Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

dar cu 100000 de euro ce afacere poti face?

- - - - -
  • Please log in to reply
154 replies to this topic

#109
nuda

nuda

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,926
  • Înscris: 08.10.2011

 ANTYR, on 4th November 2011, 19:21, said:

Ce casa ai ? in ce zona? poate ti-o cumpar.

am un id de messenger in profil...

#110
oppressor

oppressor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 158
  • Înscris: 04.09.2005

 don_dannielo, on 4th November 2011, 19:03, said:

Da, proaspete. 20 ron o caserola de 150 grame, din import. Inteleg de mai sus ca ale noastre se exporta, perfect.

tu crezi ca alea sunt proaspete? crezi ca au venit cu tir-ul la temperatura ambianta ? ca sa va vina mintea la cap la toti: toate fructele se transporta in camere frigotehnice. Toate fructele alea "proaspete" care le cumparati sunt proaspat iesite din camere frigorifice. Asa ca nu mai vorbiti prostii


 marmota_vasi, on 4th November 2011, 16:04, said:

afinele scumpe sunt alea proaspete, nu inghetate. depozitul frigorific creste sumele adaugate la cheltuieli nu la pretul de vanzare.
cea mai mare cheltuiala in procesul de productie e recoltarea.

eu zic sa nu te mai bagi prosteste in discutie daca habar nu ai. Continua sa impaturesti ciocolata in staniol si nu mai posta tampenii. Sfat prietensc.

#111
Van_Halen

Van_Halen

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 18.12.2010
@opressor, mai povesteste despre transport, depozitare, daca poti.
Multumesc.

#112
Stokkolm

Stokkolm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,369
  • Înscris: 05.04.2008

 oppressor, on 3rd November 2011, 00:48, said:

inseamna ca esti chior ... ti s-au dat vreo 3 idei excelente de afaceri ... dar deh, in cazul tau mai greu cu munca ...

spre deosebire de tine, eu am avut propria mea afacere ... stiu cum e sa incepi o afacere, stiu cum e sa pierzi si sa castigi bani, detin deja destula experienta personala in ceea ce priveste inceputul, administrarea si lichidarea unei afaceri cu tot ce presupune ea ... spre deosebire de tine care stai calare pe forum cerand idei fara a avea nici o baza (ba vrei sa vinzi casa ca sa faci rost de bani, ba vrei sa stai in colibe, ba nu vrei sa ai de-a face cu sistemul ... sa te vad cum vinzi casa aia fara sa ai de-a face cu sistemul ... apropo vezi ca ai de platit niste "taxe" cand o sa vinzi casa aia ...

personal, cred ca ai ceva probleme psihice ... si cred ca daca fac un poll aici pe topic, nu cred ca-s singurul care crede asta ...

din partea mea nu ai decat sa-i dai drumul la ce afacere vrei tu. Am cunoscut destui ca tine ... cu ideile fanteziste, lipsa de logica, refuzul de a accepta realitatea si dorinta de a castiga bani cu cat mai putina munca, o sa ajungi sa pierzi si casa si banii si tot la aikido o sa ramai pe aia 500 amarati (fie ei lei, dolari, euro sau boabe de porumb ecologice)

si totusi daca stau sa ma gandesc bine poti castiga bani asa cum vrei tu, cu munca putina si independent de sistem ... din pacate genul asta de afaceri este pedepsit de codul penal ... si asta inseamna sa ai de-a face cu "sistemul" ... si tu nu vrei asta ...

nasol pt. tine
Mai sa fie! Intr-un singur loc sunt de acord cu tine. Fara munca nu merge.
Eu am luat-o pe cont propriu din 97 cu echivalentul a 100 de ron. M-am scremut sa fac din 100, 200 si mi-a iesit 500.
Ideea e ca am inceput sa fac bani facand ceea ce stiam cel mai bine. Paradoxul e ca abia atunci am inceput sa muncesc cu adevarat. Cata vreme am avut statutul de angajat, imi spuneau altii ce sa fac, altii imi faceau programul iar eu o frecam in sus si-n jos fara randament si fara nici o multumire.  Niciodata nu as mai putea avea statutul de angajat , indiferent cati bani mi s-ar oferi. N-as renunta la faptul ca am ajuns sa fac doar ceea ce vreau eu, fara sa-mi spuna altcineva ce am de facut, nici pentru 50 000 de euro pe luna.
Daca n-ai remarcat, acest lucru si-l doreste prietena noastra @nuda. Si acest lucru face toti banii.
Nici unul de aici nu avem de unde sa stim doua lucruri
- cat de mare este vointa de a realiza ceea ce si-a propus
-  ce va fi peste 15 ani daca persevereaza in ceea ce si-a propus.
In ce ma priveste eu incurajez astfel de intentii. Este nerelevant ce anume vrea sa faca, cata vreme vrea sa faca acel lucru.
Ca ideea se va dovedi sau nu viabila, e o chestiune care va fi observata atunci cand va fi trecuta in practica.
Eu nu vad decat cateva lucruri de care trebuie tinut cont
- vointa, vointa si iar vointa, pana ajunge sa fie de fier. Intotdeauna trebuie s-o tii in sus pentru a merge liniar.
- cumpatare. ( spun asta pentru ca am aflat din proprie experienta ca daca n-o ai, faci praf 100 000 de euro rapid)
- rabdare si viziune pe termen mediu si lung. (roadele nu se culeg peste noapte)
- munca. fara asta nu merge nimic, indiferent cat de grozava e ideea.
Apoi, pa toti dracii, lucrurile trebuiesc incepute odata si odata. Ca dupa aia, n-ai incotro si incepi sa alergi dupa ele... de-ti sar inimile din pept :lol:
Daca se indeplinesc conditiile astea, apai drumul se deschide si tre sa mergi pe el. Daca nu, ai pus-o !
:) Parerea mea!

Edited by Stokkolm, 06 November 2011 - 12:19.


#113
oppressor

oppressor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 158
  • Înscris: 04.09.2005

 Stokkolm, on 6th November 2011, 13:17, said:

Eu nu vad decat cateva lucruri de care trebuie tinut cont
1. vointa, vointa si iar vointa, pana ajunge sa fie de fier. Intotdeauna trebuie s-o tii in sus pentru a merge liniar.
2. cumpatare. ( spun asta pentru ca am aflat din proprie experienta ca daca n-o ai, faci praf 100 000 de euro rapid)
3. rabdare si viziune pe termen mediu si lung. (roadele nu se culeg peste noapte)
4. munca. fara asta nu merge nimic, indiferent cat de grozava e ideea.

perfect de acord cu tine, cu tot ce ai spus. Dar ia mai citeste posturile lui nuda inca odata si zi-mi daca intruneste cele 4 cerinte de mai sus :)

#114
Stokkolm

Stokkolm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,369
  • Înscris: 05.04.2008

 oppressor, on 6th November 2011, 12:28, said:

perfect de acord cu tine, cu tot ce ai spus. Dar ia mai citeste posturile lui nuda inca odata si zi-mi daca intruneste cele 4 cerinte de mai sus :)
Asta n-am de unde s-o stiu si ma tem ca nu-mi pot da seama doar citind niste posturi. :)
Ideea e insa alta. Eu habar n-am avut de "principiile" astea atunci cand am luat-o pe cont propriu. Aveam doar vointa. Asta era atat de mare incat ma simteam in stare sa trec peste orice. Apoi, dupa ce lucrurile au inceput sa se rostogolesaca, am descoperit munca. Aia adevarata - din zori si pana in noapte. Si nu m-am mai putut opri pentru ca imediat mi-am dat seama ca daca ma opresc, lucrurile se rastoarna in sant. Apoi am inceput sa pierd bani si clienti si am descoperit cumpatarea. M-am redresat. Apoi mi-au venit idei noi si am inceput sa aflu cum e sa ai rabdare si viziune pe termen mediu si lung.
Lucrurile astea le inveti. Cand esti pe cont propriu nu mai da nimeni doi bani pe tine - pentru ca nu mai pot nici macar sa te exploateze ( angajatorii). Daca-ti dai tu de lucru, mananci, daca nu, nu.
Apoi mai merita mentionat piedicile puse de ceilalti atunci cand vrei sa faci ceva. Oohh cati mi-au spus la inceput ca-s prost si ca habar n-am ce fac. Acum , dupa 14 ani, aia care mi-au spus asta, sunt in aceeasi situatie.
Am invatat sa ma feresc sa pun piedici celor ce vor sa faca ceva. Ideile sunt cele ce misca societatea, dar o misca atunci cand sunt trecute in practica, nu ramanand la stadiu de fotoliu.
Daca cineva vrea sa faca ceva, atunci sa faca. Tot ce poti face este sa impartasesti din experienta ta. Daca vor sa bage la cap , bine, daca nu, oricum vor baga la cap pe pielea lor. Si  nu ai de unde sa stii cum vor evolua lucrurile. Vad ei.

Ps. daca ma gandesc bine, ma tem ca nici acum, dupa atatia ani, nu am invatat suficient de bine ce inseamna, de pilda, cumpatarea. Chestiunea e mai complicata decat mi-as fi putut imagina la inceput. :)

Edited by Stokkolm, 06 November 2011 - 13:04.


#115
oppressor

oppressor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 158
  • Înscris: 04.09.2005
tu ai inceput acum 14 ani, cand mediul de afaceri era cu totul altul. Trecusera de abia 7-8 de la Revolutie, totul mergea din plin, era greu sa dai chix atunci.
nuda vrea sa inceapa acum o afacere, cand piata e cam saturata, ii va fi greu sa gaseasca o nisa. Ei ii va fi de 10 ori mai greu acum sa-si inceapa afacerea decat ti-a fost tie acum 14 ani.

Eu niciodata nu am incercat sa opresc pe cineva sa-si urmeze visul ci doar sa le deschid ochii asupra unui aspect pe care il ignora foarte multi din cei care vor sa-si inceapa o afacere: si anume ca s-ar putea sa nu le mearga si sa piarda investitia. Si niciodata nu apreciezi mai bine banii, decat atunci cand i-ai pierdut si-ti dai seama ca nu-i mai poti recupera.

Asta tot incerc eu sa-i explic lui nuda.

Dar dupa cum bine ai zis:  "Daca vor sa bage la cap , bine, daca nu, oricum vor baga la cap pe pielea lor. Si nu ai de unde sa stii cum vor evolua lucrurile. Vad ei."

#116
fiber-net

fiber-net

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 911
  • Înscris: 29.03.2009

 oppressor, on 6th November 2011, 13:24, said:

tu ai inceput acum 14 ani, cand mediul de afaceri era cu totul altul. Trecusera de abia 7-8 de la Revolutie, totul mergea din plin, era greu sa dai chix atunci.
nuda vrea sa inceapa acum o afacere, cand piata e cam saturata, ii va fi greu sa gaseasca o nisa. Ei ii va fi de 10 ori mai greu acum sa-si inceapa afacerea decat ti-a fost tie acum 14 ani.

foarte corect! aici pe langa cele mentionate mai sunt si aceste mici aspecte.

in perioada asta daca nu cunosti pe cine trebuie sau nu faci afaceri cu statul sunt 80% sanse sa nu faci nimic si mai ales sa va pierdeti banii!!!!!!

degeaba vrei tu sa muncesti, etc, etc daca nu ai ce! daca nu e cerere pentru ceea ce vrei tu sa faci.

personal am testat un pic piata si lucrurile nu merg deloc bine. oamenii au din ce in ce bani mai putini, nu-si mai pot permite mare lucru. nici macar magazinele alimentare nu mai merg atat de bine ............ cam totul e la pamant.

ar fi bine sa va ganditi de 2x inainte de a va pierde banutii


in privinta initiatorului acestui topic acesta nici macar nu are banii necesari pentru investitie!!!!! nici macar nu a reusit sa-si vanda imobilul (si nici nu o sa reuseasca) si el viseaza superafaceri cu balet. in mod sigur are probleme cu sanatatea ......................... mintala

Edited by fiber-net, 06 November 2011 - 13:44.


#117
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,845
  • Înscris: 08.10.2005

 oppressor, on 5th November 2011, 19:01, said:

tu crezi ca alea sunt proaspete? crezi ca au venit cu tir-ul la temperatura ambianta ? ca sa va vina mintea la cap la toti: toate fructele se transporta in camere frigotehnice. Toate fructele alea "proaspete" care le cumparati sunt proaspat iesite din camere frigorifice. Asa ca nu mai vorbiti prostii

 oppressor, on 3rd November 2011, 23:23, said:

...... iar afinele sa le exporti in totalitate congelate catre straini.

E o MARE diferenta intre un fruct refrigerat si unul congelat.
Fructele alea proaspat iesite din camere frigorifice sunt in continuare proaspete pentru ca NU au trecut prin procesul de congelare.
Un fruct congelat si decongelat nu mai e la fel.

Edited by onlyone, 06 November 2011 - 13:47.


#118
oppressor

oppressor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 158
  • Înscris: 04.09.2005

 onlyone, on 6th November 2011, 14:47, said:

E o MARE diferenta intre un fruct refrigerat si unul congelat.
Fructele alea proaspat iesite din camere frigorifice sunt in continuare proaspete pentru ca NU au trecut prin procesul de congelare.
Un fruct congelat si decongelat nu mai e la fel.

ce vinzi pe termen scurt le poti pastra refrigerate. Dar daca ai productie mare si nu vei reusi sa vinzi tot, poti sa le si congelezi pt. pastrare. Ideea cu pastratul lor congelate era ca sa le vinzi in extrasezon, cand practic nu mai exista afine pe nicaieri si le poti vinde la un pret de 2-3 ori mai mare. In felul asta poti scoate bani frumosi cu doar cateva hectare de teren cultivate cu afine.

#119
Stokkolm

Stokkolm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,369
  • Înscris: 05.04.2008

 oppressor, on 6th November 2011, 13:24, said:

tu ai inceput acum 14 ani, cand mediul de afaceri era cu totul altul. Trecusera de abia 7-8 de la Revolutie, totul mergea din plin, era greu sa dai chix atunci.
nuda vrea sa inceapa acum o afacere, cand piata e cam saturata, ii va fi greu sa gaseasca o nisa. Ei ii va fi de 10 ori mai greu acum sa-si inceapa afacerea decat ti-a fost tie acum 14 ani.

Eu niciodata nu am incercat sa opresc pe cineva sa-si urmeze visul ci doar sa le deschid ochii asupra unui aspect pe care il ignora foarte multi din cei care vor sa-si inceapa o afacere: si anume ca s-ar putea sa nu le mearga si sa piarda investitia. Si niciodata nu apreciezi mai bine banii, decat atunci cand i-ai pierdut si-ti dai seama ca nu-i mai poti recupera.

Asta tot incerc eu sa-i explic lui nuda.

Dar dupa cum bine ai zis:  "Daca vor sa bage la cap , bine, daca nu, oricum vor baga la cap pe pielea lor. Si nu ai de unde sa stii cum vor evolua lucrurile. Vad ei."
Nu pot sa nu fiu de acord cu tine.
Celor care incep acum, le va fi greu. Dar nu imposibil. (Eu, de pilda, n-as vinde o casa in aceasta perioada) Cand pierzi bani si nu esti "antrenat"  pentru asta, parca se rastoarna cerul. Dar sunt sigur ca daca maine as pierde tot, poimaine as lua-o de la capat. Fara sa ezit. In astfel de lucruri fiecare e pe pielea lui.
Pana si Kipling, care, presupun , n-a facut afaceri, spune ceva de gen.
http://www.versuri-s...58-6zuuhso.html
:peacefingers:

Edited by Stokkolm, 06 November 2011 - 14:12.


#120
lemar

lemar

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 408
  • Înscris: 22.07.2007

 nuda, on 16th October 2011, 12:12, said:

ma gandeam sa-mi vand casa si sa incep o afacere. ce-mi recomandati? :rolleyes:
Centru achizitie materiale refolosibile (ex. materiale feroase).Profit brut 20-35%.
Incepeti in primavara,cand mai creste pretul.
Bafta!

#121
nuda

nuda

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,926
  • Înscris: 08.10.2011

 lemar, on 5th December 2011, 20:18, said:

Centru achizitie materiale refolosibile (ex. materiale feroase).Profit brut 20-35%.
Incepeti in primavara,cand mai creste pretul.
Bafta!

eu ma gandeam sa imbin utilul cu placutul. mi-ar placea sa fac si bani dar sa-mi si placa ce fac. adica m-as multumi mai degraba cu un venit care sa-mi asigure un trai de supravietuire dar sa-mi placa ce fac decat sa inmultesc in draci banii dar treaba sa fie anosta..fara chichirez... :rolleyes:

#122
lemar

lemar

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 408
  • Înscris: 22.07.2007

 nuda, on 7th December 2011, 17:49, said:

eu ma gandeam sa imbin utilul cu placutul. mi-ar placea sa fac si bani dar sa-mi si placa ce fac. adica m-as multumi mai degraba cu un venit care sa-mi asigure un trai de supravietuire dar sa-mi placa ce fac decat sa inmultesc in draci banii dar treaba sa fie anosta..fara chichirez... :rolleyes:
In momentul cand vei avea suficienti bani chiar vei putea face ce-ti place.Pe banii tai...
Astept cu interes alte idei,dar fezabile si concrete,nu doar vorbe.
A,si sa nu crezi ca "vei inmulti banii in draci" din asta.

#123
ryanna

ryanna

    Cel ce Vede

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,804
  • Înscris: 17.06.2007

 nuda, on 16th October 2011, 17:32, said:

pai eu sunt instructor de aikido,as putea sa-mi fac o sala de sport dar cred ca m-ar costa mai mult de atat in bucuresti.

iar cabinet unde sa-mi fac, iti trebe spatiu in primul rand. crezi ca merge cu 100000?

Sala de aerobic .

Am facut aerobic cu doua tipe . Se desfasura intr-o camera de hotel . Aveau un program si un ritm beton armat. Cand m-am dus la o sala de sport pt fitnes nu aveau nici antrenor serios , iar in alta sala prin care treceam am vazut cum se facea aerobicul....apa de ploaie.

Fiind sportiva poti fi instructoare de aikido si aerobic . Eu cred ca mi-as izola fonic apartamentul si as da lectii acolo ( cu anunturi date in ziare ). S-au l-as vinde si mi-as lua o casa pe pamant unde mi-as face sala de sport....intai aikido si aerobic si dupa ce as face ceva bani as investi si in aparatura si as face si fitness/culturism.

In nici un caz nu as vine o proprietate imobiliara si sa bag toti banii intr-o afacere. Mi se pare un pas sinucigas financiar....mai ales pt. o persoana ,,inocenta" cand e vorba de afaceri. Avea dreptate cel care spunea ca Patriciu nu ar intreba aici. Si eu as vrea afacere , dar stiu ca daca trebuie sa cer sfaturi , nu voi reusi. Cei care au afacerile in sange ....pur si simplu o fac .

#124
loryyyyyyy

loryyyyyyy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 12.10.2010
in primul rand nu trebuie descurajata fata   si de unde stiti voi ca nu are in casa cateva exemplare de mobilier vechi si antice care ar valora numai ele vreo nustiu cate zeci de mi de euro si atunci brusc ia crescut valoarea casei , nu noi trebe sa evaluam locuinta dansei ci chiar easi cel care o va cumpara.
si daca nu ea pe casa 100 mi poate ia numa 70 mi si tot o sa vrea sa inceapa o afacere. da am zis bn o afacere caci chestia aia cu coliba nu stiu dc e afacere sau mod de trai ( aici te contrazic si eu un pic pt ca spuneai ca vrei sa faci si o afacere sa iasa si ceva bani pt ca toate costa in ziua de azi de ex motorina pt tracoras sau atv costa.)
                   sa fiu in locul tau eu as face urmatoarele (din start iti spun ca iti mai trebe si inca ceva forta de munca pt ca nu ai sa te descurci doar singura si viata la tara nu e chiar ca la oras te inpiedici pe strada si se gaseste un domn generos sa te ajute sa te ridici ,la tara e cam altfel daca cazi jos nu o sa te ajute nimeni o sa intoarca capul si o sa zica ..........uite-o si pe proasta asta nici nu stie sa mearga in piciore)
-as cumpara undeva la tara o casa la vre-o 10000eur
-as mai cumpara vreo 2 3 ha de teren ca e si ala mai ieftin vreo 5000 eur, si as incepe sa imi achizitionez animale pe care sa incep usor usor sa le inmultesc . de ex as lua 10 capre sanen sau alpina franceza  si as incepe sa vad cam de ce aveam eu nevoie cand stateam la oras si nu gaseam, as incepe sa fac abonati la oras pt lapte , branza oua , carne etc, as mai cumpara 100 gaini outoare , iepuri porci rate , gaste ., si ltele. itinspun ca doar asa ai sa poti combina utilul cu placutulsi ai sa ai satisfacti f mari cand vezi ca an dupa an mini ferma ta nu se va mai numi,, mini ferma,,iti dau acest sfat pt ca eu ceva in genu asta am inceput dar inca nu valorific produsele pt ca mai am o mica afacere de care ma ocup si deocamdata nu pot sa o las pt alta care inca e la inceput , dar sper ca pe viitor sa renunt la ea si sa ma acsez cat mai mult pe asa ceva . deocamdata  am vreo 4 capre am cumparat vreo 15 oi romanesti am mai cumparat vreo 10 texel aduse din franta amk purcei si multe angari si usor usor vreau sa ma extind in domeniul asta . la mine nu a fost nevoie de asa o investitie mare pt ca eu sunt de la tara  casa mi-am facut dupa ce am fost cate un pic plecat ratacit ca mai toti tineri , mai greu a fost cu acomodarea nevestimi care e tot de la bucuresti  dar asta acu vreo 5 ani dar acu e totul bn si cel putin pt mine si copii mei e bn pt ca deocamdata traiesc bio sin nu am multi ani in spate sa sti am vreo 27 . dar sa nu crezi ca te opoti rupe cu totul de realitate trebe sa intelegi ca si tehnologia isi are rostu ei pt ca nu cred ca e mai bn pt un om care sta la tara si trebe sa merga inf erma(grajd) la ora unu noaptea cand ii fata o oaie in loc sa aprinda becu cu o simpla apasare de buton sa stea sa caute lampa sa vada daca are gaz dc isi mai aduce aminte pe unde a puso si cand a reusit sa o aprinda sa constatae ca de fapt pt ce a venit el in  ferma(grajd)  era prea tarziu ca mielul murise pt ca nu avusese ajutor. sunt multe  chesti de care trebe sa ti cont inainte sa faci pasul sata .  
   sa uauzim numai de bn

#125
Airbag

Airbag

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,630
  • Înscris: 10.05.2005
[quote name='loryyyyyyy' date='17th February 2012, 22:47' post='11126771']
si daca nu ea pe casa 100 mi poate ia numa 70 mi  te inpiedici pe strada

Io zic sa ramai la vacile si caprele tale pe langa Onesti pana inveti sa scrii corect romaneste.Dupa aia poti sa dai sfaturi pertinente cum se incepe o afacere in agricultura.

#126
loryyyyyyy

loryyyyyyy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 12.10.2010
si io zic sa iti vezi de treaba ta ca inca nu vad sa ii fi dat tu o solutie pt cea ce ti-a cerut. probabil ma cam grabesc sascriu dar chiar mas baca la un test de iq cu tine mai neica nimeni

cine a vrut sa inteleaga a inteles cu tot cu ea sau ia  si nu vad motivul pt care te bagi in seama , te crezi vre-o persoana inportanta

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate