Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 

Apple iPod Nano

- - - - -
  • Please log in to reply
31 replies to this topic

#19
crazyboy4yo

crazyboy4yo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 516
  • Înscris: 21.04.2009
aaa... din moment ce ai deja un iphone 4, ipod nano e perfect. Eu il vreau sa-l folosesc mai ales ca accesoriu la mana.

---------------I'm your father---------------

Edited by crazyboy4yo, 24 October 2011 - 18:02.


#20
yoeu3

yoeu3

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 23.09.2011
Cu ipod nano gen 4 de ce nu se pot face poze???

#21
battman

battman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 607
  • Înscris: 05.04.2011
Pentru ca nu are camera foto/video???  :death:

#22
dan78rom

dan78rom

    in omnia paratus

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,070
  • Înscris: 28.02.2008
Orice generatie de nano ai avea, niciunul n-a avut vreodata camera.
Daca tu nu stii ce ai in mina, nu-i problema noastra.

#23
WarpS

WarpS

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,455
  • Înscris: 30.07.2009
Dan, taci te rog din gura cand nu stii :), sau macar nu mai fii asa artagos.

Generatia 5 de ipod nano, are camera video.

http://www.go4it.ro/...orecta-6472634/
http://support.apple...353#iPod_nano5G

Edited by WarpS, 03 November 2011 - 21:05.


#24
dan78rom

dan78rom

    in omnia paratus

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,070
  • Înscris: 28.02.2008
Just, generatia 5, singurul nano cu camera.
Mea culpa, dar 4 tot n-are camera.

#25
lostCoders

lostCoders

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 21.04.2009
Salut.Am si eu o problema am un iPod nano (4th generation) si intr-o seara am ramas fara baterie cand l-am aprin simineata dupa ce l-am bagat la incarcat m-i sa aprins tot ecranu alb el asa functioneaza pot sa asc muzica pe iel da nu pot sa vad ce fac pe iel.  Va rog ajutatima si pe mine cu problema asta.

#26
RomanianAngel

RomanianAngel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,313
  • Înscris: 03.01.2009
Wow ce gramatica... Probabil s-a dus ecranul. Ori il schimbi (ecranul) ori iti iei alt iPod.

#27
S3Se7

S3Se7

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,073
  • Înscris: 17.12.2009

View PostlostCoders, on 20th May 2012, 14:24, said:

Salut.Am si eu o problema am un iPod nano (4th generation) si intr-o seara am ramas fara baterie cand l-am aprin simineata dupa ce l-am bagat la incarcat m-i sa aprins tot ecranu alb el asa functioneaza pot sa asc muzica pe iel da nu pot sa vad ce fac pe iel.  Va rog ajutatima si pe mine cu problema asta.
Cine dracu te-a invatat limba romana de nici un pronume personal nu stii cum se scrie? Femeia de serviciu?

#28
lostCoders

lostCoders

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 21.04.2009

View PostRomanianAngel, on 20th May 2012, 14:32, said:

Wow ce gramatica... Probabil s-a dus ecranul. Ori il schimbi (ecranul) ori iti iei alt iPod.
scuzami gramatica da sunt prea obosit sa mai vad tastele....:))
deci nu pot sa il resoftez sau sa ii fac altceva?

#29
Ionescu1Andrei

Ionescu1Andrei

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 22.01.2014
Salut baieti. Am si eu o problema cu Ipod-ul meu, am 2 Ipod-uri nano touch generatia 6, le am cam de aproximativ un an si jumatate, unu e stricat de cateva luni, are o problema cu softul (ma gandesc ca poate am sters din greseala niste fisiere importante din el) si al doilea...am constatat azi ca i s-a blocat butonul de aprindere (din dreapta) , nu mai merge pur si simplu sa il aprind sau sa il sting (in caz ca il bag in calculator si il aprind). Daca stie cineva cum as putea sa rezolv problemele astea (nu stiu ... un mod de a-l deschide pentru cel cu butonul si pentru cel cu softul o alta parere) astept o propunere.

View Postcrazyboy4yo, on 17 octombrie 2011 - 19:24, said:

Am vrut sa deschid acest topic, pentru ca nu mai exista nici unul specializat si cred ca am avea nevoie, pentru ca aceasta generatie difera cu mult fata de restul, si fata de alte ipoduri/mp3 playere.
Pana la generatia sa, ipodul(cu exceptie lui ipod touch) era un aparat portabil, bun pentru redarea melodiilor favorite, a filmelor si vizionarea pozelor. Un model de ipod nano a avut chiar si camera video. Acest ipod schimba totul.
In primul rand forma este mult mai mica fata de a generatiilor anterioare din gama NANO. Ba mai mult, arata ca un ipod shuffle cu ecran(TOUCHSCREEN)
Ca axpect exterior, dispune doar de 3 butoane: sleep/awake ; si volum (+ -)... Pe latura opusa prezinta mufa pentru casti(3.5 mm) si cea pentru incarcare(identica cu cea de la iphone)
Displayul capacitiv este de 2x2 cm cu diagonala de ~1.3 inch. Ipodul e disponibil intr-o gama larga de culori.
Meniul desi nu este iOS, prezinta un aspect tip grila ca cel de pe iphone/ipod, afisand cate 4 icoane pe ecran.
Calitatea audio este ireprosabila, mai ales daca folositi niste casti de calitate.
Cea mai interesanta functie mi sa parut o aplicatie, care permite folosirea ipodului pe post de ceas de mana. Dupa noul update de soft din 2011, Iti poti alege unul din cele 16 cadrane si cu o bratara speciala,poti avea la mana un ceas modern, cu calitea audio mai mult decat perfecta.
In concluzie, ipodul nano 6th generation este un produs excelent. Eu unul abia astept sa se mai ieftineasca, sa imi pot cumpara unul.
In continuare vreau sa discutam pareri despre el, sau probleme(daca e cazul) intalnite cu acesta.

[ http://reflectzyn.com/wp-content/uploads/2010/09/ipod-nano-6th-generation-2010-5.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ][ http://www.chinitech.com/wp-content/uploads/2010/11/ipod_nano_clone_chinitech_1.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ][ http://www.likecool.com/Gear/Apple/Rock%20Band%20for%20iPod%20Nano%206/Rock-Band-for-iPod-Nano-6.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


---------------I'm your father---------------

Salut! Am si eu doua astfel de exemplare si o problema cu fiecare. Le am cam de aproximativ un an de zile. Unu are o problema cu softul (cred ca am sters eu din greselea ceva din el) si al doilea are o problema cu butonul de aprindere (s-a blocat pur si simplu inauntru). Ma puteti ajuta cu niste sfaturi sau cu un mod de deschidere pentru cel cu butonul blocat?

PS: Nu iti recomand acest model de Ipod...

#30
claudelb

claudelb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 389
  • Înscris: 26.01.2004
Am un ipod nano 7 la care i-am schimbat touch-ul si dupa ce l-am reasamblat...surpriza....no sound...am schimbat driver-ele...am impins mufa mai tare....am curatat cu spirt...am dat restore...update....pauza....nimic...alte pareri cum sa rezolv va  rog...

#31
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,820
  • Înscris: 07.06.2014
mai mult ca sigur ai intrerupt vreun circuit sau demontat vreo mufa prin el. ori ti-au mai ramas piese (inafara de touch-ul defect)

#32
claudelb

claudelb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 389
  • Înscris: 26.01.2004
piese nu mi-au mai ramas ....o sa incerc sa il refac din nou ,...sa studiez......multumesc

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate