + o imensitate de alte chestii, tu nici nu contezi...

Iti doresc ganduri mai pragmatice !

#147
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,720
  • Înscris: 13.07.2011
fa asa, pune 50.000 intr-un cont si negociaza dobanda (nu stiu exact cat este momentan dobanda in Romania). La RIB la un depozit de 12luni, cu minim de 300RON iti dau 14% (nu stiu cat de real este dar spun din ce am citit pe net). Dar de exemplu ca sa dau un exemplu real la Piraeus Bank au acum in oferta depozitul olimpic cu 6,75% dobanda fixa, iti bagi tu aia 50.000Eur in depozit pentru 12 luni. Banii ii lasi acolo dupa 12 luni ai  53.375eur, te duci la aia si incerci sa mai negociezi o marire de dobanda, ca in primul rand doresti sa ii depozitezi si ei se folosesc de banii tai, incerci sa scoti peste 7% dobanda si ii mai depozitezi inca 12luni dupa care ai in doi ani aproape 58000eur.

Cu restul de 50k ii investesti intr-o cafenea moderna cu o atmosfera placuta, muzica buna si calitatea servicilor.

P.S. - daca ai sange in oo atunci investesti primii 50k intr-un fond mutual de investitii. Informeaza-te mai intai.

Edited by business11, 23 July 2012 - 13:42.


#148
retele

retele

    Acest etern fabulos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,788
  • Înscris: 29.04.2004

View Postbusiness11, on 23rd July 2012, 14:39, said:

P.S. - daca ai sange in oo atunci investesti primii 50k intr-un fond mutual de investitii. Informeaza-te mai intai.
și dacă n-are oo deloc, le poate obține pentru vreo 50k

#149
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,720
  • Înscris: 13.07.2011

View Postretele, on 23rd July 2012, 16:20, said:

și dacă n-are oo deloc, le poate obține pentru vreo 50k

si ramane doar cu 50ooo eur :(

#150
667

667

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 2,214
  • Înscris: 04.02.2012
Daca nu ai mai administrat nimic las-o moarta.
Cei de pe aici au dreptate, oamenii de afaceri nu discuta asa ceva pe forum... daca nici macar o idee(ca sa nu mai spun de experienta) nu ai; sansele sa pierzi banii sunt foarte mari.

Eu am intrat de ceva vreme in afaceri si trebuie sa iti spun un lucru: e foarte greu si fara munca, foarte multa munca nu faci nimic.

Edited by 667, 25 July 2012 - 12:46.


#151
poadol

poadol

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,104
  • Înscris: 13.12.2010

View Post667, on 25th July 2012, 13:44, said:

Daca nu ai mai administrat nimic las-o moarta.
Cei de pe aici au dreptate, oamenii de afaceri nu discuta asa ceva pe forum... daca nici macar o idee(ca sa nu mai spun de experienta) nu ai; sansele sa pierzi banii sunt foarte mari.

Eu am intrat de ceva vreme in afaceri si trebuie sa iti spun un lucru: e foarte greu si fara munca, foarte multa munca nu faci nimic.
Depinde de afacere, dar la inceput este intr-adevar foarte multa munca. Succes sa ajungi sa-ti creezi propriul sistem in care munca ta efectiva sa se reduca foarte mult (mare atentie acest lucru este si mai greu, daca reusesti se merita pentru ca viata va fi mult mai usoara pentru tine).

#152
lewydiamond

lewydiamond

    New Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 11
  • Înscris: 18.01.2010
Eu daca i-asi avea i-asi baga aici: https://uinvest.com.ua/?amigosid=18942

A-si face peste 15.000$ pe luna.

Oricum am bagat nu schiar atat de multi dar tot creste, si deja fac mai mult decat un salariu!

Apropo daca ti-e frica nu-i baga chiar pe toti, dar macar vreo 70k

Aunt afaceri in care primesti si peste 15% ROI lunar!!!

Edited by lewydiamond, 19 August 2012 - 12:45.


#153
crstn

crstn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 470
  • Înscris: 05.06.2005
15% pe luna  :w00t: .... miroase a FNI  :nonobad:

#154
poadol

poadol

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,104
  • Înscris: 13.12.2010

Quote

Eu daca i-asi avea i-asi baga aici: https://uinvest.com.ua/?amigosid=18942
A-si face peste 15.000$ pe luna.
Oricum am bagat nu schiar atat de multi dar tot creste, si deja fac mai mult decat un salariu!
Apropo daca ti-e frica nu-i baga chiar pe toti, dar macar vreo 70k
Sunt afaceri in care primesti si peste 15% ROI lunar!!!

View Postcrstn, on 19th August 2012, 15:12, said:

15% pe luna  :w00t: .... miroase a FNI  :nonobad:
Mai mult decat FNI, miroase a faimosul ex "Caritas" romanesc.

#155
clauditu2002

clauditu2002

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 151
  • Înscris: 18.12.2008
a trecut aproape un an de la daeschiderea topicului. a vandut casa? nu a vandut-o? ce s-a mai intamplat pentru ca mor de curiozitate. m-am amuzat teribil citind acest topic.
ca sa fiu si on topic: am o multime de idei. cand o sa ai bani, le impartasesc cu tine daca ma angajezi la tine la firma pe bani frumosi. dar grabeste-te pana nu fac rost singur de bani si atunci nu iti mai zic nimic.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate